Nejmladší hráčky VK UP konečně v ostré akci

O druhém lednovém víkendu vstoupily do ostrých bojů o konečné umístění v rámci Poháru trojic 2019/2020 žákyňky VK UP Olomouc. Na domácí půdě v tělocvičnách na Tererce a Helsinské se utkalo o body v prvním kole poháru šest našich družstev.
„Na základě výsledků z kvalifikace, která se uskutečnila v prosinci v Přerově, jsme většinu sil měli přesně uprostřed startovního pole, konkrétně tři družstva v páté skupině. Jedno naše družstvo nastoupilo v první skupině a po jednom družstvu jsme měli v šesté a dodatečně sestavené deváté skupině. Dvě posledně jmenovaná družstva uhájila své pozice a i napříště nastoupí v šesté, respektive deváté skupině. V rámci páté skupiny probíhaly chvílemi doslova sestrovražedné souboje, z nichž jedno z našich družstev odešlo poražené a sestoupilo do šesté skupiny, v níž tedy ve druhém kole budeme mít družstva dvě. A nejlepší na závěr: holky v první skupině zabodovaly parádně, skupinu a tím i celé první kolo poháru vyhrály a příště nastoupí k obhajobě svého výsledku,“ popsala šéftrenérka olomouckých žákyněk Lenka Poštolková.
Všechny holky dle jejích slov srdnatě bojovaly, snažily se hrát to, co v rámci tréninku nacvičují, a dokázaly se na hřišti i vzájemně podpořit. „Trenéři měli velkou radost, chválili a plesali; opravdu bylo za co a pro co. A kdo tam byl, ten to všechno viděl a prožíval. Děkujeme za podporu všem fanouškům a děkujeme i za to, že při podpoře našich nejmladších zachováváte klid a ctíte pravidla, zejména to, že v Poháru trojic se nemá dětem zasahovat do hry žádnými (ne)taktickými pokyny. Mrzí nás, že o rodičích z některých jiných klubů a bohužel i o některých trenérech se toto říci nedá. Za dobroty, které nám pěkné výsledky našich holek ještě osladily, děkujeme zejména maminkám,“ chválí Lenka Poštolková.
Přijďte naše žákyňky podpořit i do druhého kola, které se bude konat v sobotu 25. ledna opět v Olomouci na Tererce a Helsinské.

IMG_9533

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *