Juniorky a kadetky proti favoritkám nebodovaly

Ligové soutěže kadetek a juniorek pokračovaly dalšími zápasy, a to souboji v rámci 5.a 6. kola na domácí palubovce, vždy proti těžkým soupeřům. Kadetky nejprve odehrály utkání proti TJ Sokol Brno a další týden proti suverénně vedoucímu Uherskému Hradišti. Juniorky bojovaly s Lanškrounem a Zlínem. Bohužel ani v jednom z těchto zápasů se mladé naděje Univerzity Palackého nedočkaly bodového zisku.
Střetnutí s Brnem kadetkám Olomouce vůbec nevyšla a výsledkem byla dvakrát porážka 0:3. „Od prvního balonů jsme tahali za kratší provaz a nešlo nám vůbec nic. Působili jsme, jako kdyby se soupeř měl porazit sám, nastoupili jsme odevzdaně a protivník toho využil a hladce vyhrál. Pro mě tato utkání byla velkým zklamáním, určitě se dalo hrát vyrovnaně a dokonce i uspět. Prostě do hlav hráček nevidím,“ láteřil trenér olomoucké mládeže Miroslav Polák.
V dalším kole přivítaly kadetky VK UP vedoucí tým soutěže Uherské Hradiště, a přestože oba zápasy prohrály 1:3 a 0:3, byl jejich výkon podstatně lepší. „Musím děvčata pochválit. Odevzdala na hřišti maximum, bojovala, riskovala a bylo vidět, že chtějí hrát. První utkání bylo kromě druhého setu vyrovnané, rozhodovalo se až v koncovce, kdy byl soupeř v útoku vice nebezpečný než my a mohl se opírat o své vysoké smečařky, které se prosazovaly lehčeji než my,“ zmínil Polák.
Druhý duel s Hradištěm se podle něj rozhodl už v prvním setu, který jeho tým ztratil v koncovce ztratil v obraně i útoku hrubými chybami. „Od druhé sady už jsme tahali za kratší provaz hlavně proto, že se soupeři dařilo odtlačit nás servisem, s nímž jsme měli velké problémy. Set jsme prohráli 5:25 a ten třetí jsme začali dobře pouze do poloviny, kdy jsme vedli, bohužel jsme zkazili servis, protivník si pomohl podáním a utkání v poklidu, ale zaslouženě dohrál .Plusem bylo snad jen to, že jsme tato měření sil brali jako přípravu na Český pohár starších žaček, který se bude hrát 24. a 25. listopadu ve Šternberku,“ konstatoval kouč.

Juniorky Olomouce se utkaly v 5. kole s družstvem Lanškrouna a odešly dvakrát poraženy 0:3. „Stejně jako u kadetek byl výkon ustrašený, bez bojovnosti a chuti se porvat o lepší výsledek. Soupeř toho využil, nekazil a lehce bez potíží vyhrál. Pro mě velké zklamání, bez bojovnosti, zodpovědnosti a chuti porvat se o lepší výsledek to nejde. Soupeř byl kvalitní, ale zklamal mě přístup a herní výkon. Děvčata hledají všude chybu, ale jen ne u sebe,“ mrzelo Poláka.
Další týden poté nastoupily juniorky na domácí palubovce proti vedoucímu týmu ligové soutěže Zlínu a odešly dvakrát poraženy 1:3 a 0:3. Zanechaly ale podstatně lepší dojem a hlavně první utkání se muselo líbit. „Soupeř ukázal svou sílu, ale na to, že děvčata hrála proti o tři až čtyři roky starším holkám, se nenechala zahanbit. Zápasy odehrály v rámci přípravy na Český pohár starší žačky posílené o tři kadetky, které nezklamaly a zvládly oba zápasy na hranicích svého maxima. Musím je pochválit za bojovnost a nasazení. Na protivníka jsme neměli, ale v určitých momentech jsme hráli výborně v útoku, drze, servisem jsme tlačili soupeře a nutili jej k chybám. Bohužel jsme v určitých chvílích dělali spoustu nevynucených chyb, zlínská děvčata toho plně využila a zaslouženě vyhrála. Utkání však splnilo to, co jsme od nich očekávali, a doufáme, že se nám to vrátí ve Šternberku proti stejně starým soupeřkám v poháru, na který zveme širokou veřejnost,“ uzavřel Miroslav Polák.

Zápasy odehrály tyto hráčky:
Abendroth, Keková, Horká, Musilová, Kamidinová, Ambrůzová, Vyjidáková, Szromková, Hrabská, Mertová, Vychodilová, Ungrová, Bayerová, Svobodová, Belohobková, Samuelova, Herynkova, Mracká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *