Áčko načalo sezonu ve Slovinsku, s Mariborem ve Středoevropské lize MEVZA prohrálo ve čtyřech setech

První zápas nového soutěžního ročníku zavedl volejbalistky VK UP Olomouc na palubovku slovinského Braniku Maribor. Ve svém úvodním vystoupení v rámci letošního ročníku Středoevropské ligy MEVZA vysokoškolačky nezvládly koncovky vyrovnaných setů a po výsledku 1:3 si nepřipsaly ani jeden bod.
Utkání se lámalo v koncovkách jednotlivých sad. Tu první ztratily hostující Olomoučanky nejtěsnějším poměrem a stejným způsobem se jim povedlo ve druhém dějství stav srovnat. „Rozhodující byl závěr třetího setu,“ konstatoval trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý. „Vedli jsme 16:11 a za stavu 24:22 jsme měli dva setboly, ale čtyřmi prohranými výměnami v řadě jsme sadu ztratili,“ zlobil se Teplý.
Ve čtvrté části duelu už se Hanačky nedokázaly herně ani výsledkově zvednout, a přestože se opět bojovalo až do koncovky, po porážce 22:25 a 1:3 odjížděl univerzitní výběr ze Slovinska bez bodového zisku. „Celkově to z naší strany byl velmi špatný výkon. Holky si musejí především uvědomit, že samy se dobré výsledky nedostaví. Každopádně se musíme hodně zlepšit, abychom teď lépe zvládli nástup do sezony na domácí scéně,“ varoval Teplý.
V sobotu se univerzita představí premiérově i v novém ročníku české extraligy. Její zápas na pražském Olympu začne v 17 hodin. Další utkání MEVZA Cupu pak odehraje Olomouc ve středu 10. října od 17 hodin v domácí hale na Lazcích proti maďarskému celku Békéscsabai.

Nova KBM Branik Maribor – VK UP Olomouc 3:1 (23, -24, 24, 22)
Rozhodčí: Tillmann, Halász (Maď.)
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Dudová, Sokolová, Napolitano Šenková, Michalíková.

2 komentáře: „Áčko načalo sezonu ve Slovinsku, s Mariborem ve Středoevropské lize MEVZA prohrálo ve čtyřech setech

 • 4.10.2018 (15:22)
  Permalink

  No tak ve tretim setu pri prohranem prvnim to asi nebyl mecbol. Jinak ale skoda tech koncovek.

  Reagovat
 • 5.10.2018 (14:42)
  Permalink

  Myslím že největší ztráta v mužstvu je odchod asistenta Pavla Hápa, který údajně z pracovních důvodů ve VK skončil.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *