Lekce od liberecké Dukly přišla před pohárovou odvetou

Před odvetným utkáním evropského poháru CEV čekal volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc zápas 15. kola extraligy a domácí měření sil s Duklou Liberec. A vysokoškolačky poslaly elitnímu celku italské ligy Busto Arsizio povzbudivý vzkaz, když duel se soupeřem ze severu Čech vůbec nezvládly a prohrály jej 1:3.
Utkání, které mělo ve spolupráci s dobročinnou organizací Dobré místo pro život charitativní podtext a vstupné z něj šlo na konto Základní a střední školy CREDO, se pro domácího favorita nevyvíjelo dobře. V úvodním setu měli většinou mírně navrch hosté (6:8, 10:13), Hanačky sice v závěru na chvíli převzaly iniciativu (17:16), od stavu 18:19 však při podání liberecké Lenky Kohoutové neuhrály ani bod – 18:25.
A zatímco první sada nebyla z pohledu univerzity vůbec dobrá, ta druhá se pro ni proměnila v noční můru. Vysokoškolačky se v ní hned třikrát dopustily školácké chyby v podobě špatného postavení, přesto si vypracovaly komfortní náskok 17:9. Ten se ale postupně začal rozplývat (17:13, 18:18). Koncovka setu tak přinesla neuvěřitelné drama, v němž obhájce titulu nejprve od stavu 22:24 zlikvidoval dva setboly protivníka, sám však následně pohrdl třemi svými, aby po třetím libereckém podlehl 27:29.
Teprve ve třetí části utkání předvedly Olomoučanky, čeho jsou pod vysokou sítí schopny. Jejich náskok od počátku narůstal (8:2, 16:7) a Dukla byla nakonec ráda za deset uhraných výměn.
Jenže to byla z hlediska průběhu celého střetnutí pouze epizodní příhoda. Ve čtvrté sadě se Hanačky znovu ocitly v těžkých problémech (1:7, 3:9), které horko těžko eliminovaly (7:10). Za stavu 14:20 se zdálo být hotovo, papírový favorit se sice ještě jednou zvedl (21:23), na víc už to ale nestačilo. Po výsledku 22:25 bylo překvapení v podobě výsledku 1:3 na světě.
„V naší situaci je to obrovsky důležité vítězství. Navíc do Olomouce jsme přijeli bez všech smečařek a moc nám pomohla Lenka Kohoutová, která s námi do tohoto utkání neodehrála jediný balon. Celý tým ukázal, že volejbal hrát umí, a na tuto vlnu se musí vrátit bez ohledu na soupeře. Zápas jsme dobře začali, ve druhém setu jsme využili zmatku protivníka na postavení, ale především si obrovsky cením čtvrté sady, v níž jsme svůj úspěch potvrdili,“ radoval se trenér Liberce Libor Gálík.
„Od nás nesmírně špatně odehraný zápas, příšerně jsme útočili a dnes to nebyl vůbec náš den. Každý na hřišti udělal něco špatně a z toho pramenily naše chyby. Jediné pozitivum vidím v dobrých blocích, to ale na vítězství stačit nemohlo. Musíme teď jít s pokorou do dalších utkání,“ vnímá domácí kormidelník Petr Zapletal.
Pohárový bonbonek v podobě odvety CEV Cupu s elitním týmem italské ligy Busto Arsizio bude v olomoucké univerzitní hale k vidění ve čtvrtek 19. prosince od 18 hodin.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 1:3 (-18, -27, 10, -22)
Rozhodčí: Nedbálek, Kubinec
Čas: 105 minut
Diváků: 500
Olomouc: Dudová, Hodanová, Bežandolská, Orvošová, Michalíková, Strušková, libera Stavinohová, Kulová. Střídaly: Handleyová, Burbeljuková, Kazačenková, Trnková.
Liberec: Candraková, Wopereisová, Svobodová, K. Kohoutová, Rutarová, L. Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Bartošová, Bajuszová.

DSC05854 DSC05853 DSC05851 DSC05852

4 komentáře: „Lekce od liberecké Dukly přišla před pohárovou odvetou

 • 15.12.2019 (7:30)
  Permalink

  To utkání bylo pojato příliš charitativně. A co to bylo ve druhém setu se take příliš často nevidí …….

  Reagovat
 • 15.12.2019 (9:16)
  Permalink

  Je pravdou, že někdy přijde den kdy se všechno sejde tak, že se fakt nedaří. Děvčata jsou ale úřadujícími mistryněmi republiky a držitelky českého poháru a to znamená, že by pod určitý herní standart neměly jít. Včera spadly hluboko pod něj. Liberec přijel bez svých smečařek, naše družstvo bylo kompletní, ale 19 a 22% úspěšnost našich smečařek byla podstatně horší než libereckých náhradnic. Vymlouvat se na přihrávku tentokrát nelze, měly jsme velmi dobrých 65 %. Prohrát set, ve kterém jsme vedli 17:9 je trestuhodné a má ho tzv. na triku trenér, který včas nezareagoval na zmatky na hřišti a nechal ho dojít až do ošidné koncovky, kterou jsme nakonec prohráli. Většina letošních zápasů ukazuje jak moc nám chybí na liberu Julka a na nahrávce Šárka. Je na realizačním týmu a hráčkách aby se s tím vyrovnali týmovou prací. S Italkami nemáme v příštím týdny žádné velké šance, velmi pravděpodobně prohrajeme, ale mělo by to být po takové hře, aby jsme mohli děvčatům za odvedený výkon poděkovat.

  Reagovat
 • 15.12.2019 (17:55)
  Permalink

  Tak jak je vidět loňské ztráty v týmu jsou více než citelné. Obávám se, že při současné formě se možnost obhajoby titulu jeví jako utopie. Šelmy mají formu a „jedou“ a je tu jak je vidět Liberec, Prostějov, možná i Ostrava. Jako loňské mistryně republiky by si s tím měly holky poradit ale jak je vidět zkušenost (Šelmy) vítězí nad mládím a elánem. A to ještě jedeme 2 x do Brna. No nic, půjdeme se podívat na „taliánky“.

  Reagovat
 • 15.12.2019 (19:08)
  Permalink

  Hlavu nahoru, ve čtvrtek to bude o něčem jiném. A ten včerejšek…, někdy se to tak prostě semele, že se nedaří, ale třeba je to Csaplárova past a nový trenér je mistr všech stratégů, už se těším na čtvrtek a sobotu, hlavu vzhůru a makat

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *