Kadetky v oslabené sestavě braly šest bodů, juniorky dva ztratily

Po delší odmlce se mládežnická družstva VK UP představila v soutěžních utkáních svým fanouškům. Soupeřkami kadetek byly dívky z České Třebové a juniorek děvčata z Orlové. Oba domácí výběry stále bojuji především s tím, aby vůbec postavily plnohodnotnou sestavu tak, aby některé volejbalistky nemusely odehrát všechny čtyři zápasy během jednoho dne.
Kadetky i přesto zvládly oba duely na výbornou a hráčky z Třebové porazily 3:0 a 3:1. „Soupeř udělal podstatě víc chyb, a to rozhodlo. Kladem utkání bylo že mohly hrát i holky, které se celou sezonu nedostanou tak často na hřiště,“ řekl trenér Olomoučanek Miroslav Polák.
Sestava kadetek VK UP: Keková, Musilová, Horká, Hrabská, Svobodová, Szromková, libero Barančíková, střídaly Pospíšilová, Vychodilová, Abendroth.

První utkání juniorek proti Orlové bylo velmi vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách setů, v nichž byla domácí děvčata důraznější, vyvarovala se chyb a zvítězila 3:0. Druhý zápas zpočátku vypadal, že bude mít rychlý konec. „Po hladkém zisku dvou setů si děvčata myslela, že se soupeř položí a zápas v klidu dohrajeme. Opak byl ale pravdou. Soupeři se začalo dařit na servisu, byl důraznější na síti, vycítil šanci, už ji nepustil a zaslouženě zvítězil 3:2. Porážka samozřejmě bolí a je škoda, že jsme to nezvládli, ale už bylo vidět, že docházejí síly a není z čeho brát. Plusem je, že jsme mohli vyzkoušet na liberu Hrabskou, která na tomto postu ještě nehrála, navíc je teprve prvním rokem starší žákyně a nevedla si špatně. Bohužel mě v utkání zklamaly ty starší,“ konstatoval kouč Polák.
Sestava juniorek VK UP Olomouc: Abendroth, Vychodilová, Svobodová, Horká, Barančíková, Samuelová, libero Hrabská, střídaly Musilová, Szromková, Keková.
Další zápásy odehrají olomoucké mládežnice 16. března v hale UP; kadetky přivítají Královo Brno B a juniorky Ostravu B. Začátek prvního utkání je v 10 hodin, časy těch dalších jsou 12, 14 a 16 hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *