Nadstavbovou část extraligy načínáme domácí demolicí Ostravy

Po přestávce vyplněné finálovým turnajem Českého poháru pokračovala extraliga úvodním kolem své nadstavbové části. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v něm hostily v souboji dvou účastníků pohárového Final four Ostravu, stejně jako v předchozím vzájemném měření sil na soupeřově palubovce nedaly svěřenkyním Zdeňka Pommera šanci a zvítězily hladce i rychle 3:0.
Olomoučanky hrají v posledních týdnech ve velké formě a prokazovaly to i v úvodu utkání proti Ostravě, když rychle vedly 5:1 a 7:3. Hosté pak sice při servisu Diatkové srovnali na 7:7, jenže domácí tým odpověděl podáním Michalíkové, znovu odskočil na 13:8 a svůj náskok už nepustil. V samotné koncovce ještě jednou předvedla Michalíková kvalitní servis a vysokoškolačky po pěti bodech v řadě vyhrály vysoko 25:16.
Ostrava krátce zvedla hlavu na začátku druhého dějství, když vedla 4:1 a 6:2. Hanačky však zareagovaly při podání Napolitano Šenkové šňůrou osmi vítězných míčů, otočily na 10:6, a když to pak i díky servisům Struškové bylo 17:9, sada se v podstatě již jen dohrávala. Hostující tým sice ještě snížil z 19:10 na 20:16, víc už ale nestihl a Univerzita Palackého po výsledku 25:21 vedla 2:0.
Ostravanky ještě jednou zahrozily v samotném úvodu třetího setu (0:2), vzápětí však kontrovala servírující Dedíková (9:3) a vše dokonala znovu zkušená Napolitano Šenková (14:6). V závěru už domácí celek na palubovce dominoval a tříbodové vítězství stvrdil suverénním poměrem 25:13.
„Domácí dnes lépe podávali a my jsme neztrátovali. Musíme se zlepšit v bojovnosti a nasazení a přidat emoce,“ burcoval po utkání šéf ostravské lavičky Zdeněk Pommer.
„Dařilo se nám dobře servírovat a díky podání a dobré obraně jsme soupeře udržovali stále pod tlakem. Kromě začátku druhého setu jsme také pořád vedli a bez větších komplikací dotáhli zápas do úspěšného konce,“ mohl být spokojený domácí kouč Jiří Teplý.
Druhé kolo extraligové nadstavby zavede vysokoškolačky na palubovku mistrovského Prostějova. Odveta za týden staré finále Českého poháru se uskuteční ve čtvrtek 15. února od 17 hodin.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (16, 21, 13)
Rozhodčí: Kovář, Bohačík
Čas: 72 minut
Diváků: 400
Olomouc: Strušková, Kubínová, Dedíková, Ćutuková, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová. Střídala: Kneiflová.
Ostrava: Šípová, Makauskaiteová, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libera Žolnerčíková, Chevalierová. Střídaly: Valková, Čuboňová, Sedláčková.

IMG_1087 IMG_1073 IMG_1046 IMG_1044

6 komentářů: „Nadstavbovou část extraligy načínáme domácí demolicí Ostravy

 • 11.2.2018 (15:46)
  Permalink

  Holky jste hvězdy!!!!!!!!!!!!! Co šály, kdy budou???? A bude se organizovat výjezd pro fanoušky na finále MEVZY do Maďarska?????

  Reagovat
 • 13.2.2018 (10:27)
  Permalink

  Šály, kulichy, mikiny, pexesa ….. snad to všechno brzy bude. Až holky vyhrajou letošní extraligu, možná budou i skvělé svatební koláčky, které peču jen na zcela zvláštní příležitosti.
  Zápasy v tomto týdnu nezvládnu, budu ale fandit na dálku z Černého Dolu v Krkonoších !
  Příští středu 21.2. doufám, že mi přijdou olomoučtí fanoušci i holky pomáhat fandit do Prostějova
  italským panterkám – Imoco volley Conegliano. Bude to legrace, bude to velká bitva. Nevím kolik přijede originál italských fanoušků, tak aby jsme jim trochu pomohli roztleskávat. Prostějovským možná bude fandit i paní, co nás mektavým hláskem učí počítat ….. ráz, dvááá, třííí, i na ni se těším.

  Reagovat
  • 15.2.2018 (19:49)
   Permalink

   to je také pekné národné cítenie, ísť povzbudzovať taliansky klub proti českému, nezabudnite si zobrať aj šál

   Reagovat
 • 14.2.2018 (10:51)
  Permalink

  No nevim v UPPointu maji modrobilé šály, ale my máme oranžovobílomodré ?????

  Reagovat
 • 15.2.2018 (19:14)
  Permalink

  Skoda prohry v Prostejove. Chybel jeden bod !! Ale priste uz to vyjde

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *