Hanačky mají za sebou úvodní blok letní přípravy

Olomoucké volejbalistky zahájily se začátkem srpna letní přípravu na nový ročník, v němž je čeká mimo jiné kvalifikace o Ligu mistryň. Tu v hanácké metropoli zažili fanoušci naposledy před více než 20 lety, a tak Hanačky dřou, aby zabojovaly o postup do skupinové fáze.

Úvodní blok přípravy, tak svěřenkyně Jiřího Teplého strávily v lesích okolo Svatého Kopečku či kolečkových bruslích. „Je to standardní jako každý rok, kdy máme úvod zaměřený hodně kondičně. Ráno trénujeme bez míče a odpoledne s ním, aby si na něj pomalu zase zvykly. Jsem spokojený, holky se vrátily s chutí trénovat,“ hodnotí desetidenní blok přípravy trenér Teplý.

V přípravě se objevily i nové tváře. Zatímco blokařka Veronika Trnková je ostřílenou hráčkou, tak méně známější je libero Denisa Kulová. „Loni měla špatnou sezonu, protože byla dlouhodobě zraněná, ale věříme, že to je talent,“ říká o rodačce ze Studénky. „Myslím si, že jí pomůže, až se k týmu připojí zkušená Julie Kovářová,“ dodává lodivod Univerzity Palackého.

Ta se v Olomouci objeví až v září, protože si momentálně plní své povinnosti u reprezentačního výběru žen, kde mimo jiné dohlíží na univerzálku Orvošovou a blokařku Struškovou. Olomoucký trojlístek čeká v nadcházejících dnech kvalifikace o ME.

Poprvé se představí kompletní tým divákům v září, kdy jej čeká ve Sportovní hale UP přípravný turnaj TOMI-REMONT Cup. Ten startuje v pátek 7.září a vyvrcholí v neděli, kdy se bude hrát o konečné umístění.

„Diváci se mohou těšit na Olymp Praha, Strabag Bratislava či Duklu Liberec. O dalších účastnících jednáme,“ přibližuje obsazení turnaje, který pro letošní rok získal nového titulárního partnera, trenér Teplý.

Aktuální soupiska:

Kovářová, Kulová, Košická, Michalíková, Dedíková, Orvošová, Napolitano-Šenková, Sokolová, Strušková, Trnková, Kneiflová, Kubínová, Dudová.

cropped-tomiremontweb.jpg

Program přípravy:

7.-9.9. TOMI-REMONT Cup v Olomouci

15.-16.9. MIZUNO Cup v Praze

21.-23.9. Turnaj v Olomouci

18 komentářů: „Hanačky mají za sebou úvodní blok letní přípravy

 • 15.8.2018 (18:26)
  Permalink

  Proti Švédkám dnes výborně hrála Gábina !

  Reagovat
 • 21.8.2018 (8:33)
  Permalink

  Na stránkách vk pv je rozpis přípravy a je tam zmínka o soupeřích na turnaji v Olomouci….. A tady…..

  Reagovat
  • 21.8.2018 (13:45)
   Permalink

   A pokud, čtete pořádně, tak v Olomouci jsou potvrzené týmy – Liberce, Bratislavy, Šternberka, Olympu Praha. Navíc prostějovský turnaj je čistě v jejich režii, informaci, že na něm nastoupíme jsme uveřejnili již dávno.

   Reagovat
 • 22.8.2018 (20:42)
  Permalink

  Vpravo na stránkách je zpráva, že náš dres bude oblékat Andrea Kossányová. Budeme tomu konečně věřit a těšit se na hru. Je to ta očekávaná další smečařka ? To by znamenalo velké posílení, vítáme ji v Olomouci.

  Reagovat
  • 23.8.2018 (7:43)
   Permalink

   Ano, je to posila, na které vedení usilovně pracovalo. V příštím týdnu se zapojí do tréninku.

   Reagovat
  • 23.8.2018 (13:05)
   Permalink

   Já bych raději ještě do pondělí počkal. Je pravděpodobné že se vedení klubu podařilo něco s čím už nikdo nepočítal, ale na druhé straně, na svazových stránkách programu žen je pod pořadovým číslem 15 ze dne 5.8.2018 uvedena nominace na přátelák s Polskem včetně klubové příslušnosti hráček. U jména Kossániyová Andrea je uveden oddíl Krakow (POL) .

   Reagovat
     • 24.8.2018 (10:58)
      Permalink

      Tak jsem si přeložil na Googlu jedinou větu která je napsaná na aktualitách polského klubu Trefl Proxima Krakow:
      „Oznámení o odvolání týmu Trefl Proxima Krakow a ukončení činnosti klubu.“
      To je teda pecka. V podstatě je jedno, jestli nemají finančně zajištěnou sezonu, nebo je v tom nějaký jiný problém. Měsíc před začátkem sezony!! Zůstala tam i Vinci nahrávačka české reprezentace, která tam letos přestoupila.

   • 23.8.2018 (23:02)
    Permalink

    Ano, to je. Nicméně dnes je 24.8. a platí, že Andrea bude nastupovat v našem dresu.

    Reagovat
 • 23.8.2018 (23:01)
  Permalink

  Je fajn, že dokážete spekulovat i přesto, že je to potvrzené. :))) Svazem bych se popravdě vůbec neřídil. Během pauzy nejsou schopní přidat žádný článek, co se týče extraligy žen. V Krakově do tamní nejvyšší soutěže nenastoupí ve zkratce řečeno.

  Reagovat
  • 24.8.2018 (11:40)
   Permalink

   Musíš to brát tak, že nás naše UP zajímá…..Kdyby to nikoho zde nezajímalo, to by potom bylo špatné…..

   Reagovat
 • 28.8.2018 (11:32)
  Permalink

  Na aktuální soupisce hráček zatím není uvedena Kossy.

  Reagovat
  • 28.8.2018 (20:07)
   Permalink

   Dobrý večer, Václave,

   Kossy přijela do Olomouce včera – na vlastní oči jsem ji viděl na odpoledním tréninku. Dnes jsem viděl, opět na vlastní oči, jak podepisuje smlouvu. Dokonce týdne se objeví na soupisce a i krátký článek bude. Pevně věřím, že budete spokojení a příští týden se přijdete podívat na turnaj a Kossy pořádně zafandit i s transparentem!

   to Frenk:

   Jak horké by měly být?

   Reagovat
  • 28.8.2018 (20:11)
   Permalink

   Horká NOVINKA:

   Zítra od 16:00 do 18:00 bude na Sportovní hale UP probíhat otevřený trénink. Mimo jiné bude k vidění Julie Kovářová, Andrea Kossányiová či Veronika Trnková.

   Srdečně se na Vás těšíme.

   Reagovat
   • 28.8.2018 (20:53)
    Permalink

    OK. Myslel jsem ten článek co bude….. Dík.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *