Do Olomouce přichází Španělka Schlegel

Letošní léto je ve volejbalové Olomouci pořádně horké, telefony drnčí a vedení je v jednom kole. Kubánské posily totiž na Hanou vinou koronaviru nedorazí. Náhradu se však podařilo najít ve Španělsku, odkud přichází smečařka María Priscilla Schlegel.

„Jednání byla poslední týden náročná. Jsem rád, že jsme s trenérem našli kvalitní náhradu,“ oddechl si výkonný ředitel Olomouce Radan Holásek. „Ještě máme v hledáčku univerzálku. Věřím, že jednání v průběhu týdne dotáhneme k podpisu,“ dodává.

Olomoucký kouč Petr Zapletal je v nezáviděníhodné situaci. Musí skládat už jednou složený kádr, který dostal koronavirou facku. Novou smečařku si vyhlédl na Pyrenejském poloostrově, když na Hanou míří María Schlegel.

„Jsem moc ráda, že si mě Olomouc vybrala,“ těší Španělku Schlegel.

Ta poslední ročník strávila v domácí lize, ale během kariéry už okusila i zahraniční angažmá. V Itálii nastupovala za Torino a Mondovi v Sérii A2.

O Česku zjišťovala informace od bratrance, který studoval na Moravě.

„Jeden z mých bratranců byl v Brně na Erasmu, tak mi vyprávěl také o Olomouci,“ líčí usměvavá Schlegel. „O klubu jsem hledala informace na sociálních sítích a od manažera, který o něm mluvil velmi dobře,“ vysvětluje důvody proč kývla na nabídku z Hané.

A dalším důvodem je jistě Liga mistryň, jež si v sedmadvaceti letech zahraje poprvé v kariéře.

„Vím, že Olomouc má silný tým. Jsem moc šťastná, že můžu být jeho součástí. Uvidíme koho dostaneme ve skupině,“ přemítá smečařka se zkušenostmi ze španělské reprezentace.

„Budu na sobě pracovat každý den a doufám, že se nám bude dařit,“ uzavírá nová posila Schlegel.

María Priscilla Schlegel

Národnost: Španělsko

Narozena: 29.8. 1993

Výška: 184 cm

Předchozí působiště: Feel Volley Alcobendas 2014/2015, Haro Rioja Volley 2015/2017, Barricalla CUS Torino 2017/2018, LPM BAM Mondovì 2018/2019, Sanaya Libbys La Laguna 2019/2020

2 komentáře: „Do Olomouce přichází Španělka Schlegel

 • 20.7.2020 (11:28)
  Permalink

  No, tak už máme na smeč, Michalíkovou, Novou, Ambrožovou a Schléglovou, plus to to avizované účko. Hůř to ale vypadá na blocích, kde zůstala jen Nikola Stumpelová. Pořád je na datavolley volná Verča Trnková ??? Stejně by mě zajímalo jak to dopadne s těmi nasmlouvanými hráčkami, které zatím nemohou přijet. Těm se patrně automaticky ukončí smlouva, když v dohodnutém termínu nenastoupí ? Určitě mají smlouvy a patrně bude zaplacený i mastný transfer. To by se nemělo týkat libera z Izraele. Tam je ta chřipka pod kontrolou. Jestli dorazí o pár dní později by mělo vedení klubu tolerovat. Je to jednoznačně nejlepší libero, které v české extralize v loňském roce hrálo, srovnatelné např. s Julkou Kovářovou.
  Těžko říct jestli to bude proti nabušenému Olympu, nebo brněnským Šelmám stačit. Olymp (Smutná, Havlíčková, Hodanová,Komárková, Purchartová, Šimáňová, Šelmy (Horká, Janečková, Diatková, Svobodníková, Pohrázká, Chlumská).
  Každopádně se máme na co těšit. Kolega už od 12.6. stříhá metr……

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *