Finále Českého poháru je tu! V cestě za trofejí stojí opět Prostějov

S pražským Olympem změřily v semifinále Českého poháru síly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. V hale brněnského Králova Pole, které pohárový turnaj Final Four pořádá, svého tradičního protivníka smetly 3:0 a stejně jako v předchozích letech je v nedělním finále čeká tým Prostějova, jenž vyřadil ve čtyřech setech Přerov.
Do první semifinálové sady sice vstoupil lépe Olymp, jemuž se podařilo dostat do vedení 14:11, Olomouc však za tohoto stavu podržela na servisu Košická a rázem bylo skóre otočeno (14:16). Svěřenkyně Jiřího Teplého už si zbytek setu pohlídaly a vyhrály ho 25:21.
Univerzita pokračovala v podobném duchu i v následujícím dějství (8:5), v jehož střední pasáži odskočila svým soupeřkám až na 18:11. Olymp zareagovat nedokázal, a tak se z vítězství 25:15 za 22 minut radovaly Olomoučanky.
Třetí dějství odstartoval znovu lépe lídr extraligy (5:1), pražský tým se však protivníkovi snažil šlapat na paty (11:9). Hanačky ovšem stejně jako v předchozí sadě vedení nepustily z rukou a do koncovky vstupovaly za stavu 20:15. O druhém finalistovi už pak nebylo žádných pochyb – Univerzita Palackého si postup zajistila výhrou 25:17 a celkově 3:0.
„Jsme obrovsky zklamaní za výkon, který jsme tu dnes předvedli, byť v některých fázích setů se nám snad volejbal i dařil,“ chmuřil se kouč Olympu Stanislav Mitáč. „Mysleli jsme, že jsme na olomoucké hráčky dobře připraveni, věnovali jsme tomu hodně času v trénincích i u videa, ale opak byl pravdou. Soupeř si s námi dělal, co chtěl. Markantní rozdíl ve hře obou týmů byl především v kvalitě podání a přihrávky,“ dodal Mitáč.
„Olymp hrál dobře na začátku, my jsme pak kvalitně servírovali a díky tomu jsme si připravovali obranu, takže jsme i dobře bránili. Máme na nás nevídaný počet bloků,“ chválil naopak olomoucký trenér Jiří Teplý.
O držitelkách letošního Českého poháru se rozhodne v hale Králova Pole v neděli 3. února od 17 hodin.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (21, 15, 17)
Rozhodčí: Činátl, Rychlík
Diváků: 450
Olomouc: Kubinová, Košická, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Napolitano Šenková, Sokolová.
Olymp: Komárková, Šimáňová, Šmídová, Staňková, Purchartová, Kalhousová, libero Stavinohová. Střídaly: Černá, Fomenková.

Olymp_Olomouc

Foto: Ivo Stejskal

9 komentářů: „Finále Českého poháru je tu! V cestě za trofejí stojí opět Prostějov

 • 2.2.2019 (22:59)
  Permalink

  Moc pěkný zápas, Olymp na nás z počátku tzv. vletěl a skoro nedělal chyby. Od poloviny prvního setu jsme zlepšili příjem, servis a zejména pole. Všechna děvčata hrála skvěle, jen si dovolím vyzvednout Verču Trnce, které skvěle nahrává Šárka. Ty kopance co posílá na druhou stranu svědčí o skvělé fazoně. Doufám, že to koleno nebude zlobit a zítra ji uvidíme ve finále na hřišti.

  Reagovat
  • 3.2.2019 (9:38)
   Permalink

   Není to jenom o Šárce a trncovi.ten kdo chce takto útočit,potřebuje podporu kvalitní přihrávky dalších tří hráček. A tím to se otevírá prostor pro snažší útok po kůlech. Jen je škoda, že tento moderní volejbal předvádí v té naší české kotlině jen jeden tým.Jinak Mirku nemusíš mít strach.Koleno je OK.

   Reagovat
 • 3.2.2019 (10:15)
  Permalink

  Gratulace !! Jeste jedna vyhra !! Jsou nekde nejake statistiky ze vcerejska ?

  Reagovat
 • 3.2.2019 (15:03)
  Permalink

  Finále tvcom nevysílá. Bude to snímat jen ČT a vysílat ze záznamu ve 21.45 dnes večer.

  Reagovat
 • 3.2.2019 (15:55)
  Permalink

  Ať jde ČVS včetně slov předsedy o propagaci a snaze dostat volejbal do podvědomí širší veřejnosti do ……….!(doplňte si dle libosti)!!! Čas záznamu 21:45 a opakovačky ráno 6.00 je to správné ořechové a nesporně pro volejbal nejlepší řešení.Už něco pamatuji, ale předseda nesahá předchůdcům ani po manžety kalhot.Asi tak.
  Děvčatům přeji klid ve hře,kopec štěstíčka, důraz a plné nasazení a pohár jako bunus za vše co pro náš ženský volejbal a Olomouc dělají!!!

  Reagovat
  • 3.2.2019 (21:59)
   Permalink

   Pan předseda byl dnes večer zaneprázdněn a na předání poháru našim děvčatům se nedostavil. Moc nám tam všem chyběl. Večer si to pustím v klidu ze záznamu a pak popřeji mančaftu bezproblémovou cestu do Rumunska.

   Reagovat
  • 4.2.2019 (10:01)
   Permalink

   Ve snaze propagovat volejbal by se taky mohl zamyslet nad místem konání poháru, v Prostějove nebo Olomouci by na takový zápas došlo přes 1000 lidí..

   Reagovat
 • 3.2.2019 (19:14)
  Permalink

  Tak finale je za nami. Velka gratulace nasim devcatum vitezime 3 : 1. !!!
  .

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *