Jeden set připravil žačky o postup v Českém poháru

V pátek 15. února odjelo družstvo starších žaček VK UP Olomouc do Karlových Varů, aby zde odehrálo další kolo Českého poháru. Ambicí týmu bylo postoupit ze skupiny, v cestě za tímto cílem stálo sedm utkání rozdělených do dvou dnů.
V sobotu se Olomoučanky utkaly s Náchodem, Orionem Praha, Prostějovem a Klatovy. A družstvu se dařilo. Všechny zápasy kromě utkání s Prostějovem, jemuž podlehly v tiebreaku, mladé Hanačky vyhrály a po prvním turnajovém dni tak skončily na průběžném druhém místě právě za Prostějovem.
V neděli čekala děvčata střetnutí s Olympem Praha, Karlovými Vary a Poličkou. A právě hned první utkání s Olympem zřejmě rozhodlo o tom, že to bude velmi těžký den. Univerzita sice Pražanky udolala 2:1, ale až po tuhém boji (-26, 24, 12). A v následujícím utkání s Karlovými Vary už Olomoučanky ze sebe nedostaly patřičné odhodlání a sílu k dobrému výkonu a soupeřkám podlehly 0:2. Nic nepomohlo, že další duel s Poličkou už byl zase v olomoucké režii.
“Tým odvedl dobrou práci, a přestože jsme kvůli marodce museli odjet na západ Čech jen v osmi hráčkách, které navíc měly i drobné zdravotní problémy, tak se nám podařilo hrát kvalitní volejbal. Bohužel k postupu nám chyběl jediný bod, když se za vítězným týmem Karlových Varů se 16 body seřadily další tři celky se 14 body, včetně toho našeho. A rozhodl tak poměr vzájemných utkání,” litoval kouč VK UP Milan Svoboda.
Sestava VK UP v Karlových Varech: Abendroth, Amrůzová, Keková, Musilová, Hrabská, Szromková, Mertová, Horká, trenér Milan Svoboda.
Další, finálové kolo Českého poháru se odehraje na konci března (29. – 31. 3.) v Hradci Králové.

20190216_175300(0)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *