Juniorky i kadetky úspěšně loupily na jihu Moravy

Poslední říjnový víkend byla odehrána další kola ligových soutěží mládeže. Olomoucká družstva juniorek a kadetek čekala shodně cesta na jižní Moravu, odkud si děvčata přivezla plný počet bodů a poskočila v tabulce – juniorky na čtvrté a kadetky dokonce na druhé místo.
Juniorky odehrály své zápasy v Brně proti tamnímu Junioru, v obou duelech převyšovaly své soupeřky ve všech herních činnostech a hladce vyhrály. „Cením si toho, že děvčata nenechala nic náhodě, od prvního míče soupeře zatlačila servisem a následně tvrdým útokem. Jediné, co nás ze začátku zaskočilo, byl balon Mikasa, se kterým vůbec netrénujeme a má jiné vlastnosti, ale i tak to holky zvládly,“ kvitoval trenér olomouckých mládežnic Miroslav Polák.
Toho samozřejmě potěšil i fakt, že oba zápasy skončily 3:0. „Mrzí mě jen to, že po oba třetí sety už jsme neměli to nasazení a agresivitu, jen jsme je dohrávali, což není dobré. Je ovšem fakt, že soupeř nás bohužel nepřinutil hrát naplno až do konce,“ uznal Polák.

Kadetky zajížděly v neděli do Znojma, kde se čekal boj od prvního balonu, a to se také stalo. Obě utkání byla velmi vyrovnaná, soupeř nedal Olomoučankám nic zadarmo. Bojoval o každý balon, měl výborné pole a těžký servis. Přesto hostující volejbalistky zabojovaly a zaslouženě oba duely vyhrály 3:1, čímž se posunuly na druhé místo v první lize své věkové kategorie.
„Musím děvčata pochválit. Byly to asi naše nejlepší zápasy, co u holek jsem. Zvlášť začátek prvního utkání nám vyšel excelentně. Výborným servisem, útokem a koncentrovaností jsme soupeře dostali pod tlak, donutili jej chybovat a z toho vyplynulo naše vedení 2:0 po setech 25:13 a 25:10. Jak už to ale bývá, ve třetí sadě, místo abychom soupeře dorazili, tak jsme jej nechali rozehrát, naše koncentrace se vytratila, najednou tu byly naopak špatná přihrávka, laxní útok, spousta nevynucených chyb a porážka 15:25. Naštěstí jsme se pak opět dostali do hry, ale i domácí to nechtěli zabalit. Byl z toho zajímavý set, který byl až do konce vyrovnaný. Naštěstí nás v koncovce podržela Plešková na útoku a hlavně servisem a my se mohli radovat z vítězství 25:22 a celkově 3:1,“ popsal první utkání olomoucký kouč.
To druhé bylo podle jeho slov úplně stejné a po setech 25:15, 16:25, 25:23 a 25:16 skončilo vítězstvím univerzity 3:1. „Bylo to jako přes kopírák; hladká výhra v prvním setu, následně prohra ve druhém. Soupeř se rozehrál, my dělali spoustu chyb a vypadalo to s námi ve třetí sadě za stavu 11:4 pro domácí hodně špatně. Naštěstí od tohoto momentu se to začalo lámat, my se dostali do herní pohody, opět na servisu jsme soupeře začali nutit chybám a snižovali ztrátu. Protivník už nebyl tak agresivní, chyboval a v důležitých momentech kazil i lehké míče. Jeho náskok se ztenčil a koncovku třetího setu jsme dohráli excelentně do stavu 25:23. Tím jsme se uklidnili a začali hrát to, co jsme chtěli. Soupeř se položil a my utkání dohráli v poklidu,“ uzavřel Miroslav Polák.
Sestava kadetek: Keková, Plešková, Kamidinová, Musilová, Szromková, Mědilková, Ambrůzová, Vyjídaková, Vychodilová, Abendrothová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *