Boj na morál. Královo Pole nakonec porážíme 3:1

Po odvetě v Lize mistryň a utkání MEVZA Cupu v Bratislavě, které od sebe dělily pouhé dva dny, musely volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc rychle přepnout na nejvyšší domácí soutěž. V jejím 7. kole se doma střetly s brněnským celkem Králova Pole, a přestože ztratily první sadu i přes výhodu čtyř setbolů v řadě, nakonec uhájily domácí tvrz tříbodovou výhrou 3:1.
První dějství bylo dlouho těsnou přetahovanou o každý bod, v níž měl ale domácí favorit po většinu času mírně navrch a za stavu 22:18 to vypadalo na jeho výhru. Vysokoškolačky si navíc v koncovce vypracovaly výhodu hned čtyř setbolů v řadě (24:20), jenže Brno kontrovalo šestibodovou šňůrou při podání své kapitánky Vyklické a set nevídaně překlopilo na svou stranu – 24:26.
Tento moment Hanačky probral z cestovního útlumu; po úvodní sérii servisů Kubínové to bylo 5:0 a univerzita svůj náskok dál postupně navyšovala (10:3, 19:7). Nakonec z toho bylo vysoké vítězství domácích volejbalistek v poměru 25:12.
Třetí sada začala bodovou přestřelkou (3:0, 3:5) a pokračovala střídáním obou týmů ve vedení nejvíce o dva body. Zahřmělo až ve chvíli, kdy na tom byly o něco lépe Jihomoravanky (13:15). Na servis však po jejich následné ztrátě přišla domácí blokařka Sokolová a vydržela tam dlouhých sedm výměn (21:15). To Olomoučankám stačilo k tomu, aby set doztrátovaly na konečných 25:19.
A podobně jako třetí část zápasu se vyvíjela i ta čtvrtá. Oba celky se znovu několikrát prostřídaly v minimálním vedení a opět to bylo Brno, jež mělo před koncovkou o málo lepší pozici (14:16). Tentokrát se role lídra týmu na podání ujala těsně předtím střídající domácí smečařka Dedíková, která ve svém postavení vydržela až do stavu 19:16. Přestože hosté ještě v závěru dvěma body zdramatizovali situaci (21:18, 21:20), Univerzita Palackého ovládla poslední čtyři výměny a díky tomu i celý duel.
„Takový zápas je velmi těžké hodnotit, protože jsme dnes tady určitě sahali po bodu. Škoda našich chyb v některých pasážích, ale zatím se jim prostě neumíme vyhnout. Až na druhý set to bylo z naší strany dobře rozehrané, ale rozhodla zkušenost,“ konstatoval šéf brněnské lavičky Tomáš Samsely.
„Asi pod dojmem náročného programu, těžkého cestování a častého střídání značky míčů to dnes z naší strany nebyl ideální výkon,“ uznal olomoucký lodivod Jiří Teplý. „Naše hra byla rozháraná a plná chyb. Po zcela zbytečně ztraceném prvním setu jsme se sice ve druhém zmátořili a snadno jej vyhráli, ale pak jsme pokračovali v nervózním výkonu. Spokojen být rozhodně nemůžu, ale vzhledem k okolnostem tři body po výsledku 3:1 beru,“ uzavřel Teplý.
Ve čtvrtek 8. listopadu čeká volejbalistky Šternberka a Olomouce „sestrovražedný“ boj v rámci 8. extraligového kola ve šternberské hale Ecce Homo. Hrát se bude od 17 hodin.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:1 (-24, 12, 19, 20)
Rozhodčí: Dmejchal, Kostka
Čas: 95 minut
Diváků: 400
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Kovářová. Střídaly: Sokolová, Dedíková, Orvošová.
Královo Pole: Šloufová, Skibaová, Kvapilová, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Nicholová, Podhrázká.

DSC04347 DSC04346 DSC04345

7 komentářů: „Boj na morál. Královo Pole nakonec porážíme 3:1

 • 3.11.2018 (22:11)
  Permalink

  Dobrý nadpis. Za mnou seděli fanoušci Brna a jeden konstatoval, že Olomouc je nějaká utahaná. když jsem mu vysvětlil co naše děvčata v týdnu absolvovala, jen pokýval hlavou. Šeňa v Rumunsku nehrála a zejména v první polovině zápasu to bylo vidět. Spolehlivě skládala balony a držela náš útok. Samostatnou kapitolou je Martina. Když ji vidím v základu, tak se mi ozývají žaludeční vředy. Ona zahraje spoustu skvělých míčů a pak pokazí zcela zbytečně několik balonů za sebou. Teď hrajeme další zápas až za týden, tak si děvčata orazí budou se chystat na další dvojzápas doma s Ostravu a pak s Libercem o pohár.

  Reagovat
 • 4.11.2018 (17:08)
  Permalink

  Žaludeční vředy a žluč … co dodat…

  Reagovat
  • 5.11.2018 (9:48)
   Permalink

   Co dodat, já tady píšu příspěvky podle toho jak vidím náš volejbal ze svého pohledu fanouška co na něho chodí hodně let a snažím se tam i občas přidat něco pro zasmání. To vy ale se svou zapšklou povahou těžko můžete pochopit. Jak už jsem jednou napsal, je mi vás líto.

   Reagovat
    • 18.11.2018 (22:28)
     Permalink

     Martino, proč se schováváš za nějakého Martina, to se neumíš podepsat svým jménem?

     Reagovat
 • 4.11.2018 (18:54)
  Permalink

  Taky moc nechápu, proč zrovna Michalíková hraje každý zápas v základu..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *