Kadetky a juniorky hostily rezervy ligových týmů. Ze čtyř zápasů mají tři body

V sobotu 16. března pokračovaly prvoligové soutěže juniorek a kadetek a olomoucká děvčata doma přivítala soupeřky z Brna a Ostravy. Kadetky VK UP změřily síly s béčkem Králova Pole a rozešly se smírně, když v prvním duelu vyhrálo Brno 3:1 a ve druhém Hanačky 3:0. Juniorky se střetly s týmem Ostravy B a odešly z obou zápasů poraženy po výsledcích 0:3 a 1:3.
„Stále máme zdravotní problémy a do toho přišly jarní prázdniny, takže se netrénuje a podle toho naše vystoupení vypadala,“ komentoval dění na palubovce trenér olomouckých mládežnic Miroslav Polák. „V prvním setu střetnutí kadetek s Brnem na nás soupeř vlétl a než jsme se vzpamatovali, bylo po setu. My jen koukali, jak hosté hrají agresivně na servisu a v útoku. Prostě nám dali lekci z jednoduchosti, bojovnosti a chuti se porvat o co nejlepší výsledek, zatímco my byli stále na prázdninách. Ve druhé sadě soupeř prostřídal, my se zlepšili hlavně na servisu a protivník začal chybovat. Toho jsme využili a hladce zvítězili. Ukázalo se ale, že bez tréninků to nejde, do hlav děvčatům nevidím.Na druhou stranu odehrála děvčata v jeden den čtyři zápasy, takže se některým věcem ani nedivím,“ uznal Polák.
Sestava VK UP: Abendroth, Vychodilová, Szromková, Musilová, Pospíšilová, Keková, Barančíková, Bayerová, Ungrová a Vyjídaková.

Juniorky odehrály své duely s Ostravou ve stejné sestavě, jen se k nim přidala Samuelová. „Tak jako u kadetek byl soupeř ve všech činnostech lepší, důrazem na servisu a v útoku nás nutil k chybám. Naše hra byla jak na houpačce, dobré okamžiky jsme střídali se špatnými. Nejde hrát bez nasazení jen profesorsky, připadal jsem si, jako bych trénoval nějaký kroužek a ne ligový tým. Sice většinou nastupovaly starší žačky, ale to není omluva,“ zlobil se Miroslav Polák.
Sestava VK UP: Samuelová, Abendroth, Vychodilová, Szromková, Musilová, Pospíšilová, Keková, Barančíková, Bayerová, Ungrová a Vyjídaková.

Další a poslední ligová utkání jak kadetek a juniorek se odehrají v sobotu 23. a v neděli 24. března na hale UP: v sobotu od 10 a 14 hodin si to rozdají juniorky s Opavou a v neděli kadetky s Demlovkou Jihlava. Přijďte naše děvčata na jejich poslední zápasy povzbudit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *