Mládežnické týmy hledaly na podzim formu a vyhlížely posily i uzdravené hráčky

V říjnu a listopadu pokračovaly všechny soutěže mládeže, v nichž jsou zastoupena i družstva VK UP Olomouc. Výsledky zatím bohužel nejsou takové, jaké by si hráčky, trenéři a fanoušci přáli. Všichni ale doufají, že naše týmy půjdou v dalších zápasech nahoru, pokusí se zvednout a zlepšit své renomé.

 

Juniorky – 1. liga
„U nejstaršího mládežnického týmu počítáme s výrazným zlepšením, protože jsme tým posílili o děvčata ze Sokola Šternberk, a věříme, že se družstvo zvedne,“ doufá šéftrenér olomoucké mládeže Miroslav Polák.
Ještě před příchodem posil juniorky nestačili dvakrát 0:3 na bojovný tým z Valašského Meziříčí, když oba zápasy za VK UP odehrálo kvůli velké marodce jen sedm dívek, a to většinou věkem ještě kadetky.
Další dvojzápas hrály už posílené Hanačky proti vedoucímu celku soutěže Novému Jičínu. První střetnutí přineslo hladké vítězství 3:0, ve druhém to bylo přesně naopak – 0:3.

 

Kadetky – 1. liga
„U družstva kadetek je to složitější s posunem ročníků, když jsme doplatili na to, že nám zůstala jen béčková větev a loňské starší žákyně přešly do Sokola Šternberk. Navíc nemáme v žákovských týmech zatím takovou osobnost, která by mohla hned naskočit do ligy. Holky jsou většinou ještě loňské mladší žákyně. Pevně ale věříme, že děvčata půjdou se dvěma šternberskými posilami výkonnostně nahoru a ligu v Olomouci zachrání,“ glosuje kouč Polák.
Kadetky odehrály své zápasy nejprve ve Frýdku-Místku a s domácími prohrály dvakrát 0:3, když jim soupeř, který vede tabulku bez ztráty bodu, nedal žádnou šanci. „Byli po všech stránkách lepší, ale musím holky pochválit za čtyři sety, v nichž soupeři nedaly nic zadarmo, hrály obětavě a bojovaly o každý balon,“ kvitoval Polák.
Následně přišel souboj s Frenštátem pod Radhoštěm, v němž Olomoučanky nejprve po boji zvítězily 3:2 a následně opět podlehly 0:3. Zatím jsou tak ve své skupině na poslední šesté příčce.

 

Kadetky – Olomoucký kraj

V krajské soutěži kadetek startuje tým B složený ze starších žákyň a tým C poskládaný z kadetek z béčkové větve, které zatím nemají výkonnostně na ligu. „Také tady patříme do spodních pater, u B týmu je znatelný rozdíl dvou let, ale pro děvčata je to ideální na to, aby nejen trénovala, ale i hrála proti silnějším družstvům,“ vysvětluje Miroslav Polák.

Výsledky B týmu: Šternberk 0:3, 03, Uničov 0:3, 03, Prostějov 2:3, 0:3.

Výsledky C týmu: Kroměříž 0:3, 1:3, Česká Třebová 0:3, 1:3.

 

Starší žákyně
V žákovských soutěžích zastupují VK UP tři družstva; áčko hraje Český pohár a krajskou soutěž kadetek, béčko a céčko krajskou soutěž žaček. „Máme tedy ve třech týmech celkem 36 dívek. Problém je, že nám chybí ročník 2005 a my hrajeme soutěžní zápasy většinou s děvčaty ročníku 2006,“ zmiňuje šéftrenér mládeže. „Bohužel tým je dlouhodobě oslaben o nahrávačku Kelucovou. Po těžkém začátku, kdy jsme se potýkali s velkými herními nedostatky, se družstvo pomalinku rozjíždí a výsledky se začínají – i když pomalu – dostavovat,“ dodává.
V polovině listopadu absolvovalo áčko starších žákyň Český pohár v Bílovci, kde odehrálo své zápasy ve čtvrté skupině. Před měsícem v Poličce tým zvítězil jen v jednom zápase, nyní už v pěti, přestože jej znovu trápila marodka.

Výsledky: Jičín 0:2, Č. Třebová 2:1, Svitavy B 2:1, Rychnov 2:1, Vyškov 2:0, Bílovec 0:2, Zlín 2:0. Další kolo poháru se odehraje až v lednu 2020.

Výsledky OLK-ŽKY (1. skupina, hráno v Přerově): Přerov 0:2, WAM 0:2, Prostějov 2:0, Šumperk 1:2. Tým skončil čtvrtý a spadl do druhé skupiny, která se bude hrát v prosinci. Bohužel opět řádila chřipka a družstvo hrálo jen v sedmi lidech. Sestava: Látalová, Kořístková, Čihánková, Bittnerová, Fofová, Gregorová, Grigarová.

Výsledky st. žaček B (hráno v Olomouci): Olomouc D 2:0, Moravská Třebová 1:2, Přerov C 2:1. Tým skončil na druhém místě za Moravskou Třebovou a zůstal ve třetí skupině. Sestava: Doležalová, Dostálová, Dudková, Hanáková, Kroupová, Krumpholzova, Marečkova, Niessnerova, Tamang, Žitná.

Výsledky st. žaček C (hráno v Prostějově): Prostějov B 0:2, Bohunovice 2:1, Šumperk C 2:0. Tým skončil na druhém místě a odehraje opět zápasy ve čtvrté skupině. Sestava: Frumarova, Gjurgjela, Hedová, Koubková, Pattarelo, Peřinová, Pišoftová, Pospíšilová, Škodová, Živělová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *