Do ligy jsme odstartovali skvěle, třísetovou výhrou na Olympu

Tím nejlepším způsobem zareagovaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na porážku v utkání MEVZA Cupu v Mariboru. V prvním extraligovém kole porazily nebezpečný a posílený Olymp Praha na jeho palubovce 3:0 a skvěle tak zahájily svou pouť novou sezonou na domácích kolbištích.
Olomoučanky v týdnu absolvovaly náročnou cestu do slovinského Mariboru, kde ztratily první soutěžní duel nové sezony v rámci Středoevropské ligy MEVZA 1:3, takže se proti Olympu potřebovaly dostat zpět na vítěznou vlnu z letní přípravy. Úvodní set byl dlouho vyrovnaný, až v jeho druhé polovině se vysokoškolačky dostaly do tříbodového trháku (16:19, 18:21). Ten však v koncovce ztratily (22:22) a bod po bodu se musely propracovávat k výhodě setbolu. Dvakrát jí dokonce pohrdly, až za stavu 25:26 se jim podařilo sadu ukončit a ujmout se důležitého vedení.
Tento moment Hanačky uklidnil, takže ve druhé části střetnutí už si záhy začaly budovat rozhodující náskok (7:11, 9:14). V půli setu ještě na chvíli zvolnily (15:18), ale závěr už zvládly s uklidňujícím sedmibodovým polštářem. A podobně vyhlížela i třetí sada, v níž to bylo rychle 2:6, pak se sice Olymp ještě dotáhl, aby mu nakonec rozjeté Olomoučanky povolily uhrát pouhých šestnáct výměn.
„Bylo to zpočátku z obou stran a hlavně z té naší dost nervózní. Domácí to hodně solili a my se s tím hůř vyrovnávali zejména na přihrávce. Postupně to bylo lepší a závěr už jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že jsme do ligy vstoupili vítězně, snad nám to pomůže i do dalších zápasů,“ konstatoval kormidelník univerzity Jiří Teplý.
„První set byl oboustranně nervózní. Soupeř byl ovlivněn dlouhou cestou z Mariboru, my jsme nastoupili s omlazeným týmem a po zranění Kačky Valkové naše situace nebyla růžová. Celá příprava byla zaměřená na zapracování Valkové do hry. Nová nahrávačka ale odehrála dobrý zápas. První set byl kvalitní, dál zápas nebudu hodnotit a blahopřeju hostům k vítězství,“ souhlasil domácí lodivod Stanislav Mitáč.
Nejbližší soutěžní utkání představí olomoucké volejbalistky poprvé v nové sezoně olomouckému publiku. Ve středu 10. října bude univerzita hostit ve své hale na Lazcích v rámci Středoevropské ligy MEVZA maďarský tým Békéscsabai. Zápas začne v 17 hodin.

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc 0:3 (-25, -18, -16)
Rozhodčí: Dušek, Nedbálek
Čas: 80 minut
Diváků: 250
Olymp: Cihlářová, Staňková, Vojíková, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero Stavinohová. Střídaly: Jakuškonová, Fomenková, Černá, Jaňourová.
Olomouc: Strušková, Dudová, Michalíková, Sokolová, Napolitano Šenková, Kossányiová, libero Kovářová. Střídala: Trnková.

7 komentářů: „Do ligy jsme odstartovali skvěle, třísetovou výhrou na Olympu

 • 7.10.2018 (11:54)
  Permalink

  ´Po náročném cestování dobrý výsledek, i když mě v koncovce prvního setu nebylo úplně nejlíp. Někde se vám po cestě ztratila Gábina. V Praze nehrála a nebyla ani na soupisce. Andrejko, volejbal umíš, zapoj ale trochu víc hlavu. Nemusíš to všechno umlátit. Občas je dobré se podívat kde je na druhé straně díra.

  Reagovat
  • 7.10.2018 (14:44)
   Permalink

   Gábina si šla koupit při zastávce v Pardubicích perník, ale už se nestihla vrátit a vlak ujel. Trenér se dost zlobil, tak uvidíme jestli bude v nominaci ve středu…

   Reagovat
    • 7.10.2018 (18:13)
     Permalink

     Realita je taková, že nehrála a ani se neztratila.

     Reagovat
 • 7.10.2018 (16:40)
  Permalink

  Výsledek s Mariboru na první pohled výsledkově jednoznačný,ale při pohledu na jednotlivé sety zcela vyrovnaný a dle trenéra zbytečné chyby a tím „ujeté“ koncovky – stejně jako vlak Gábině.
  Pro AK, buš to co jde a nehleď na plky diskutujícího co nejvíce žehral,že nám chybí rozdílová smečařka. Tvůj silový volejbal je na místě,a sem tam chyba je daň silovému volejbalu.

  Reagovat
  • 7.10.2018 (18:16)
   Permalink

   Samozřejmě. Jen s Mirkem je složitější řeč :)) Gábinu skolil bacil.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *