Jana Napolitano Šenková odložila konec a těší se na Ligu mistryň

Málokdo věděl, že loňskou sezonu dohrávala Jana Napolitano-Šenková se zraněným kotníkem. Od února nastupovala do utkání s velkým sebezapřením a prášky tišícími bolest, aby mohla spoluhráčkám pomoci v boji o titul. Nevyšlo to, zase skončila až druhá.

Možná i to hrálo roli v jejím rozhodování – jestli pokračovat v bohaté kariéře dál nebo ji ukončit.

„O konci přemýšlím dlouho, ale ještě na něj nejsem připravená,“ říká olomoucká odchovankyně. „Navíc s holkami je mi moc dobře, takže jsem ještě nechtěla končit,“ přidává další důvod, proč se rozhodla pokračovat i letos.

Operaci poraněného kotníku však musela podstoupit chtě nechtě. „Doktor mi to doporučil zoperovat nehledě na volejbal i co se týče normálního života. Trošku mi tím rozhodování ulehčil a oddálil,“ přemítá Napolitano-Šenková.

Rekonvalescence však trvala trošku déle, než si představovala. „Šla jsem na operaci a myslela jsem si, že se z toho budu dostávat jak ve dvaceti – odhodím berle a budu hned skákat, ale šlo to trochu pomaleji,“ usmívá se.

„Teď už je to skoro dobrý. Pomalu se blížíme ke sto procentům,“ říká čtyři měsíce po operaci. A může se těšit na nejprestižnější klubovou soutěž – Champions League, která se do Olomouce vrací po 23 letech.

Los v pohárové Evropě je však k Hanačkám v posledních letech neúprosný. Vzpomeňme si na předloňské měření sil proti ruskému gigantovi z Kazaně či loňský duel s bundesligovým Stuttgartem. Ani letos to nebudou mít svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého jednoduché, když do Olomouce dorazí Alba Blaj.

„Družstvo jsme chytly hodně kvalitní, takže uvidíme, jak se s tím srovnáme,“ přemítá Jana Napolitano-Šenková před duelem s loňskými finalistkami Ligy mistryň.

Olomouckou veteránku čeká v nejprestižnější klubové soutěži na sklonku kariéry premiéra, kterou si chce užít.

„Docela pozdě, ale lepší než nikdy,“ říká bývalá reprezentační kapitánka s úsměvem.

Volejbalistky Olomouce budou kromě umu sedmatřicetileté univerzálky spoléhat i na svou tajnou zbraň, kterou je domácí prostředí.

„Doufám, že nám fanoušci doma pomůžou. Divácká kulisa se hodně zlepšila, už to není jako v divadle. Dokážou nám vytvořit parádní atmosféru,“ pochvaluje si Jana Napolitano-Šenková. „Věřím, že jich přijde plná hala a společně si to užijeme,“ dodává na závěr.

Jak bude vypadat návrat Hanaček do neprestižnější soutěže?

To zjistíte, když je ve středu od 18 hodin půjdete podpořit v modrém do Sportovní haly Univerzity Palackého.

Foto: www.cvf.cz

4 komentáře: „Jana Napolitano Šenková odložila konec a těší se na Ligu mistryň

 • 22.10.2018 (7:29)
  Permalink

  Tak pevné zdraví, Jano. Pro mě jste jedna z nejlepších hráček, které kdy za UP hrály.

  Reagovat
 • 22.10.2018 (8:57)
  Permalink

  Taková hráčka tady v klubu hodně dlouho nebyla a až skončí ještě dlouho, dlouho nebude.

  Reagovat
 • 23.10.2018 (11:06)
  Permalink

  Rumunské družstvo CSM Volei Alba BLAJ skončilo v loňském roce v jejich lize druhé. Proto jsou v kvalifikaci na ligu mistryň i když v ni vybojovaly naposledy v domácím prostředí finále. Družstvo je proti loňsku hodně přebudované. Je to mnohonárodní směska Američanek, Srbek, Rumunek, Bulharek, Ukrajinek, Slovinek s jednou Českou, nahrávačkou Smutnou, kterou „zapomněl“ trenér Pomer do reprezentace pozvat a uvidíme jak si stačil nový tým sednout. Níže je uvedena na webu cev.lu jejich sestava.
  https://www.cev.eu/Competition-Area/CompetitionTeamDetails.aspx?TeamID=11098&ID=1119

  Reagovat
 • 23.10.2018 (17:24)
  Permalink

  V jejich družstvu jsou i 4 Srbky, ty jsou nyní mistryněmi světa, je tam některá z nich ? Budeme se těšit hlavně na náš výkon, i my máme dobré a zkušené hračky.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *