Jízda pokračuje: po konci v Lize mistryň přichází první vítězství v MEVZA Cupu

Ihned po návratu z rumunského města Sibiu, kde po tuhém boji s týmem Alba Blaj vypadly z Champions League, vyrazily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na Slovensko. V Bratislavě proti tamnímu celku Slávia EU nastoupily ke svému třetímu utkání ve Středoevropské lize MEVZA v probíhající sezoně a po výhře 3:0 mají na kontě svou první výhru v aktuálním ročníku soutěže.
V úvodním dějství bylo poznat, co mají Hanačky za poslední dny v nohách. Hostující volejbalistky kupily řadu chyb, přesto se jim podařilo protivníka přebodovat a zvítězit 25:21. Když však ve druhém dějství vedly Slovenky 23:14, vypadalo to s olomouckými nadějemi bledě. Pak ale na servis přišla střídající Dedíková a její tým unikátní šňůrou jedenácti vyhraných výměn v řadě otočil na konečných 25:23 ve svůj prospěch. Ve třetí části zápasu už vysokoškolský výběr na palubovce dominoval a povolil domácím uhrát pouhých patnáct výměn.
„Na našem výkonu bylo znát, že máme za sebou dva zápasy s Rumunkami plus pětisetové ligové drama s Prostějovem. Utkání v Bratislavě definitivně zlomila koncovka druhého setu, pak už soupeř neměl vůli vzdorovat. My se teď musíme dát dohromady a zvládnout další utkání,“ řekl kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý.
Nabitý program Olomoučanek totiž pokračuje už tuto sobotu domácím zápasem 7. extraligového kola, v němž univerzita hostí od 17 hodin Královo Pole Brno.

Slávia EU Bratislava (SVK) – VK UP Olomouc 0:3 (-21, -23, -15)
Olomouc: Sokolová, Dudová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Michalíková, Strušková, Kubínová, Orvošová, Dedíková.

5 komentářů: „Jízda pokračuje: po konci v Lize mistryň přichází první vítězství v MEVZA Cupu

 • 2.11.2018 (11:25)
  Permalink

  Když jsem před pár dny napsal že jste olomoucké „lvice“ co neuhnout a bojují do úmoru se nyní v Bratislavě bez jakékoliv diskuze jen potvrdilo!!! Kdo znás dokáže takový maraton zvládnout? To co jste dokázaly ve druhém setu je obrazně řečeno „zázrak“ !!! Díky.

  Reagovat
 • 2.11.2018 (18:56)
  Permalink

  Více než 2300 km a 25-30 hodin v autobusu musí být na hřišti vidět. Dobře to dopadlo ale někdy to nemusí vyjít. 17.11. hrajeme doma s Ostravou a hned další den tj. v neděli 18.11. odpoledne pohár s velmi nepříjemným soupeřem Duklou Liberec. Odveta je další týden a v případě zlatého setu se hraje samozřejmě u nich. Jiný termín opravdu nebyl?

  Reagovat
  • 2.11.2018 (19:20)
   Permalink

   Byl 24.12.2018 ve 20:00, ale soupeř nesouhlasil.

   Reagovat
   • 2.11.2018 (22:16)
    Permalink

    Moc vtipné, já jen aby se nám to nevymstilo…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *