Kadetky i juniorky sbíraly ligové body

Druhá a třetí kola v základních skupinách svých prvoligových soutěží mají za sebou juniorky a kadetky VK UP Olomouc. Obě družstva, která postupně zapracovávají i hráčky žákovských kategorií, dokázala bodovat, kadetky ztratily ve čtyřech záopasech pouhé dva body, juniorky byly bodově úspěšné z padesáti procent.
Olomoucké juniorské družstvo nejprve odehrálo dvě utkání v Brně s Jehnicemi a oba zápasy poměrně hladce získalo 3:0. „Ve všech herních činnostech jsme soupeře převyšovali a připsali jsme si první body do naší tabulky,“ potěšilo trenéra olomouckých mládežnických celků Miroslava Poláka.
V dalším kole přivítaly juniorky béčko elitního celku své věkové kategorie KP Brno. Favorizované soupeřky od začátku dávaly jasně najevo, kdo bude pánem na hrišti. „Nastoupili jsme na nahrávce opět s Kekovou, protože zkušenější tvůrkyně hry jsou nemocné a na jejich post musela nastoupit naše nejmladší. Vůbec se však toho nezalekla a odehrála celé kolo až do konce. Bylo však vidět, že protivník je zkušenější a věkový rozdíl udělal své. K tomu velký respekt ze soupeře s kvalitním servisem a výbornými bloky, s nimiž jsme měli velké problémy. Brno bylo lepší, pro naše mladá děvčata to byla výborná škola, bohužel šest bodů patří zcela zaslouženě hostům,“ uznal Polák.
Juniorky odehrály 2. a 3. kolo v sestavě: Ambrůzová, Bayerová, Herynková, Keková, Mracká, Musilová, Plešková, Samuelová, Svobodová, Szromková, Vychodilová, Vyjídaková.

Kadetky odehrály druhé kolo své ligy ve Frýdlantu nad Ostravicí a vyhrála postupně 3:2 a 3:0. „Odehráli jsme v podstatě slušné dva zápasy. Bohužel v tom prvním za stavu 2:0 pro nás jsme ve třetím setu vedli 24:20 a utkání mohli ukončit, ale nepochopitelně jsme sadu ztratili a měli co dělat, abychom v tiebreku získali alespoň dva body. To byla zcela zbytečná ztrata. Věřím, že se děvčata z tohotu výpadku poučí. Pro mě je to zase zase zkušenost a hlavně poznání, že utkání jsou schopny zvrátit i starší žákyně.Pozitivem právě bylo, že na nahrávce nastoupila poprvé teprve prvním rokem starší žačka Keková, nezklamala a dohrála od čtvrtého setu celý závěr střetnutí,“ hodnotil Miroslav Polák.
Další ligové duely čekaly kadetky doma v hale UP, kde jim soupeřem byl Nový Jičín. Povinnosti bylo tentokrát vyhrát oba zápasy, což děvčata splnila a zvítězila 3:2 a 3:0.
„Měli jsme problém na postu nahrávačky vinou nemoci, a tak musela nastoupit od začátku Keková. Pro ni to bylo první utkání, kdy hrála od začátku, a musím uznat, že to i přes své mládí zvládla a udělala nám trénerům radost. Soupeř byl nebezpečný, opíral se o kvalitní servis, bojovností nás převyšoval a hlavně v určitých fázích nekazil, což nemohu říci o nás. Naštěstí jsme si pomohli v pátém setu a první utkání dohráli vitězně. V tom druhém jsme nastoupili koncentrovaně od začátku a zápas zvládli bez problémů,“ uzavřel kouč Polák.
Kadetky odehrály 2. a 3. kolo v sestavě: Ambrůzová, Kamidinová, Keková, Mertová, Mracká, Musilová, Plešková, Svobodová, Vychodilová, Vyjidáková, Szromková.

Další zápasy odehrají kadetky a juniorky VK UP Olomouc 27. a 28. října, a to v Brně a ve Znojmě. Starší žačky se aktuálně připravují na Česky pohár který se uskuteční ve dnech 20. a 21. října v Uherském Hradišti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *