Mládežnické soutěže už jsou v plném proudu

Nová sezona se na přelomu září a října rozběhla také pro mládežnická družstva VK UP Olomouc. Ta už mají ve všech kategoriích od mladších žaček až po juniorky za sebou i první ostré starty.

„Letošní sezona bude jistě zajímavá, ale také dost těžká, protože volejbalový svaz posunul ročníky a oddílům tak přidal spoustu starostí. Nejvíce to odnesly mladší žákyně, neboť přes noc se staly staršími a děvčata, která ještě v loňské sezoně hrála trojkový volejbal, budou zápolit v šestkovém. Další problém nastal v kategorii kadetek, když v létě přešla děvčata do TJ Sokol Šternberk a nám nezůstala žádná hráčka ročníků 2004 a 2003. K dispozici jsou jen dívky, jež hrály krajský přebor kadetek,“ komentoval novinky v mládežnickém volejbalu šéftrenér mládeže VK UP Olomouc Miroslav Polák.

 

JUNIORKY (1. liga)

Družstvo pod vedením trenéra Milana Svobody začalo přípravu netradičně až v září a po třech týdnech zahájilo svou soutěž. Trenéři Svoboda a Polák mají k dispozici tyto hráčky: Barančíková H., Bartošková D., Bayerová N., Bělohoubková S. (hostování Šternberk), Kodýtková E., Langerová P., Levková T., Mědílková V. (hostování Šternberk), Plešková L., Skopalová E., Smékalová V., Smékalová K., Svobodová S., Ungrová Š., Vyjídáková A. (hostování Šternberk), Šulcová K. Juniorky hraji ve skupině F se soupeři z Nového Jičína, Ostravy B, Valašského Meziříčí, Opavy a Bílovce.

Na začátek soutěže jel tým odehrát první mistrovská utkání do Nového Jičína a oba zápasy prohrál 0:3.  „I když děvčata neuhrála ani set, musíme je pochválit za bojovnost. Soupeř na nás vlítnul a bylo vidět, že ještě nejsme v pohodě a ve své kůži,“ hodnotil vstup do soutěže Polák.

Další zápas odehrály juniorky v hale UP s týmem Bílovce a bylo příjemným zjištěním, že náš herní výkon jde nahoru. Ačkoliv protivník bojoval, domácí tým zvítězil dvakrát 3:0. „Musíme pochválit dívky za bojovnost a za pomoc také náš fanklub,“ zmínil kouč.

Po vítězství nad Bílovcem se opět jelo do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Opavy a čekali jsme, zda se nám podaří nějaké body domácímu týmu vzít. „Trenér Svoboda před zápasem hovořil o šesti bodech. Bohužel se jeho přání nesplnilo, ale i tak jsou dva body skvělé, protože v týdnu padla nemocemi skoro všechna děvčata a čekali jsme, kdo se dřív uzdraví. Takže díky všem, kteří bojovali v Opavě jak se soupeřem, tak i se svým zdravím. Důležité že jsme to odehráli a doufáme, že v dalších zápasech už budeme kompletní,“ hledí vpřed Miroslav Polák.

 

KADETKY A (1. liga)

Družstvo kadetek začalo přípravu 5. srpna a trénovalo společně ve skupině starších žaček. Letošní sezona bude pro tuto skupinu hodně těžká, protože jde o loňské mladší žačky a dívky, které hrály krajskou soutěž. Z předešlého kádru nezůstala žádná hráčka, všechny přešly do extraligových družstev kadetek a juniorek Sokola Šternberk. Trenérům se do přípravy hlásila tato děvčata: Bartošková D., Bittnerová A., Chromečková, Fofová J., Gregorová S., Hacsiková K., Hamrlová K., Hedová K., Hrabská L., Keková A., Kelucová K., Kodytková E., Korandová E., Mertová B., Pišoftová E., Smékalová V., Smékalová K., Spěváková E., Telcová K., Čihánková A., Šulcová K.

Hned úvodní prvoligové zápasy ukázaly, že sezona bude hodně těžká, věkový rozdíl je znát a soupeři jsou lepší. V prvním kole z toho byly dvě třísetové porážky od Frenštátu pod Radhoštěm, když jen snaha na lépe přihrávajícího protivníka nestačila.

Dalším soupeřem bylo na domácí palubovce družstvo Nového Jičína, které opět bylo nad naše síly, což znamenalo dvě porážky 0:3. „Byla vidět snaha, bojovnost, chuť se porvat o lepší výsledek, ale hosté byli nad naše síly. Jak se ukázalo, tak i v dalším kole na půdě Zlína byly naše soupeřky lepší ve všech herních činnostech a my prohráli obě utkání znovu hladce 0:3. Pouze v jednom setu jsme domácí trochu potrápili a vedli 10:8, abychom ale prohráli 10:25. Děvčata se snaží, zvláště na mladších je vidět pomalý růst a my trenéři věříme, že se naše hra bude lepšit každým utkáním,“ přeje si Miroslav Polák.

 

KADETKY B a C (Olomoucký kraj)

Koncem září se rozjely naplno také soutěže Olomouckého kraje. V kategorii kadetek máme dvě družstva, a to B tým složený ze starších žaček a C tým. Béčko na úvod sezony prohrálo s Přerovem B 0:3, 0:3, céčko překvapivě zabojovalo a v prvním kole s Prostějovem C prohrálo 2:3 a ve druhém vyhrálo 3:0.

 

STARŠÍ ŽAČKY (Český pohár)  

V kategorii starších žaček A začala soutěž na konci září, kdy děvčata zajížděla na kvalifikaci Českého poháru do Prostějova a vůbec se jim nedařilo. Prohrála všechny zápasy s týmy Prostějova, Junioru Brno, Svitav A, B a Nového Jičína vždy 0:2 a skončila na posledním místě, což znamená, že v příštím kole budou hrát čtvrtou skupinu v Poličce. „Doufáme, že děvčata budou stoupat nahoru. Je fakt, že jsme neodehráli turnaj v kompletní sestavě, stále se potýkáme se zraněními, když dlouhodobě chybějí Korandová, Hacsíková a Krbečková, zranila se Telcová, takže šanci dostaly jiné hráčky. Pohár jsme odehráli v sestavě Čihánková, Kořístková, Bittnerová, Kelucová, Fofová, Gregorová, Grigarová plus v sobotu Spěváková a v neděli Žitná. Pro novou sezonu jsme posílili trenérsky, když mezi nás přišla od mládeže Olympu Praha Klára Hřebenová,“ řekl šéftrenér olomoucké mládeže.

 

ŽAČKY (Olomoucký kraj)

Dalším turnajem byla kvalifikace do přeboru Olomouckého kraje žákyň, které se v Přerově zúčastnila naše družstva A, B, C a mladší žákyně D. A tým odehrál kvalifikaci s těmito výsledky: Uničov 2:0, Šumperk B 2:0, Šumperk A 2:1, Prostějov 0:2 a Přerov B 2:0, čímž jsme se dostali do první skupiny OLK-ŽKY. Sestava A týmu: Fofová, Spěváková, Čihánková, Grigarová, Kelucová, Kořístková, Bittnerová, Gregorová. „Musím říct, že mě děvčata svými výkony hodně překvapila. Už to nebyl ustrašený bázlivý výkon, oproti Českému poháru byl pokrok znatelný ve všech směrech. Bohužel přišlo další zranění Kelucové v posledním zápase a marodka se nám rozrůstá, což je velká škoda. Musíme se s tím poprat a zabojovat. Doufáme, že výkony půjdou už jen nahoru, i když to bude těžké. Hrajeme soutěž s ročníkem 2006 proti o rok starším děvčatům. Ve třetí skupině máme týmy B a D, přičemž ten druhý si zaslouží pochvalu, protože jsou to mladší žákyně. C tým bude hrát čtvrtou skupinu, jedná se o dívky, které vloni hrály většinou trojkový volejbal a jejich čas přijde později. Na závěr chci všem děvčatům poděkovat, přeji jim další vítězství a doufám, že už zápasy budou končit dříve a ne jako v Přerově v 19.15. Víme, že rodiče nebyli zrovna moc nadšeni, že dívky přijely později domů. My se budeme snažit, ať jsou příště doma podstatně dřív,“ uzavřel Miroslav Polák.

72574356_2284767244954852_202840078345568256_n 72318056_500789944101379_264008242365988864_n 72133232_2365992690135730_810445760226131968_n 71894436_520683632043369_8085597997137657856_n

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *