Dva dny a deset setů. Nad Prostějovem tentokrát v tiebreaku vítězíme

Den po obnovené premiéře v Lize mistryň a epické pětisetové bitvě s rumunským velkoklubem Alba Blaj čekalo volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc další prestižní domácí utkání. V 5. kole extraligy hostily vysokoškolačky v souboji dvou nejlepších tuzemských týmů posledních let mistrovský Prostějov. Po dvou s přehledem vyhraných sadách si fyzická i psychická únava vybrala svou daň a lídr soutěže zachraňoval dvoubodové vítězství až v tiebreaku.
Výsledek úvodního setu olomouckého utkání předznamenala šňůra servisů domácí Napolitano Šenkové, po níž univerzita otočila ze stavu 4:6 na 11:6. Prostějov sice ještě srovnal (13:13), další série Šenkové na podání však přinesla vedení 22:16 a následně i výhru Olomouce 25:20.
Druhá sada se prakticky rozhodla již na začátku při servisech Košické (5:1) a Trnkové (9:2). Hostující volejbalistky už nenalezly protizbraň a v závěru navíc znovu Košická doservírovala z 19:10 na konečných 25:10.
Třetí dějství však přineslo zcela jiný obraz hry. Po mizerném olomouckém začátku (0:4, 5:9) sice vysokoškolačky nejprve srovnaly (9:9) a posléze šly samy do trháku (14:11), uspokojení a možná i únava v domácím týmu však vedly k dalšímu výsledkovému přemetu při podání prostějovské nahrávačky Zatloukalové (14:17) a mistr už si naději nenechal i přes krátké zaváhání (16:17) vzít. Po výsledku 19:25 zápas pokračoval.
Čtvrtý set přinesl opět několik rychlých zvratů (10:5, 10:10, 12:10, 12:15), rozhodoval se ale až v koncovce. Prostějov v ní unikl dvěma body od stavu 21:21, vzápětí si vypracoval dva setboly a hned ten první proměnil – 22:25.
Stejně jako o den dříve tak v olomoucké hale došlo na tiebreak. Lépe jej načal Prostějov (2:4), Univerzita Palackého kontrovala při servisech střídající Orvošové (6:4), ještě třikrát pak bylo skóre vyrovnané (7:7, 9:9, 13:13), aby v posledních dvou výměnách domácí lídr ligy uhájil svou dosavadní neporazitelnost. Olomoučanky udolaly Prostějov 15:13 a 3:2.
„Do utkání jsme moc dobře nevstoupili a byli jsme pořád pod tlakem ze strany soupeře. Neprosazovali jsme se v útoku a neubránili jsme zejména Kossányiovou. Ve všech herních činnostech byly obrovské kvalitativní rozdíly,“ komentoval první fázi střetnutí prostějovský kormidelník Ľubomír Petráš. „Ve třetím setu nám ale domácí dali čuchnout, my jsme se chopili šance, zatlačili domácí podáním, začali bodovat obranou na síti a rázem jsme byli ve hře. Tiebreak už je hlavně o štěstí, i přes prohru v něm jedeme dál,“ dodal Petráš.
Domácí kouč Jiří Teplý přiznal, že po náročném utkání v Champions League o pouhý den dříve měl ze zápasu s velmi kvalitním protivníkem obavy. „Proto jsme prostřídali sestavu a holky, které tentokrát dostaly důvěru, se postavily k prvním dvěma setům zodpovědně. Zlom přinesla třetí sada a chvíle, kdy jsme dorovnali ztrátu a šli nad soupeře. V tu chvíli přišla zbytečná nekoncentrovanost, ta nás stála čtvrtý set a udělala ze zápasu drama,“ řekl Teplý.
V sobotu 27. října se univerzita představí od 18 hodin v dalším regionálním derby na palubovce letos se zlepšujícího Přerova.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:2 (20, 10, -19, -22, 13)
Rozhodčí: Kavala, Trumpeš
Čas: 121 minut
Diváků: 500
Olomouc: Sokolová, Dudová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Dedíková, Michalíková, Strušková, Kubínová, Orvošová.
Prostějov: Toufarová, Bezhandolska, Horká, Nová, Kozmík Tomášeková, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Kojdová, Weidenthalerová, Šmídová, Rutarová, Polášková.

DSC04319 DSC04317 DSC04315 DSC04314

6 komentářů: „Dva dny a deset setů. Nad Prostějovem tentokrát v tiebreaku vítězíme

 • 25.10.2018 (21:55)
  Permalink

  Docel by mě zajímalo, kdo rozhodl, že Olomouc bude hrát takové dva zápasy za sebou. Jestli to byla ČT, která je zvyklá si u malých sportů diktovat, jsou to uličníci. Jestli jsme si mohli s PV dohodnout jiný termín utkání o kterém jsme věděli cca 1 měsíc dopředu a neudělali jsme to, je to ze strany realizačního týmu nezodpovědné. Pokud jsme to udělat chtěli a PV trval na svazovém termínu kola jsou uličníci oni a jednou se jim to vrátí.

  Reagovat
  • 27.10.2018 (22:01)
   Permalink

   Rozhodnutí TV hrát utkání s Blaj až ve středu 🙂

   Reagovat
 • 26.10.2018 (10:44)
  Permalink

  Kolize v utkáních je při rozsahu hraných soutěží přirozená a děvčata vše zvládají obdivuhodně!
  Co však nezvládla parta „prostějovských buranů“ důchodového věku na tribuně za hlasatelem nemá s volejbalem nic společného a fanděním svému klubu rovněž. Mnohem více vyniklo fandění těch správných prostějováků, kteří sportovně fandili a užívali si drama utkání. Zřejmě jsou si vědomi hulvátsví dědků a ve svém sektoru je asi nechtějí!

  Reagovat
 • 26.10.2018 (13:04)
  Permalink

  Nevim co se tam dèlo….,ale co chceš po P WC…. Na druhou stranu je to sportovní utkání, ne divadlo!!!!

  Reagovat
  • 26.10.2018 (14:50)
   Permalink

   Takže doplním… střídání nahrávaček, sudí se informuje na číslo kapitána ve hře, reakce „fandů“ na trenéra – neovlivňuj utkání a následné „sudí je hajzl“ !!! To že domácího trenéra nemusí beru ale, další jeho urážky jsou mimo mísu. Máš pocit,že domácí fandové se chovají stejně? Ani náhodou,jsou to vesměs lidé co hrávali na různých úrovních,mají respekt k soupeři nebo volejbal berou jako nekontaktní sport vesměs inteligentních slušných lidí. Tak to v Olomouci vždy bylo co více jak čtvrtstoletí do haly chodím. Ano, sport není divadlo a je o emocich bez takových WC týpků.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *