Domácí turnaj MEVZA zahajujeme jasnou výhrou nad slovinským Kamnikem

Úvodní zápas domácího turnaje v rámci základní části Středoevropské ligy MEVZA odehrály volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc proti slovinskému celku Calcit Volley Kamnik. S protivníkem z města ležícího nedaleko Ljublaně vysokoškolačky neměly slitování a za hodinu slavily rychlou výhru 3:0, která je přiblížila k vytoužené účasti ve Final four prestižní soutěže.
Lepší vstup do utkání s Kamnikem i celého turnaje si Hanačky snad ani nemohly představit. Po dvou sériích podání Kubínové a Košické vedly 12:1 a úvodní dějství se prakticky stalo formalitou. Ve druhé polovině setu se však domácí „mašina“ začala zpomalovat a za stavu 20:10 si olomoucký trenér Jiří Teplý raději vybral oddechový čas. Po něm už oba celky sadu doztrátovaly do konečného výsledku 25:15.
I ve druhém dějství si univerzita od počátku budovala náskok (8:2, 13:6), o který sice před koncovkou téměř přišla (19:15), ale v závěru sady se znovu ujala iniciativy, jejímž výsledkem bylo další suverénní vítězství 25:17.
A do třetice všeho dobrého, alespoň pro domácí. Ze stavu 4:3 to rázem bylo při podání uzdravené chorvatské blokařky Ćutukové 12:3 a náskok Olomouce pak narůstal až na závěrečných 25:11 a 3:0.
„Po loňské porážce ve stejné soutěži jsme měli před tímto soupeřem respekt a chtěli jsme mu prohru vrátit. Zápas byl nakonec lehčí, než jsme očekávali. Protivníka jsme zatlačili dobrým servisem a přehráli také obranou v poli a na síti. Bylo fajn, že nám v každém setu vyšel začátek a pak už jsme i přes drobné výpadky měli vždy převahu,“ chválil své svěřenkyně trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.
Ve středu od 17 hodin vyzvou v rámci olomouckého turnaje MEVZA hráčky slovinského Kamniku maďarské družstvo Vasas Óbuda Budapešť a turnajový program uzavře ve čtvrtek rovněž od pěti odpoledne souboj Olomouce s Vasasem.

VK UP Olomouc – Calcit Volley Kamnik (Slov.) 3:0 (15, 17, 11)
Rozhodčí: Niklová, Kováč
Čas: 67 minut
Diváků: 250
Olomouc: Kubínová, Košická, Ćutuková, Napolitano Šenková, Dedíková, Strušková, libero Sainová.
Kamnik: Mijočová, Mihevcová, Igličarová, Mihalinecová, Grudinová, Pogačarová, libera Pahorová, Janežičová. Střídaly: Petersonová, Blažičová, Zaplotniková, Zatkovićová.

DSC01166 DSC01165

 

7 komentářů: „Domácí turnaj MEVZA zahajujeme jasnou výhrou nad slovinským Kamnikem

 • 22.11.2017 (11:29)
  Permalink

  Nakonec jsem o zápas nepřišel a udělal jsem dobře. Tři body by chtělo potvrdit ještě ve čtvrtek s týmem Vasas. Jen je smutné že se ze stotisícového města a okolí sejde tak málo lidí na fandění. Já určitě dorazím a budu fandit.

  Reagovat
  • 22.11.2017 (15:02)
   Permalink

   No ono to záleží i na propagaci a aktuálnosti zdejších medií. Příkladem Ol. drbna,kdy loni uvedla několik prezentací hráček a letos bída,svrab a plané neštovice, spíše se dovím že hokejista či fotbalista má zaražené pr..! Totéž Ol.deník. Místní páni novináři na baterky, co nerespektují několikaletou výkonnost menších sportovních oddílů,přestože dosahují minimálně stejných úspěchů.On totiž každý nemá možnost či čas sledovat dění těchto oddílů na soc. sítích.

   Reagovat
   • 24.11.2017 (14:12)
    Permalink

    No, neřekl bych, že místní novináři pracují na baterky. Minulý rok například měla Olomoucká Drbna velkou tendenci olomoucký volejbal mediálně podpořit na stejné úrovni, jako například HC Olomouc. Výsledkem byly ony medailonky s hráčkami, fotoreportáže z utkání a také třeba společný prodej dobročinného punče.

    Bohužel, ze strany vedení klubu nebyla prezentace OD jako mediálního partnera dostatečná, což se odrazilo na letošní mediální (ne)podpoře. I tak OD pravidelně informuje o výsledcích i tento rok.

    Reagovat
 • 22.11.2017 (12:35)
  Permalink

  V polovině prvního setu jsem měl dojem že Calcit poslal do Olomouce své béčko, nebo spíš juniorky. Ještě jedna možnost se naskýtá a to, že jsme hrály opravdu tak dobře, že se soupeř nemohl dostat do hry. Uvidíme jak se ve středu Slovinky popasují s Maďarkami. Rád bych tentokrát pochválil celé družstvo, protože všechna děvčata hrála dobře. Navíc Darině, která konečně odehrála celý zápas dávám pět hvězdiček *****. Jediným mínusem byla absence Martiny na smeči. Vypadá to na nějaké problémy s krční páteří. Doufejme že se to dá rychle dohromady, protože trenér už neměl nikoho na střídání a v případě zranění by to byla neřešitelná situace. Gábina se už definitivně připojila k družstvu a poctivě posiluje. Tréningové manko na ni zanechalo viditelné stopy, momentálně má spíš modelingovou kondici, věřme že se s tím popasuje a po vánocích to na place pořádně rozjede.

  Reagovat
 • 22.11.2017 (21:15)
  Permalink

  Tak těžko říci jestli se radovat nebo nikoliv, těšil jsem se na těžké utkání, které celek Kamnik sliboval v mých představách a 12:1 na začátku vstupu ve mě spíše vyvolalo představu tréninkového zápasu s nějakým celkem pro rozehrání…

  nicméně na hostech se podepsal odchod loňských opor týmu a jde to znát, dnes se to potvrdilo opět v zápase proti maďarskému celku, kde se to přetahovalo špatný s horším a do kvalitního volejbalu to mělo docela daleko, nakonec vyhrál Kamnik silou vůle v pátém setu.

  Náš tým si v klidu a s přehledem dokráčel pro hladké vítězství ve třech setech a fungovalo nám prakticky vše na co se šáhlo (viz ulívka levou rukou Dedíka xD). Vzhledem k tomu co jsem dnes viděl od Vasasu, tak zítra očekávám výhru 3:0 a rázné vykročení k dalším bodům za postupem do finálové skupiny turnaje.

  Co se návštěvnosti týče… si myslím, že je to velká škoda, je zde kvalitní tým a dobrá parta. Hraje se zde dobrý volejbal a stojí to za to… o to víc zamrzí, že v tak velkém městě se nedaří zaplnit tribuny i když mi se snažíme co to jde…

  místní média tomu ale moc nedávají… budeme se proto dál snažit zvát své blízké a vytvářet co nejlepší atmosféru na stadionu alespoň nadále pro náš tým i ostatní fanoušky 🙂

  Reagovat
 • 22.11.2017 (22:31)
  Permalink

  Pozor,pokud maďarky měly docela slušně přihráno tak „složily“ a nahrávačka + blokařka hodně kombinovaly středem! Děvčata musí zatlačit servisem, blokovat a nekompromisně útočit a soupeře nepodcenit i když budou Vasas přehrávat – kvalitu máme a co víc? Srdíčko a nás fandy!

  Reagovat
 • 23.11.2017 (20:05)
  Permalink

  A hned dnes jsme pridali opet 3 : 0 proti Vasasu Budapest. Jen tak dal !!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *