Aktuální dění v týmu žen. Po téměř měsíci přípravy

Téměř měsíc přípravy na nový ročník mají za sebou olomoucké volejbalistky, které trénují bez několika hráček. Pojďme si nyní shrnout jak to zatím celé probíhá. Začněme s tím, co máme doma.

V domácích podmínkách může zatím trenérský štáb počítat s devíti hráčkami, když má k dispozici: Košickou, Dedíkovou, Přibylovou, Kubínovou, Dudovou, Sajdovou, Napolitano-Šenkovou, Orvošovou a Palmeri. Drobnější úlevy má Monika Dedíková, která je po operaci kolene. V lehčím režimu trénuje Gabriela Orvošová, když si na jednom z tréninku podvrtla koleno. Zhruba deset dní se s týmem připravuje i Američanka Palmeri, která přišla na pozici smečařky.

Dopolední tréninky probíhají bez míče, kdy jsou zaměřené na fyzickou přípravu, ať už je to v posilovně, na Svatém Kopečku či venku u haly. Odpoledne pak už využívají plochu Sportovní haly Univerzity Palackého a pracují na herních činnostech. Dnes odjíždějí na tradiční soustředění na Pastviny, kde sehrají exhibiční duel se Šternberkem.

https://www.instagram.com/p/BYDY6TUAktC/?taken-by=volejbalolomouc

Michalíková reprezentuje s akademickým týmem

Bez Martiny Michalíkové se musíme obejít už jen pár dní. Ze Světové letní univerziády v Taipei se vrátí koncem srpna. V týmu Stanislava Mitáče patří k oporám, ale k vytouženému boji o medaile tým nedotlačila. V úvodu dopomohla se 17 body porazit výběr Kolumbie (3-1), ale poté už to s univerzitním výběrem nebylo tak růžové. Nejprve prohrál s domácím výběrem Tchajwanu (1-3), a v rozhodujícím utkání skupiny nestačil na tým Francie (0-3). Nyní je tak čeká pouze boj o konečné nemedailové umístění.

S chorvatskou reprezentací se připravuje i Ćutuk

Na Hané se měla v úvodu přípravy hlásit chorvatská blokařka Ćutuk, ale své plány musela na poslední chvíli změnit. Dostala totiž pozvánku do širšího výběru národního týmu připravujícího se na blížící se ME v Gruzie, a tak se připojila ke své oddílové spoluhráčce René Sain. Nyní v přípravě Chorvatska, na zářijový vrchol sezony, figuruje celkem pět blokařek a je tedy možné, že se po zúžení připojí k týmu dřív než začátkem října. Na fotce s naší ex-blokařkou Betou Dumančic.

O postup na MS bojuje Strušková

Zdá se však být dobojováno. České reprezentaci nevyšel úvod závěrečné kvalifikace, když prohrál nejprve s Belgií a den poté s Bulharkami. Sen o účasti v Japonsku se tak pomalu, ale jistě rozplývá. Zbylé tři utkání by musel tým vyhrát a spoléhat se na velkou shodu náhod, což je vysoce nepravděpodobné. Po kvalifikaci v Rotterdamu následuje příprava na ME v Gruzii, a tak s návratem můžeme počítat stejně jako u libera Sain až začátkem října.

Od 8. září do 10. září proběhne již 29. ročník turnaje O pohár rektora UP. Všechny fanoušky srdečně zveme na tribuny!

Aktuální informace naleznete na našich sociálních sítích Facebook, Instagram a Twitter. Sledujte nás!

6 komentářů: „Aktuální dění v týmu žen. Po téměř měsíci přípravy

 • 24.8.2017 (17:10)
  Permalink

  Z hodnocení trenéra po zápase s Francii které jsme na universiádě prohráli ve třech setech.

  Stanislav Mitáč: Srovnatelné měřítko s nimi snese pouze Martina Michalíková, která se navíc potýká i se zdravotními problémy a hraje s velkým sebezapřením. 

  Toto není vůbec dobrá zpráva pro realizační tým, pokud by se jednalo o obnovené zranění Martiny.

  Reagovat
  • 25.8.2017 (10:12)
   Permalink

   O obnovené zranění se nejedná dle slov hráčky.

   Reagovat
 • 27.8.2017 (19:32)
  Permalink

  Tak holky skončily v baráži pro MS podle předpokladů na čtvrtém místě. Pozitivní zpráva je že Veronika Strušková byla 3x vyhlášena jako nejlepší blokařka v zápasech s Belgii, Řeckem a dnes se Slovinskem. Velká gratulace Verčo.

  Reagovat
 • 30.8.2017 (19:21)
  Permalink

  Ostrava hlásí posilu v útoku. Nastoupí za ně Litevka Vilte Makauskaite, 184 cm vysoká smečařka. Po dvouletém angažmá ve Švýcarsku se také vrací Helena Kojdová.

  Reagovat
 • 2.9.2017 (10:46)
  Permalink

  Tejden do rektora a žádné novinky…. Asi tam bude hrát UP OLOMOUC A, UP OLOMOUC B , UP OLOMOUC C….

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *