Další třísetové vítězství přichází v Liberci

Do výborné formy se rozehrávají volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. V 6. extraligovém kole předvedly už čtvrtou třísetovou výhru v řadě, tentokrát na palubovce ambiciózní Dukly Liberec, a dál stíhají čelo tabulky.
Dukle se nepovedl vstup do zápasu a trenér Gálík si oba své oddechové časy vybral poměrně záhy – za stavu 5:11 a 7:15. Domácím volejbalistkám to však nepomohlo a v úvodní sadě uhrály jen 18 míčů.
I na začátku druhého setu začala univerzita dobrým servisem a brzy to bylo 0:3. Liberečanky kupily chybu za chybou a skóre postupně narůstalo ve prospěch hostí (4:10, 5:15). Znovu rychlá sada tentokrát přinesla konečný stav 16:25.
Až ve třetím dějství se Dukla vedlo alespoň zpočátku lépe (5:1). Jenže poté se na servis dostala Trnková a Hanačky i díky ní průběh rychle otočily (6:9). Tento moment domácí výběr definitivně zlomil a utkání skončilo pro něj krutým výsledkem 15:25 a 0:3.
„Co jsme si řekli před zápasem, to jsme dodrželi. Zápas jsme vyhráli servisem a blokem,“ hodnotil stručně krátký duel olomoucký kouč Petr Zapletal.
„Omlouvám se divákům, že se nám zase nepodařilo doma vyhrát. Už je to další zápas, kdy naše bojovnost a hloupé chyby sráží náš výkon. Na druhou stranu Olomouc byl favorit i vůči našemu zdravotnímu stavu, ale stále tam není bojovnost a něco, co bychom mohli ukázat. Dnes to bylo slušné na útoku, ale ty hloupé chyby na příjmu a balony zadarmo nás stály lepší výsledek, takže se na to moc koukat nedalo,“ konstatoval domácí trenér Libor Gálík.
Další souboj proti silnému celku tentokrát ze samého čela tabulky čeká vysokoškolačky už tuto sobotu 19. října, kdy doma od 17 hodin přivítají tým VK Brno.

VK Dukla Liberec – VK UP Olomouc 0:3 (-18, -16, -15)
Rozhodčí: Dušek, Činátl
Čas: 64 minut
Diváků: 200
Liberec: Svobodová, Castillová, Candráková, Vrábelová, Šotkovská, Rutarová, libero Dostálová. Střídaly: Bartošová, Šustrová, Šulcová.
Olomouc: Dudová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, libero Stavinohová.

 

3 komentáře: „Další třísetové vítězství přichází v Liberci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *