Odvetnou část extraligy načínáme vybojovanou výhrou nad Olympem

Do své druhé poloviny se 10. kolem překulila dlouhodobá část letošního ročníku extraligy volejbalistek. Univerzita Palackého doma s pražským Olympem bojovala o zachování dosavadní neporazitelnosti a nakonec zvítězila po boji 3:1.
Úvod prvního setu přitom ničím nenaznačoval, že by se blížilo volejbalové drama. Domácí favorit vedl 5:1 a 8:5, pak ještě otočil z nepříznivého průběhu 13:15 na 17:15, jenže koncovku nezvládl a podlehl 21:25.
Ve druhém dějství, v němž domácí tým z poloviny obměnil sestavu, se vedení o několik bodů přelévalo ze strany na stranu. Rozhodující moment nastal mezi stavem 13:15 a 20:17 – vysokoškolačky už pak těsné vedení udržely a vyrovnaly na 1:1.
Také ve třetí části se vedení přelévalo ze strany na stranu až do momentu, kdy univerzita vyhrávala 20:18 a nejtěsnější náskok si udržela až do konce – 25:23.
Definitivní zlom v utkání tak přišel až v jeho čtvrtém setu; Olomoučanky obrátily z 12:14 na 16:14, vzápětí zvýšily svůj náskok na rozdíl čtyř bodů a druhým proměněným mečbolem potvrdily svou ligovou neporazitelnost.
„I přes porážku to byl jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně. Přestože jsme prohráli, tak jsme vzdorovali a donutili Olomouc nasadit nejsilnější sestavu. Jsem za to rád i přesto, že si za porážku nikdo nic nevezme. Budeme pracovat dál a doufat, že to ponese ovoce ještě v této sezoně,“ zhodnotil utkání kouč Olympu Stanislav Mitáč.
Jeho olomoucký protějšek Jiří Teplý i přes vítězství svého týmu až tak spokojený nebyl: „Jako již tradičně jsme do prvního setu vstoupili nepozorně a s chybami. Zbytečně jsme si soupeře nastartovali, Olymp se chytil a my jsme nekomunikovali. Pak jsme vrátili sestavu, která obrátila pohárové utkání v Liberci, náš výkon se postupně zlepšoval a podařilo se nám zápas otočit, což bylo naším cílem,“ řekl Teplý.
V dalším ligovém utkání se olomoucké volejbalistky představí v sobotu 1. prosince od 17 hodin na palubovce Frýdku-Místku.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:1 (-21, 20, 23, 20)
Rozhodčí: Dmejchal, Spáčil
Čas: 107 minut
Diváků: 650
Olomouc: Sokolová, Dudová, Košická, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Michalíková, Napolitano Šenková, Kubínová, Strušková.
Olymp: Komárková, Bartecká, Kalhousová, Staňková, Šimáňová, Šmídová, libero Stavinohová. Střídaly: Fomenková, Černá.

DSC04409 DSC04406

 

6 komentářů: „Odvetnou část extraligy načínáme vybojovanou výhrou nad Olympem

 • 25.11.2018 (16:12)
  Permalink

  Dnes to stálo děvčata hodně sil. Stejně jako v Brně i dnes v prvním setu Olymp na co sáhl, to mu vycházelo. V dalších setech už začal dělat také chyby, přesto byl celý zápas na blocích a podání lepší. My jsme zase lépe útočili, protože jsme měli podstatně lepší příjem než soupeř. Trenér po prvním setu vsadil na „libereckou“ sestavu a podařilo se i když s obtížemi zápas dohrát za 3 body. Je otázkou zda to bude i v budoucnu nejlepší řešení. Kossy má slabinu na příjmu a soupeř to ví a když je na place tak ji vytrvale ostřeluje. Bylo to tak i v Prostějově, ale trenér Čada to vždy ustál a nechal ji hrát, protože její přínos na smeči chyby v příjmu smazával. Proč je hned po pár chybách střídaná Trnková ví jen trenér. Ona útočí hlavně středem a soupeři např. i včerejší Olymp začínají útoky na blokařek jednonožkou na kůlech číst, takže podle mě by určitě hrát měla. Navíc je to mladá hráčka, která by při své výkonnosti měla být co nejvíce na place. Další zápas hrajeme ve Frýdku a nebude to nic lehkého. Domácí hrají letos velice dobře zejména v prvních setech kdy se jim vždy daří.

  Reagovat
 • 26.11.2018 (8:54)
  Permalink

  Nemůžu se zbavit dojmu, že hostující trenéři mají naši hru velmi dobře načtenou. Jak p. Mitáč tuto sobotu, tak p. Galík minulou neděli a proto máme velké problémy. Byli výborně připravení, proto zápasy vypadaly tak, jak vypadaly. Bohužel jsme letos favoriti a každý se na nás nahecuje.
  Nelíbí se mi na nahrávce Kača Dudová, která se se smečařkami ani blokařkami častokrát ani nesejde. Jakmile se dostane na hřiště Šárka, hned je hra méně čitelná pro soupeře a snažší pro náše útočnice, které často útočí na jedny bloky.
  Každopádně držím palce do dalších bojů.

  Reagovat
  • 26.11.2018 (9:53)
   Permalink

   Katka i Šárka jsou skvělé, velmi zkušené nahrávačky a trenéři našich klubů by je brali všemi deseti. Poslední zápasy se víc povedly Šárce, ale soutěže jsou teprve na začátku a čas Katky ještě příjde a budeme hodně rádi, že ji tady máme.

   Reagovat
  • 27.11.2018 (15:08)
   Permalink

   Vážený pane inženýre,

   aktuální rozpis utkání najdete v záložce Zápasy – Extraliga.

   Věřím, že stejně tak jako umíte napsat komentář, tak umíte najít v sekci „Zápasy“ i další utkání.

   Děkuji

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *