Dedíková je zpět v Olomouci a těší na čtvrteční osmifinále Poháru CEV

Posilování olomouckých volejbalistek před novým ročníkem „odnesla“ zkušená smečařka Monika Dedíková. Ta se v úvodních 9. kolech dostávala na palubovku v roli střídající hráčky, na kterou nebývala zvyklá. Následoval tak přesun do Šternberku, kde měla získat větší herní vytížení, aby se vrátila připravená na závěr ročníku.

Tah to byl od olomouckého vedení výborný. Při své premiéře v dresu Sokolek zaznamenala 16 bodů a velkou měrou přispěla k zisku tří bodů proti KP Brno.

„Ve Šternberku mi bylo fajn. Jsem ráda, že jsem hrála a holkám mohla pomoct k nějakým bodům,“ říká skromně, teď už opět olomoucká, Monika Dedíková.

Pro Šternberk to byla výpomoc „all inclusive“. Zkušená smečařka přinesla do jeho řad klid a jistotu v zakončení. Důležité vítězství se zrodilo také ve Frýdku-Místku, kde zvítězily šternberské volejbalistky ve čtyřech sadách.

Faktor Dedíková nicméně nefungoval pořád.

„Mrzí mě hodně dvě porážky. V Ostravě, která byla jednoznačná a taky ta z posledního utkání proti brněnským Šelmám. Tam s tím zápasem šlo něco dělat, ale bohužel to nevyšlo,“ říká zklamaně smečařka Dedíková.

Statistiky Moniky Dedíkové v probíhajícím ročníku:

VK UP Olomouc 10 utkání / 12 setů 12 bodů
TJ Sokol Šternberk 6 utkání / 20 setů 74 bodů

 

Utkáním s Brnem její mise ve Šternberku skončila. Ten čeká ještě těžký závěr sezony, když bude bojovat o záchranu v nejvyšší soutěži.

„Věřím holkám, že to zvládnou,“ vypálí hned ze sebe.

„Přišly dvě posily, zapracují se a bude to dobré,“ dodává Dedíková.

Tu čeká už ve čtvrtek odvetné osmifinálové utkání Poháru CEV proti belgickému Beverenu.

„Moc se těším. Hlavně na fanoušky a atmosféru v hale. Doufám, že se zaplní a já se dostanu i na hřiště,“ přeje si Monika Dedíková.

Utkání startuje ve Sportovní hale Univerzity Palackého na Lazcích od 19 hodin.

Foto: Pavel Netolička

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *