Návrat do ligového kolotoče vyšel: z Přerova vezeme tři body

Po návratu z ukrajinské pohárové mise čekal volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc zápas 9. kola domácí extraligy v Přerově. Vysokoškolačky sice potřebovaly na výhru čtyři sety, povinnost ale splnily a přivezly tři body.
V úvodním dějství hostující favoritky nepustily domácí tým ani jednou do vedení. O body Přerova se na začátku starala hlavně Kukučová, na druhé straně se prosazovaly Michalíková, Hodanová a Orvošová. V koncovce, kdy se mohly domácí volejbalistky nadechnout k náporu, udělaly dvě po sobě jdoucí chyby na servisu a o tuto možnost přišly.
V druhé sadě se přerovský celek dostal do vedení a pustil ho jen na dvě výměny uprostřed setu. Závěr však už režírovaly domácí Ruseková spolu s Kotlabovou. Olomoučanky přežily tři setboly, když Řihošková poslala servis mimo hřiště, podobně útočila Kotlabová a následoval dvoják Tinklové. Následující opravu při zakončení zvládla domácí kapitánka a bylo srovnáno na 1:1.
Nadějnou pozici si vybojovaly Přerovanky ve střední části třetí sady, když vedly 11:8. Jenže dvě laciné chyby znovu nakoply hosty. Hodanová pak dvěma esy nahlodala domácí sebevědomí a tříbodový náskok před koncovkou přinesl potřebný klid pro favorita. Set uzavřel povedený blok Olomoučanek.
Začátek čtvrtého dějství Přerovu utekl a za stavu 1:6 po šňůře servisů Hodanové to s jeho nadějemi vypadalo zle. Jenže domácí tým se dokázal vrátit do hry a při vyrovnaném skóre 16:16 bylo vše opět otevřené. Následovala ovšem další bodová série univerzity tentokrát při podání Struškové (16:21) a závěr už si hosté pohlídali – 21:25.
„Mysleli jsme si, že to dnes budeme mít jednodušší, ale narazili jsme na těžkého soupeře. Měli jsme lepší obranu a blok. V určitých fázích jsme si pomohli servisem, a to rozhodlo. Ale Přerov hrál velmi dobře,“ uznal kouč vysokoškolaček Petr Zapletal.
„Myslím, že dnes jsme fanouškům předvedli lepší volejbal. Ale uděláme chyby, kterých soupeř využije a dohraje si zápas. Sázeli jsme i na to, že po těžkém programu to nebude mít lehké, a to se potvrdilo. V důležitých momentech, kdy potřebujeme odservírovat, uděláme ve třetí sadě ze šesti podání čtyři chyby. Ale věřím, že tento zlepšený výkon budeme předvádět i ve druhé části soutěže. Nemáme se za co stydět, ale musíme v důležitých momentech přestat dělat laciné chyby,“ konstatoval přerovský trenér Radim Vlček.
Ligové odvety načnou Olomoučanky v sobotu 9. listopadu od 17 hodin v Praze na Olympu.

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 1:3 (-20, 23, -17, -21)
Rozhodčí: Slezák, Kavala
Čas: 96 minut
Diváků: 270
Přerov: Ruseková, Oestreichová, Kotlabová, Kukučová, Davisová, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Semerádová, Řihošková, Tinklová, Burešová.
Olomouc: Hodanová, Bezhandolská, Orvošová, Michalíková, Strušková, Handleyová, libera Stavinohová, Kulová, Střídaly: Kazačenková, Dudová.

4 komentáře: „Návrat do ligového kolotoče vyšel: z Přerova vezeme tři body

 • 3.11.2019 (10:01)
  Permalink

  Olomouc vede extraligu a trenér má smysl pro humor když píše, že jsme narazili na těžkého soupeře. Přerov za 8 kol vyhrál jediný zápas a to doma se Šternberkem. Z loňské sestavy mu zůstala jen nahrávačka a libero. Náš výkon jistě poznamenalo cestování na Ukrajinu, ale i skutečnost, že nám chybí druhá kvalitní nahrávačka.

  Reagovat
 • 3.11.2019 (10:55)
  Permalink

  Ale,ale… už jsem si myslel že Mirda na diskuzi zanevřel, odešel dveřmi a oknem se nám vrátil – tak „vítej“!
  Dle mého soudu si myslím,že nahrávačky máme. Ale souhra Eriky po třech týdnech není ještě úplně 100%,ono to ale přijde,tak klídek!!!

  Reagovat
 • 3.11.2019 (11:50)
  Permalink

  Asi je ale pravda , že Šárka chybí neboť to byla jednička a byla sehraná s mnoha. ..

  Reagovat
 • 3.11.2019 (12:41)
  Permalink

  Pánové, to chce klid. Uvědomte si, že z loňského týmu odešlo celkem 6 hráček. Některé ukončily kariéru, některé jsou na mateřské dovolené. Je třeba se sehrát a ono si to sedne. Jinak si myslím, že proti nám se chce každý vytáhnout a Přerov není špatné družstvo. Když má den… Takže to není o humoru trenéra Zapletala. Dejte všem čas a fanděte. Já to vidím pozitivně, ono to půjde.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *