Míříme na Final Four do Maďarska

Olomouc nejprve minulou sobotu odehrála pětisetovou bitvu s Prostějovem. Na úvod týdne zvítězila v Ostravě a ve středu sehrála další vítězný duel s týmem z Moravskoslezského kraje, když přivezla body z Frýdku-Místku. Nyní čeká Hanačky dlouhá cesta do maďarské Békéscsaby, kde budou o víkendu reprezentovat český volejbal na finálovém turnaji Středoevropské ligy.

„V současné době máme velmi náročný program. Tři utkání jsou za námi a další tři nás čekají,“ komentuje porci šesti utkání v deseti dnech trenér Jiří Teplý.

Kdo by očekával, že si Hanačky po návratu z Maďarska odpočinou, tak je na omylu.

„Hned po příjezdu nás čeká televizní zápas s Libercem,“ hlásí trenér Olomouce.

Tomu kromě nacestovaných kilometrů a únavy z víkendového vrcholu na mezinárodní scéně dělá vrásky na čele i kulatý nesmysl. „Náročná bude výměna míčů před finálovým turnajem MEVZY a vzápětí přechod zpět, na který nebudeme mít ani den,“ myslí na pondělní závěr nadstavbové části extraligy zkušený stratég.

Malou útěchou může být volejbalistkám pozdější začátek utkání, které začíná ve 20:15 a diváci něj mají vstup zdarma.

„Chceme jim tímto poděkovat za jejich podporu. Doma nám vytvoří vždy výbornou atmosféru a já doufám, že tomu tak bude i proti Liberci. Jsou náš sedmý hráč na hřišti,“ vysekává poklonu fanouškům šéf olomoucké lavičky.

O Final Four v Maďarsku

„Jestli se probojujeme do finále, tak už to, lze považovat za velký úspěch,“ říká hned na úvod kouč Univerzity Palackého v Olomouci.

V sobotním duelu o postup do finále vyzve jeho tým slovinský Maribor, kterému mají, co vracet.

„Je to družstvo, se kterým jsme prohráli v základní části na jejich palubovce,“ připomíná jedinou porážku Hanaček v letošním ročníku soutěže.

„Mají vyrovnané a bojovné družstvo s vynikající univerzálkou. Když ji budeme schopni eliminovat, tak si myslím, že máme šanci v semifinále uspět,“ spřádá plány na postup Jiří Teplý.

„Pokud se nám to podaří, tak ve finále očekáváme Békéscsabu. Mají výhodu domácího prostředí, kvalitní kádr s ambicemi hrát Champions league,“ poukazuje na kvalitu soupeře a celé Středoevropské ligy.

Kapitánka Dudová: Můžeme vyhrát!

V úspěšný víkend věří i olomoucká kapitánka Katarína Dudová, která si také dobře vybavuje poslední utkání se semifinálovým soupeřem ze Slovinska.

„Prohrály jsme ho v koncovkách. Den předtím jsme hrály těžký pětisetový zápas s Békécsabou. Myslím si, že kdybychom byly odpočaté, tak bychom měly šanci uspět,“ přemítá olomoucká nahrávačka. „Mají výbornou levačku na účku, která hraje v reprezentaci a hodně boduje, když ji ubráníme, tak můžeme hrát vyrovnanou partii a vyhrát,“ uzavírá Katarína Dudová.

Podle oficiální sránky MEVZA by utkání měl vysílat DIGI SPORT 1 (v programu ovšem nejsou uvedena). Nicméně dále zmiňují i internetovou LAOLA.TV.

Semifinále: http://www.laola1.tv/en-int/livestream/vk-up-olomouc-nova-kbm-branik-maribor-len

Finále: http://www.laola1.tv/en-int/livestream/volleyball-mevza-middle-european-league-women-final-len

10 komentářů: „Míříme na Final Four do Maďarska

 • 8.3.2018 (21:28)
  Permalink

  Holky toto je vrchol sezóny… Pondělí mač je jen odvar!!!!

  Reagovat
  • 9.3.2018 (8:39)
   Permalink

   Čepice je velikost „uni“ měla by padnout každému a dá se i vyzkoušet před koupí na utkání.

   Reagovat
   • 9.3.2018 (11:23)
    Permalink

    Díky. Ještě se složit my fanoušci na výrobu nějaké vlajky a bude to super !!!!

    Reagovat
 • 9.3.2018 (6:48)
  Permalink

  Jasně, v pondělí v podstatě Olomouci o nic nejde. Jen si muže „vybrat“ soupeře do druhého kola play-off. Je otázkou kdo je pro Olomouc výhodnější soupeř. Ostrava ? Liberec?
  Držím palce, ať se v Maďarsku daří.

  Reagovat
  • 9.3.2018 (10:35)
   Permalink

   Pokud v sobotu Liberec neporazí doma Prostějov tak už opravdu v pondělí o nic nepůjde a do play of půjde ze třetího místa Ostrava což je dle mého soudu dobře, Liberec nám moc nesedí, Ostrava se mi jeví jako přijatelnější soupeř.

   Reagovat
 • 9.3.2018 (11:34)
  Permalink

  Klidnou cestu tam i zpět, bez zranění a dle možností s výhrou! Máte to ve vlastních rukách a pokud to nedopadne, tak s dobrým pocitem předvedených výkonů. U webu to budou nervičky a slibuji,že za každý vyhraný set „sýkorka“ slivovičky na Vás, co nám fandům bez rozdílu názorů děláte obrovskou radost! Hodně štěstí!!!

  Reagovat
 • 9.3.2018 (14:50)
  Permalink

  Také vĕřím v dobrý výsledek !! A v pondĕli v televizi ukažeme pohár !!

  Reagovat
 • 10.3.2018 (19:05)
  Permalink

  Tak kdo jste se nedívali: UP Olomouc – Maribor 3 : 1 a postup do finále. Děkujeme a blahopřejeme.

  Reagovat
 • 10.3.2018 (19:12)
  Permalink

  Já to sledoval na teletextu Tipsport.
  Nádhera!!!!!!!!!!

  Reagovat
 • 10.3.2018 (19:52)
  Permalink

  Bylo to chvílemi na prášky, ale děvčata opět zabojovala. Přenos na laola1.tv jsem měl trošku trhaný ale nevadí. Velká gratulace……

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *