Obří zklamání i úleva. Ligu mistryň letos v Olomouci neuvidíme

Mělo to být slavné vyvrcholení sezony a obří sportovní svátek.  Jenže nebude. Pandemie koronaviru způsobila, že ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci letos znělka volejbalové Ligy mistryň nezazní. Nejprestižnější klubová soutěž světa totiž kvůli přijatým opatřením mění formát a volejbalistky VK UP odehrají základní skupinu, do níž se dostaly přímo po odmítnutí brněnských Šelem, na dvou turnajích v zahraničí.

Na Champions League mohli fanoušci jít v Olomouci po dlouhých třiadvaceti letech, letos to však nakonec nebude. Univerzita odehraje své turnaje nablýskané soutěže ve dnech 24. – 26. listopadu v italské Novaře a 2. – 4. února 2021 v polské Polici. „Je to obrovská škoda a pro mě nesmírné zklamání, i když situaci a přijatá opatření samozřejmě naprosto chápu,“ říká se smutkem v hlase předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek. „Jenže právě pro takové okamžiky se sport dělá a pro mě i pro hráčky by to byl jeden z vrcholů dosavadního působení a snažení. Na druhou stranu je prakticky jisté, že by se hrálo bez divácké kulisy, což by všechny zápasy s evropskými velikány značně sráželo. Z tohoto důvodu se ve mně mísí více pocitů a vedle zklamání je tu i do značné míry jistá úleva. Nikdo totiž neví, jak by při všech opatřeních vypadalo technické zajištění duelů, a na náš realizační tým by to kladlo neskutečné nároky. I tak jsme to byli ochotni a připraveni podstoupit,“ dodává Zemánek.

Jím vedený klub už na současnou situaci zareagoval tím, že se rozloučil s trojicí hráček –  českou smečařkou Martinou Michalíkovou, americkou blokařkou Olivii Kofieovou a chorvatskou nahrávačkou Jovanou Gogićovou. „Podobná opatření nikoho netěší a mě osobně velmi mrzí, když je k nim potřeba přistoupit. I na příkladu aktuální změny formátu Ligy mistryň je však vidět, jak je současná doba mimořádná a jaké extrémní situace přináší. Věřím, že pro nás všechny nastanou už brzy lepší časy,“ uzavírá Jiří Zemánek.

2 komentáře: „Obří zklamání i úleva. Ligu mistryň letos v Olomouci neuvidíme

 • 3.11.2020 (13:55)
  Permalink

  Tak doufám, že to bude aspoň ze záznamu v TV…

  Reagovat
 • 4.11.2020 (12:19)
  Permalink

  Už je to skoro týden, co jste vyřadili 3 hráčky a pořád je máte na soupisce. Tak jak to tedy je ????????????????

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *