Jana Napolitano-Šenková, č.15

NapolitanoOlomoucká legenda začínala s volejbalem v Uničově odkud se přesunula do Olomouce. Píše se rok 1998 a poprvé nastupuje v dresu Olomouce do extraligy žen. Za reprezentaci nastupuje pravidelně od kadetských výběrů a vypracovává se mezi opory reprezentačního výběru žen, kde dlouhá léta působila jako kapitánka.

Na klubové úrovni si vyzkoušela angažmá na Olympu Praha, kde strávila tři roky (2002). Následoval přesun do Itálie, kde působila v Serii A2.

Ráda vzpomíná na zlato z ME juniorek v roce 2000. V Itálii si pak váží vytvoření rekordu, kdy s Parmou vyhrála 22x v řadě a postoupila do nejvyšší soutěže – to už se svým manželem Bruno Napolitanem, který ji trénoval.

Kariéru dvakrát přerušila. nejprve se synem Marcem. Po návratu podruhé – narození Riccarda. Následovala štace ve třetím extraligovém klubu, kdy se rozehrávala ve Šternberku, aby v ročníku 2016/2017 pomohla k senzačnímu zisku Českého poháru Olomouci, se kterou následně trápila ve finále extraligy suverénní Prostějov v pěti utkáních.

V 36 letech má stále, co nabídnout a stále čeká na titul s mateřskou Olomoucí.

Motto: „Nerozčiluj se nad věcmi, které nemůžeš změnit.“

Národnost: Česká republika

Narozena: 11.7.1982

Výška: 182 cm