Kadetky marně bojovaly s marodkou i soupeřkami

Ve značně okleštěné sestavě cestovaly kadetky VK UP Olomouc ke svým prvoligovým zápasům do Brna na palubovku Králova Pole a poté také do Jihlavy. I přes snahu hráček převážně žákovského věku univerzita v těchto měřeních sil na body nedosáhla.
V Brně se za Olomouc představily hráčky Abendroth, Pospíšilová, Svobodová, Musilová, Horká, Barančíková a Hrabská. Kadetky trápila velká marodka, a tak odjel pouze se sedmi hráčkami, navíc doplněný o starší žačky. Přesto se zdálo, že se mu podaří podat dobrý výkon a potrápit soupeře. To se však naplnilo jen částečně v prvním duelu, kdy už se téměř schylovalo k tiebreaku, ale domácí celek nakonec situaci ustál a zvítězil 3:1. Po přestávce nastoupila děvčata do druhého zápasu, ale ten už jednoznačně ovládlo Královo Pole.
„Soupeři se dařilo na síti, v poli i na servisu. Přesto jsme jej trochu potrápili a mnoha dobrými zákroky ukázali, že když chceme, tak umíme bojovat a hrát,“ chválil i přes porážky trenér Olomouce Milan Svoboda.
O dva týdny později zajížděly Hanačky na Vysočinu do Jihlavy, aby zde odehrály poslední utkání na půdě soupeřek, a to ve složení Keková, Pospíšilová, Svobodová, Abendroth, Horká, Hrabská a Szromková. Družstvo opět zápolilo se zraněními, navíc ve stejném termínu hrály ligu i juniorky v Opavě. Kadetky tak odjely pouze se sedmi hráčkami, především staršími žačkami, které hrají v této kategorii teprve prvním rokem. Za Jihlavu naopak nastoupil její kompletní tým. I tak byl soupeř hratelný, ale hosté udělali příliš mnoho chyb.
„Soupeř nehrál nijak těžký volejbal a bylo ho možné porazit nebo alespoň více potrápit, ale my jsme hráli špatně a spoustou chyb na vlastní straně jsme si utkání prohráli sami. Domácím tak stačilo pouze přehodit balon nebo přitlačit na servisu,“ zlobil se tentokrát Svoboda.
Další utkání odehrají kadetky ve své hale na Lazcích v sobotu 2. března proti Sokolu Česká Třebová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *