Boj o první místo zvládáme s přehledem, Liberec neměl šanci

Soubojem prvního s druhým celkem tabulky bylo utkání 13. kola extraligy volejbalistek mezi Univerzitou Palackého Olomouc a Duklou Liberec. Domácí vysokoškolačky na rozdíl od nedávného nevydařeného duelu se stejným soupeřem ve čtvrtfinále Českého poháru tentokrát nepřipustily drama a za pouhou hodinu zvítězily hladce 3:0.
Průběh utkání, které mělo být podle papírových předpokladů tuhou řežbou o první místo v tabulce, předznamenal už úvod zahajovacího setu. Hanačky v něm postupně navyšovaly své vedení (2:0, 8:4), jednou sice zaškobrtly (11:7, 12:11), ale posléze znovu odskočily (16:11) a i přes tři neproměněné setboly (24:15, 24:18) dovedly sadu do vítězného konce.
Druhé dějství začalo krátkou bodovou přestřelkou (0:2, 3:2), po níž znovu následoval olomoucký únik (8:5, 11:6) a Dukla se v součtu zmohla jen na dvacet bodů.
To ale ještě druhý tým tabulky netušil, co jej čeká. Ve třetí části střetnutí sice znovu vyhrával 2:0, vzápětí však při servisu Košické dostal šestibodový direkt, následně po podání Michalíkové prohrával už 5:16 a celkově získal pouhých devět výměn. Bitva o pozici ligového lídra tak skončila po šedesáti minutách demolicí čekatelek na trůn v poměru 3:0.
„Utkání jsme nezvládli na pozici číslo čtyři. Bohužel jsme neměli hráčku na vystřídání, a to rozhodlo. Proti dobře hrajícímu domácímu celku jsme neměli šanci,“ konstatoval kouč Dukly Libor Gálík.
„Věděli jsme, že je to důležitý zápas, a chtěli jsme potvrdit naše postavení v tabulce. Navíc jsme si pamatovali poslední nevydařený pohárový duel doma se stejným soupeřem. Od začátku to byl z naší strany zodpovědný výkon a hosté neměli až na pár výjimek šanci dostat se do hry,“ řekl domácí kormidelník Jiří Teplý.
V sobotním 14. ligovém kole se univerzita představí od 19 hodin na hřišti desetinásobného mistra z poslední dekády Prostějova.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:0 (18, 20, 9)
Rozhodčí: Gall, Pecháček
Čas: 60 minut
Diváků: 500
Olomouc: Dudová, Košická, Sokolová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Kovářová.
Liberec: Kopecká, Šotkovská, Kohoutová, Pištěláková, Mikšíková, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Holubcová, Vaňková, Kolářová.

DSC04502 DSC04501 DSC04500 DSC04499

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *