Juniorky i kadetky VK UP vstoupily do první ligy porážkami

Předposlední zářijový víkend se rozběhly prvoligové mládežnické soutěže a družstva kadetek i juniorek VK UP Olomouc složená věkově částečně ještě i ze starších žaček rozehrála boje o body na venkovních palubovkách. Ani jednomu z vysokoškolských týmů se na úvod nepodařilo bodovat a výsledkem tak byly celkem čtyři prohry.
Kadetky odehrály své zápasy v Uherském Hradišti kde podlehly domácímu celku 0:3 (-16, -11, -19) a 1:3 (20, -21, -17, -17). Do utkání se zapojily nahrávačky Ungrová a Abendroth,smečařky Mertová, Szromková, Mracká, univerzálky Švastalová, Vyjídáková, blokařky Musilová, Vychodilová a libero Ambruzová.
„Upřímně řečeno jsme na soupeře neměli, nepodržely nás zkušené hráčky, ale bez nasazení a bojovnosti se nedá hrát, natož vyhrát. Mile překvapila starší žačka Mertová,“ hodnotil duely olomoucký trenér Miroslav Polák.
Juniorky se představily ve Zlíně proti těžkému soupeři, který od začátku jasně dominoval a dvakrát hladce vyhrál 3:0(16, 13, 9), (19, 17, 10). Nominovány na tyto zápasy byly nahrávačky Ungrová a Abendroth, smečařky Mracká, Szromková, Plešková, blokařky Musilová, Vychodilová, Kamidinová, univerzálka Svobodová a libero Ambruzová.
„Z naší strany tam byl přílišný respekt hlavně v prvním utkání. Soupeř ukázal svoji kvalitu a pro naše starší žačky to byla výborná zkušenost, ale bohužel kvalita byla jinde. Bez srdce, bojovnosti a chuti porvat se o co nejlepší výsledek to nejde. Prohrát se může, ale ne takto. Na hřišti chybí hecířka a hlavně parta,“ zlobil se kouč Polák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *