Kadetky VK UP absolvovaly soustředění i první zápasy

Ve dnech od 27 až 29 prosince se ve Vésce sešly starší žačky a kadetky VK UP Olomouc na soustředění. Děvčata mohla využít všechny výhody střediska v hale, bazénu, v rámci ubytování i stravování. Během tréninkové jednotky mohla využít také možnosti zahrát si badminton.Soustředění bylo zaměřeno především na zdokonalování herních činností, posilování a hlavně utužování kolektivu.
„Večer jsme si užili vánočního stromečku, holky si pod ním zazpívaly koledy a rozdaly dárečky. Pozitivem bylo, že se akce zúčastnilo devadesát procent starších žaček. Musím děvčata pochválit za přístup a doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i po novém roce. Určitě velkým přínosem bylo to, že dívky mohly nakouknout pod pokličku toho, jak trénují extraligové ženy Olympu Praha, které v tom samém termínu měly soustředění rovněž ve Vésce. Na závěr bych chtěl poděkovat vedení hotelu a zvlášť panu Slavikovi za zdárný a bezproblémový pobyt,“ chválil trenér olomouckých mládežnic Miroslav Polák.
Soustředění se zúčastnily: Abendrothová, Ambruzová, Horká, Hrabská, Keková, Mertová, Musilová, Szromková, Vyjídaková, Pospíšilová a kadetky Barančíková, Kaminidová, Mracká a Vychodilová.

Kadetky odstartovaly svou soutěž hned po Novém roce, kdy si předehrály své utkání v Brně na Sokole I. „Soupeři jsme měli co vracet, oba domácí zápasy jsme prohráli 0:3. Čekal nás těžký soupeř a případné vítězství nám zaručovalo postup do skupiny o první až šesté místo. Od prvního míče se hrál vyrovnaný zápas a ten, kdo udělal méně chyb, vyhrál. Po prvním zbytečně prohraném setu a vystřídání dvou hráček se náš výkon postupně zlepšoval, v klidu jsme dohráli koncovku druhé sady a další dva sety jsme kontrolovali naše zasloužené a překvapivé vítězství 3:1,“ hodnotil kouč Polák.

Sokol Brno I – VK UP Olomouc 1:3 (22, -23, -21, 14)
Sestava Olomouce: Abendrothová, Musilová, Mědílková, Szromková, Barančíková, Plešková, libero Ambrůzová. Střídaly: Vyjídáková, Mertová, Keková.

Druhé utkání bylo úplně stejné: od začátku boj o každý míč, kdy domácí stále vedli o tři až čtyři body; naštěstí koncovka patřila Olomouci. Po hladce vyhrané druhé sadě mladé Hanačky neudržely vedení, v koncovce té třetí se nevyvarovaly chyb a prohrály. Naopak koncovka čtvrtého dějství patřila UP.
„Stejně jako v prvním zápasu škoda prohraného prvního setu. Pak se nám vydařilo střídání, kdy na smeč šla misto Szromkové Mertová, za Pleškovou Vyjídaková a od toho okamžiku šel náš výkon nahoru. Soupeři jsme nedali žádnou šanci a hlavně ve čtvrtém setu se mi hra děvčat líbila. V tom druhém se rozhodlo po napínavé koncovce druhé sady, tím jsme se uklidnili a hráli svoji hru. Bohužel jsme se zastavili na konci třetího setu při vedení 21:19. Soupeř otočil na 21:24, set vyhrál a rozehrál se. S velkým štěstím jsme dotáhli koncovku ve čtvrtém a tím vyhráli celý zápas. Děkuji holkám za bojovnost a chuť porvat se o co nejlepší výsledek. Trápili jsme se hlavně na bloku, naštěstí smečařky Mertová, Barančíková a Vyjídaková tým podržely a svůj herní vzestup potvrdila na liberu Ambrůzová,“ uzavřel Miroslav Polák.

Sokol Brno I – VK UP Olomouc 1:3 (-23,-17, 22, -23)
Sestava Olomouce: Abendrothová, Musilová, Mědílková, Mertová, Barančíková, Vyjídáková, libero Ambrůzová. Střídaly: Plešková, Keková, Szromková

Kadetky odehrají svůj poslední zápas ve skupině 13. ledna 2019 doma se Znojmem. Juniorky se v sobotu od 10 a 14 hodin utkají s Juniorem Brno v hale UP Olomouc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *