Frýdek-Místek velký odpor nekladl a tři povinné body jsou doma

V úvodním kole nadstavbové části extraligy přivítaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc předposlední tým tabulky Sokol Frýdek-Místek. Vysokoškolačky podle očekávání dokonale ovládly první dva sety zápasu, v tom třetím však povolily, v koncovce dokonce čelily hned pěti setbolům, ale nakonec potřetí v sezoně porazily svého soupeře 3:0.
Průběh zápasu dvou týmů z odlišných pólů tabulky předznamenal už začátek prvního setu, v němž olomoucký favorit i přes značně obměněnou základní sestavu rychle vedl 3:0 a 12:4 a nakonec povolil Sokolu pouhých dvanáct výměn.
Ještě hůř to vypadalo s hosty v úvodu druhého dějství, kdy na světelné tabuli svítilo hrozivých 9:0 a 12:1. Také tentokrát neměl Frýdek-Místek sebemenší šanci a prohrál 13:25.
Jednoduchý průběh však možná favorita ukolébal. Olomoučanky ve třetí části duelu poprvé výrazněji prohrávaly (1:4, 3:6), pak se sice dostaly zpět do hry (12:8), ale v koncovce po servisu střídající Vašinové (20:20, 20:24) rázem čelily nečekaným setbolům. Favorit však v kritickém momentu zabojoval, odpověděl šňůrou podání Hodanové (24:24), pak ještě jednou odvracel hrozbu ztráty setu (24:25), ale další tři potřebné body už uhrál, zvítězil 27:25 a celkově podle očekávání 3:0.
„Od začátku jsme měli proti takto kvalitnímu soupeři přílišný respekt. Museli jsme se hodně povzbuzovat a křičet, abychom se vůbec dostali do hry. Kvalitní výkon jsme podali alespoň ve třetí sadě, měli jsme tam i setboly, ale nakonec to bohužel nedopadlo,“ litoval trenér Sokola Jaroslav Vlk.
„Bylo to vítězství z kategorie povinných. V prvních dvou setech nás soupeř téměř neprověřil, dobře jsme servírovali i bránili. V tom třetím jsme měli namále, ale dobrou obranou i hrou v poli jsme se z toho dostali,“ oddechl si domácí kouč Petr Zapletal.
Druhé nadstavbové kolo odehraje Univerzita Palackého za asistence televizních kamer v pondělí 27. ledna od 19.30 hodin na palubovce lídra tabulky VK Brno.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (12, 13, 25)
Rozhodčí: Možnár, Novák
Čas: 66 minut
Diváků: 300
Olomouc: Hodanová, Bezhandolská, Burbeljuková, Kazačenková, Strušková, Handleyová, libero Stavinohová. Střídala: Ambrožová.
Frýdek-Místek: Šprochová, Hadáčková, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, Uhrová, libero: Teperová. Střídaly: Petrová, Grygarová, Vašínová.

DSC05999 DSC05997 DSC05996 DSC05994 DSC05992

2 komentáře: „Frýdek-Místek velký odpor nekladl a tři povinné body jsou doma

 • 21.1.2020 (14:12)
  Permalink

  Tak fajn, Frýdek-Místek je za náma. Držím palce ať vyhrajete v Brně. Jinak všechno nejlepší do nového roku všem J.Zemánkovi, P.Zapletalovi a J.Teplému obzvlášť. Hlavně zdraví, štěstí, spokojenost a sportovní úspěchy. Stále věřím, že titul obhájíme.

  Reagovat
 • 27.1.2020 (13:31)
  Permalink

  Kdo nejede do Brna tak k televizi !! A od 19.30 fandit ! Ale chtĕlo by to 3 body.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *