Na slovíčko s trenérem Jiřím Teplým

Volejbalistky Olomouce v letošním roce bojovaly hned na pěti frontách a vesměs úspěšně. K hodnocení dosavadního průběhu sezony usedl do křesla ve své pracovně ten nejpovolanější – trenér Jiří Teplý.

„S ligou můžeme být absolutně spokojeni, protože jsme zatím neprohráli,“ začal na úvod šéf olomoucké střídačky. Jeho tým má na kontě 15 vítězství a ligu opanuje. Na druhý Liberec má náskok sedmi bodů. Ten mu však pořádně zatopil ve čtvrtfinále domácího poháru.

„V Českém poháru jsme byli na hraně vyřazení, po domácí prohře s Libercem, ale dali jsme se dohromady. V odvetě jsme pak ukázali velkou vůli po vítězství, což je velmi pozitivní,“ připomíná trenér Teplý moment, kdy se tým semknul a dokázal vyhrát pod Ještědem 3-0 a zvládl i následný zlatý set.

Vysokoškolačky se také objevily po 24 letech v Lize mistryň, kde jim ovšem los přisoudil loňské finalistky soutěže.

„Nestačili jsme na Blaj, ale myslím si, že jsme v obou zápasech podali velmi dobrý výkon. Hlavně v domácím, kdy jsme těsně prohráli 3:2. Divákům se ten zápas musel líbit. V Rumunsku jsme pak taky ostudu neudělali,“ říká trenér Teplý. „Družstvu nemůžu nic vyčíst. Soupeř byl velmi těžký a nechali jsme tam všechno,“ dodal.

Nicméně pohárová cesta Hanačkám neskončila, když se přesunuly do Poháru CEV a k osmifinále zamířily do Belgie.

„Začali jsme velmi dobře, protože jsme zvládli první zápas na půdě soupeře a vyhráli 3-1,“ pochvaluje si dobrou výchozí pozici před lednovou odvetou. „Věřím, že to doma zvládneme odvetu a postoupíme do čtvrtfinále. Každé další kolo by pro nás bylo úspěchem,“ říká s respektem Jiří Teplý.

Poslední soutěží, ve které jeho tým působí, je Středoevropská liga.

„Nezačali jsme ji dobře a zbytečně prohráli v Mariboru. Doma s Békescsabou, to také nebylo podle našich představ, ale přesto máme pořád šanci postoupit,“ hodnotí nepovedený začátek.

Olomoučankám ještě zbývá odehrát domácí utkání s Bratislavou a Záhřebem. Termíny však nejsou zatím známy, jelikož program všech týmů je značně našlapaný. „Doma nás čekají ještě dvě utkání a jedno venku. O postup do Final 4 se popereme,“ burcuje kouč Hanaček.

„Teď to teprve všechno začne,“ přemítá trenér Teplý před druhou polovinou ročníku.

„Věřím, že to zvládneme. Družstvo máme silné a vyrovnané. Posily zapadly dobře. Možná to ze začátku trochu trvalo, ale holky si pak sedly,“ pochvaluje si trio – Trnková, Kovářová a Kossányiová.

Kromě výsledků si chválí i olomoucké publikum.

„Myslím si, že lidé si už cestu do haly našli, ale návštěvy kolísají hodně podle kvality soupeře. Snažíme se na tom neustále pracovat, aby se lidé chodili na volejbal bavit. Pro tým je to vždy velká vzpruha, když se tribuny zaplní. Jde vidět, že i diváci s ním žijí,“ všímá si síly sedmého hráče na hřišti trenér Teplý.

„Přeji si, aby se teď hala zaplnila v lednu na pohárové utkání s Beverenem. Pro holky by to byla odměna za dosavadní výkony,“ doufá před odvetou s Belgičankami, která je na programu ve čtvrtek 24. ledna od 19 hodin ve Sportovní hale Univerzity Palackého na Lazcích.

„Rád bych našim příznivcům popřál do dalšího roku hodně zdraví, protože to je nejdůležitější. Aby nám byli naklonění jak oni, tak sponzoři a společně jsme se bavili volejbalem,“ přeje závěrem Jiří Teplý.

21 komentářů: „Na slovíčko s trenérem Jiřím Teplým

 • 1.1.2019 (15:53)
  Permalink

  A co nějaký přáteláček do zápasu v Brně….

  Reagovat
 • 3.1.2019 (21:13)
  Permalink

  Kapitánka v narodaku bez práce v Rumunsku konec Dobřichovice hledají blokařku

  Reagovat
  • 4.1.2019 (12:05)
   Permalink

   To je nadělení pro Báru v novém roce. Mě by ale spíše zajímalo proč chybí v nominaci Havelková, Hodanová, Kossy, Trnková, Šmídová, Kubínová a třeba i Martina Michalíková. Trpí trenéři reprezentace slepotou, nebo tyto hráčky nemají zájem???

   Reagovat
    • 4.1.2019 (16:33)
     Permalink

     Dnes vysvětluje trenér repre v Olomouckém deníku nějaké své potíže s výběrem a nominací, mimo jiné píše o Havelkové i Kubínové, ostatní nezmiňuje…. Ale stále věří v možnost postupu na ME… No, třeba to vyjde.

     Reagovat
 • 4.1.2019 (17:05)
  Permalink

  Trenér asi uz nepamatuje jak z narodaku během jednoho roku vystval Smutnou Hodanovou Bednarovou a ve finále Kossy Vinci Nova je tam znovu přitom dvakrát odmítla reprezentace a v létě skončila . Kojdova ve Francii vůbec nehrála tým skončila poslední . Toufarova v létě narodaku skončila kvůli zraněni je tam opět . Havelková je zvláštní kapitola k narodaku opakovaně připojuje jenom na druhy blok světový pohár a evropskou ligu nehraje . Nevím vůbec proč nereprezentuje Havlíčkova nevím o tom ze by oficiálně skončila v repre . Na stránkach Cvs hledám zprávu proč skončila v repre Kossy (Kossanyiova ) Vinci (Smidova ) Vinci v létě svatba ale pak se objevila v repre a tet tam zase není hraje v Olympu a dobře . Kossy jsem koukal v historii reprezentuje osmou sezónu a v létě odehrála evropskou zlatou ligu skvěle

  Reagovat
  • 5.1.2019 (9:47)
   Permalink

   Už jsem jednou psal,že v nároďáku nehrají hráčky s nejlepší výkoností, ale ty které lezou trenérovi s prominutím do zadku. Havlíčkovou s Havelkovou bych nechal na pokoji, protože ty toho už pro nároďák odpracovali dost.

   Reagovat
 • 6.1.2019 (23:12)
  Permalink

  Na iDnes v rubrice volejbal se docela pěkně rozběhla diskuze o českém reprezentačním týmu. Dost by mě zajímalo, proč repre trenéři vyřadili z družstva Kossy, která v loňském roce v létě patřila v evropské lize mezi naše nejlepší hráčky, nejeví žádný zájem o Trnkovou, která v závěru roku chytila skvělou fazonu a na Šárku si vzpomněli až už opravdu nebylo kde brát. Pořád mě taky hlava nebere, proč vytrvale nominují smečařky, které nemají zvládnutou základní volejbalovou dovednost a tou je příjem.

  Reagovat
 • 8.1.2019 (6:36)
  Permalink

  Všechno je možný třeba postoupíme na ME ale ptám se je měřítko Švédsko Estonsko Finsko na rebricku jsou někde na 150 místě .

  Reagovat
  • 9.1.2019 (23:00)
   Permalink

   A průšvih je na světě. Mé volejbalové srdce pláče . Není to tak dávno co jsme poráželi Holanďanky,Belgičanky, Bulharky, CHorvatky, Slovinky a když se zadařilo tak i Polky. Dnes si nedokážeme poradit s takovými třemi trpaslíky, kteří ještě nedávno nevěděli jak vypadá volejbalový míč. Hlavně že je v nároďáku dobrá parta. Jak se ukázalo ta bohužel výsledky nedělá. Pan trenér by se měl ze všeho nejvíce naučit jednat s hráčkami upřímně a na rovinu. Tedy pokud mu k tomu dá svaz ještě příležitost.

   Reagovat
    • 13.1.2019 (16:48)
     Permalink

     Na volejbalovém webu pan Carba udělal článek s trenérem Pommerem. Každý si tu alibistickou bramboračku může přečíst sám. Jen pro zajímavost cituji jednu perlu pana Pommera :
     “ Z dlouhodobého pohledu byla kvalifikace opravdu jen „epizodou“ české reprezentace, přičemž je samozřejmě nutné se z ní poučit a vzít si do dalších zápasů jen to dobré, to, co nás posílí. „

     Reagovat
     • 13.1.2019 (19:04)
      Permalink

      Moc jsem se u rozhovoru s panem trenérem pobavil. Tak on je prý pověstný tím,že zapojuje mladé hráčky? To jsou mi, ale reprezentační benjamínci. Janečková 30 let, Kopecká 26, Zatloukalová 24. Pan trenér si asi nevidí do vlastní pusy.

   • 13.1.2019 (21:19)
    Permalink

    Svaz to nechá vyhnít a karavana pojede dál. Proč by si pan předseda Pakosta přidělával starosti a že by pan Pommer měl tolik sebereflexe a post hl. trenéra složil tomu snad nevěří nikdo.

    Reagovat
 • 9.1.2019 (23:16)
  Permalink

  Repre, repre….., mě zajímá, kdy se bude hrát pohár MEVZA ????

  Reagovat
  • 10.1.2019 (10:14)
   Permalink

   29.1. hrajeme ve Slovinsku. O domácích termínech se jedná.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *