Juniorky přivezly výhry z Orlové a Opavy, v Ostravě braly jen bod

Tři výjezdy na cizí palubovky absolvovaly během února prvoligové juniorky VK UP Olomouc. Z Orlové si odvezly dvě třísetová vítězství, následně prohrály v Ostravě s tamním béčkem 2:3 a 0:3, aby zakončily svou pouť po soupeřových halách výhrami v Opavě 3:0 a 3:1.
Proti SK Slezan Orlová nastoupily mladé Hanačky ve složení Svobodová, Ambrůzová, Plešková, Samuelová, Musilová, Vychodilová, Barančíková, Abendroth a hned v prvním zápase ukázaly, že je nebude lehké porazit. Tým byl po pololetních prázdninách a zřejmě i po dobrém vysvědčení odpočatý a prokazoval chuť hrát a vyhrát. A opravdu to tak i dopadlo. Oba duely skončily výhrou hostí ve třech setech.
“Stačilo nechybovat, hrát důsledně a naplno,” okomentoval utkání trenér Olomouce Milan Svoboda.
Po úspěšném vystoupení v Orlové se juniorky VK UP rozjely do Ostravy na dvojzápas s béčkem tamní TJ. Hráčky ve složení Svobodová, Ambrožová, Bělohoubková, Samuelová, Musilová, Vychodilová, Barančíková a Abendroth nastoupily do utkání velmi vlažně a přestože v prvním duelu vedly 2:0, nakonec podlehly 2:3. Týmu nepomohla ani extraligová posila v podobě smečařky Ambrožové, která odvedla celkově špatný výkon a do druhého zápasu už ani nenastoupila. Na lavičce zůstala sedět i zraněná Bělohoubková, jež si v prvním utkání v závěru tiebreku poranila koleno.
„Výkon družstva byl hrozný a plný chyb, bez dobrého a důsledného zakončení a se špatným útokem,“ nešetřil své svěřenkyně Svoboda.
Další prvoligové střetnutí odehrály olomoucké juniorky v Opavě. Větším problémem než samotná hra se ukázalo sehnat na zápas hráčky. Vedle velké marodky u kadetek,žaček i juniorek byl téměř zázrak postavit dva týmy na mistrovské zápasy. Juniorky odehrály ten svůj v sestavě Bělohounkova, Plešková, Vychodilová, Vyjidáková, Barančíková, Samuelová a na liberu Ambrůzová. Výsledek byl nakonec lepší než předvedená hra, oba zápasy skončily výhrou univerzity po výsledcích 3:0 a 3:1.
V prvním utkání byla hra rozháraná. „Naštěstí soupeř udělal podstatně více chyb než my. V prvních dvou setech se nám dařilo se v útoku i na servisu. Bohužel ve třetí sadě za stavu 23:19 jsme si mysleli, že už je hotovo. Následovala chyba v útoku a soupeř na servisu srovnal na 23:23. Naštěstí i on udělal chybu na podání a náš nekompromisní útok Pleškové z handy zápas ukončil,“ oddechl si olomoucký kouč Miroslav Polák.
Druhý zápas byl podle jeho slov v podstatě dlouho stejný. „Až ve třetím setu protivník využil naší nepozornosti a podcenění, utekl hned na začátku a set v pohodě dohrál. Naštěstí ve čtvrtém setu jsme začali hrát svou hru, a i když soupeř stále zlobil, utkání jsem už celkem v klidu dohráli. Díky všem, že to zvládli bez zranění a podíleli se na vítězství. Dobrý zápas odehrála Plešková,“ dodal Polák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *