Olomouc hlásí další posilu, přichází Ivana Mifková

Do týmu olomouckých volejbalistek přichází slovenská smečařka Ivana Mifková, která se vrací po mateřské dovolené.

Že vám tohle jméno nic neříká? Přitom rodačka ze Žiaru nad Hronom už na Hané jednou působila. S nedalekým Prostějovem slavila tři mistrovské tituly v letech 2009-2011, avšak ještě pod dívčím jménem Bramborová.

Poté zamířila do Itálie, kde postupně působila v Pavii, Novaře a Piacenze. S níž jako první Slovenka v historii získala titul v Serii A. Po úspěšném působení v italských týmech zamířila do řeckého Olympiakosu Pireus. Tam zažila, na konci ročníku 2014/2015, další mistrovské oslavy a začala plánovat návrat blíž k domovu.

První kontakt proběhl už v létě 2015.

 „Já jsem po návratu z Řecka absolvovala v říjnu operaci kyčle. Po ní jsme se domluvili, že bych nastoupila v lednu. V prosinci jsem měla přijít na zkoušku, aby se vědělo v jakém stavu je moje noha,“ vyprávěla Ivana Mifková.

Zkoušku však musela o rok odložit, když zjistila, že čeká přírůstek do rodiny.

Jak sama říká, tak pauzu od sportu a cestování už potřebovala. „Teď mám kopec energie. Tréninky si užívám a nejen díky pauze, ale i díky kolektivu. Děvčata jsou skvělé, hned od začátku jsem se mezi nimi cítila výborně,“usmívá se smečařka.

Olomoucký trenér Teplý může být spokojený. V nabitém programu bude mít k dispozici zkušenou hráčku, která má i několik startů za reprezentační výběr Slovenska.

„Mám radost, že to klaplo. Olomouc je krásné město a na Moravě se cítím jako doma,“ uzavírá nová posila Hanaček.

Text: Tomáš Příhoda

 

2 komentáře: „Olomouc hlásí další posilu, přichází Ivana Mifková

 • 1.2.2017 (15:04)
  Permalink

  To nemá chybu, po letech opět v EXŽ. Ať se daří tak jako u sousedů!

  Reagovat
 • 3.2.2017 (18:34)
  Permalink

  Jen pro zralé pamětníky: jméno Mifková je v Olomouci již po druhé. V dávných letech, v době kdy hrávaly Tomajková, Orlová, Podlahová… tak hrála i Mifková ( asi Jana ). Její manžel byl Robert Mifka, bývalý reprezentant v basketu ( dříve košíková), hrál za Duklu Olomouc a chvilkama i volejbal ( dříve odbíjená ) za Slavii VŠ Olomouc.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *