Italský šampion nad síly českého. V odvetě budeme odvracet prohru 0:3

Po vyřazení v předkole Ligy mistryň od ukrajinského Chimiku Južnyj a přesunu o patro níž do hlavní fáze Poháru CEV narazily volejbalistky VK UP Olomouc paradoxně na ještě věhlasnějšího soupeře – italský velkoklub Busto Arsizio. S obhájcem trofeje změřily vysokoškolačky síly nejprve na jeho palubovce a po třech vcelku jasných setech prohrály 0:3. Odveta, která definitivně rozhodne o postupujícím do pohárového osmifinále, se uskuteční v Olomouci ve čtvrtek 19. prosince od 18 hodin.
Domácí favorit začal podle očekávání náporem a rychle vedl 6:1. Náskok Italek navíc postupně narůstal (14:7), a přestože Hanačky nadále bojovaly o kontakt (15:10, 18:14), k vyrovnání se už nedostaly a ztratily úvodní set 18:25.
Podobně se vyvíjelo od počátku také druhé dějství (4:1, 10:2) a jízda domácích profesionálek už nešla nijak zastavit (13:3). Zhruba desetibodový náskok si Busto Arsizio udrželo až do koncovky a nakonec zvítězilo vysoko 25:11.
Až na úvod třetího dějství se alespoň zčásti dostaly ke slovu Olomoučanky (1:3, 3:5). Od stavu 12:12 už ale znovu začínal přebírat iniciativu domácí tým (15:12). Univerzita se sice ještě chvíli držela na dostřel (18:16), vzápětí ovšem dostala čtyři body v řadě a bylo prakticky dohráno. Hostující volejbalistky ztratily třetí set 20:25 a v odvetě budou mít co dělat, aby mohly vůbec pomýšlet na pohárové osmifinále.
„I když to podle výsledku tak nevypadá, tak herně to rozhodně žádný propadák nebyl,“ konstatoval trenér VK UP Petr Zapletal. „S výjimkou druhého setu jsme se vždy dlouho drželi, ale soupeř je kvalitativně někde úplně jinde. Zkoušeli jsme riskovat servis, jenže jsme naráželi na velmi kvalitní přihrávku. Chtěl bych pochválit zejména Eriku Handleyovou, která odehrála celý zápas a zhostila se toho velmi dobře,“ dodal kouč.
V sobotu 7. prosince čeká Hanačky návrat do ligové reality v podobě utkání 14. soutěžního kola, které odehrají od 17 hodin ve Frýdku-Místku.

Unet e-work Busto Arsizio – VK UP Olomouc 3:0 (18, 11, 20)
Rozhodčí: Kolehmainenová (Fin.), Enkerli (Švýc.)
Čas: 65 minut
Diváků: 1400
Busto Arsizio: Orrová, Herbotsová, Bertiová, Loweová, Villaniová, Washingtonová, libero: Leonardiová. Střídaly: Cuminová, Biciová.
Olomouc: Handleyová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, libera Stavinohová, Kulová. Střídaly: Burbeljuková, Dudová, Kazačenková.

18 komentářů: „Italský šampion nad síly českého. V odvetě budeme odvracet prohru 0:3

 • 5.12.2019 (7:39)
  Permalink

  Opravdu byli v osudí snazší soupeři. …….

  Reagovat
 • 5.12.2019 (9:39)
  Permalink

  to určitě, ale tam si taky každý nezahraje….

  Reagovat
 • 5.12.2019 (14:09)
  Permalink

  Dalo se to čekat. Arsizio je v A1 tzv. v laufu, na druhé straně naše holky ještě pořád nemají loňskou kvalitu. Přesto bych tam pozitivní momenty viděl. Eva Hodanová měla úspěšnost útoku 50%, Gábina 38%. Š koda že nahrávačka málo využívala Verču Tnkovou-. Šest nahrávek na zápas je hodně málo. Bylo z toho 67 % úspěšnost útoku, což je skvělé. Hlavní rozdíl podle statistik byl v útoku. Italky přes 50 % naše družstvo pod 40. Uvidíme jak se s tím popasujeme doma, myslím že by to nemuselo být na 3 sety.

  Reagovat
  • 5.12.2019 (14:27)
   Permalink

   když není přihráno, těžko se středem útočí ! Naše přihrávka včera byla více než špatná.

   Reagovat
   • 5.12.2019 (15:23)
    Permalink

    Naše přihrávka je špatná už od začátku sezóny a jen tak mávnutím kouzelným proutkem se nezmění.

    Reagovat
 • 5.12.2019 (14:14)
  Permalink

  Padli jsme na velmi silného soupeře, výsledek mluví za vše. Je ale otázka, zda je dobré hrát se slabými soupeři, převálcovat je a nic se nepřiučit, anebo hrát se silnými soupeři, zkusit zabojovat a mít možnost se něco od nich naučit. Já, jako bývalý sportovec bych raději volil tu druhou variantu. Tím chci říct, že je dobré, že i naše extraliga má více kvalitních družstev a že to není o hře kočky s myší. A to je dobře. A když se podíváte na výsledky evropských pohárů, tak jen Šelmy doma vyhrály 3:2 a Prostějov prohrál venku 2:3. A znovu připomínám – letošní družstvo je podstatně jiné než loňské. A bude jen dobře, že „taliánky“ uvidíme u nás v hale. Už se na to těším.

  Reagovat
  • 5.12.2019 (15:34)
   Permalink

   Honzo, Busto je o dvě patra výš než Olmik a dokonce o tři než Finky a Belgičanky. Tak prosím tě nesrovnávej vyrovnanost naší ligy.

   Reagovat
 • 5.12.2019 (15:51)
  Permalink

  Souhlas s Honzou, myslím Jardo, že jsi to úplně nepochopil. Je třeba více vyrovnaných družstev v extralize a ne jedno co bude deset let všechno válcovat, ale samozřejmě že pokud to bude vyrovnanost na úkor kvality, tzn. průměr, tak to na Evropu stačit nebude, každopádně určitě pro všechny velká zkušenost, tím myslím i pro trenéry všech našich týmů a snad se i oni posunou ve své profesi.

  Reagovat
  • 5.12.2019 (19:36)
   Permalink

   Kvalita ligy o proti loňsku určitě klesla

   Reagovat
 • 5.12.2019 (22:10)
  Permalink

  Nesouhlas! Kvalita domácí ligy je mnohem lepší než loni! Všechny týmy výrazně posílené o zahraniční hráčky od Olympu počínaje… Jen Olomouc nemá tak kvalitní hračky jako loni a další rok bude ještě hůř. Gaba odejde a blokařky taky!

  Reagovat
  • 6.12.2019 (9:34)
   Permalink

   Myslím že to s těmi odchody nebude tak horké. Trnka je pod smlouvou i na příští rok. Je pravda že Verča má s tím kolenem dlouhodobé problémy a je možné že skončí, ale Ema Kneiflová už má svou kvalitu a jistě půjde ještě nahoru. A co se týče Gábiny, pokud to má opravdu v hlavě srovnané, tak zůstane ještě rok v české lize. Na italskou ligu po které pošilhává ji chybí především stabilní výkonnost. Podle mě je pro její rozvoj jistě lepší hrát českou extraligu než sedět na lavičce v některém italském klubu.

   Reagovat
   • 6.12.2019 (12:23)
    Permalink

    Ty jsi nějak informovaný Mirku,ale bohužel špatně. Trnka má na příští rok pouze opci. A jak víš,že Gába pošilhává po Itálii. Tak mě poslouchej na Italskou ligu momentálně nemá žádná Česká volejbalistka. Tak si ty prognózy nehte někam do hospody k pivu.

    Reagovat
    • 6.12.2019 (15:03)
     Permalink

     Fakt nevím čím to je, že když tady napíšu svůj názor, tak místo přátelské diskuze mě někdo utře. Takže ještě k tomu co jsem napsal: Slyšel jsem, že Trnka má v Olomouci rozdělané nějaké studium, takže pokud je to pravda, byla by sama proti sobě kdyby chtěla odejít. No a opce jistě víš co to pro hráče znamená. Co se týče Gábiny, tak je s ní pěkný rozhovor na volleycountry, kde ona sama Italii zmínila. No a nakonec ještě jednou k té Italii. V loňském roce výrazně pomohla Casertě k postupu do A1 univerzálka Matuszková. Pokud se něco zásadního nezměnilo, tak by za ně měla hrát i letos.

     Reagovat
 • 6.12.2019 (13:43)
  Permalink

  Jestli šilhá nebo nešilhá je její věc, sport není jen o hraní, každá mladá hráčka Olomouce, která by šla do Itálie (A1A2) a vydržela i dvě sezóny a naskakovala by jen zřídka, tak by výkonostně rostla rychleji, než kdyby tady dva roky hrála suchém triku základ. Samozřejmě to není jen o tréninku, konkurenci atd., ale je tady i psychologická stránka, hráčka musí být mentálně silná, což je asi zásadní vlastnost. Nikdo nedokáže předem přesně říct, zda by tam hrála nebo ne, protože to nejde srovnávat, úroveň je někde jinde, ale síla je v tom celku a ne v jednotlivcích, tak jako v klubech naší extraligy. Příkladů českých sportovců, kteří šli ven a prosadili se a u nás se o nich ani do té doby skoro nevědělo je spousta…ale teď si myslím,že mají všechny válčit za UP a neřešit příští sezónu, to je trochu brzy, ne?

  Reagovat
  • 6.12.2019 (15:30)
   Permalink

   Ale síla celku se bohužel projevuje na kvalitě jednotlivých hráček.

   Reagovat
   • 6.12.2019 (16:32)
    Permalink

    Je to tak. Vargas ve Fenerbace, Boškovič v Eczacibasi, Egonu v Conegliano. To jsou např. hráčky které rozhodují ve vyrovnaných koncovkách sety a zápasy.

    Reagovat
    • 6.12.2019 (17:36)
     Permalink

     Ale Mirku,volejbal není jenom o smeči.Jestli má tým tekhle kvalitní hráčku na směci, tak musí být stejná kvalita na náhře,bloku i liberu.Co se týká Itálie, ta je pověstná na komplexnost herních činností hráčky. Takže jestli u nás nikomu nevadí, že třeba účko neumí přihrávat,tak v Itálii to rozhodně neplatí. Jinak Trnec už dávno nestuduje a co se týká té opce, tak v tomto případě neplatí 2+1=3.

     Reagovat
 • 17.12.2019 (8:53)
  Permalink

  Ve čtvrtek to bude asi zase legrace, zřejmě si to nenechám ujít ! Italky jsou druhé hned po Imocu v it. lize.
  Kvalita soupeře je tedy nepochybná. Fandit ovšem budu našim, ze všech sil.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *