Olomouc otočila zápas s Budapeští a postupuje!

Olomoucké volejbalistky potřebovaly zvítězit v posledním kole nad Vasas Óbuda Budapest za tři body, aby postoupily do Final Four Středoevropské ligy. Vstup do utkání jim však nevyšel, když ztratily úvodní sadu. Následné tři sety Hanačky už zvládly a slaví postup na finálový turnaj MEVZA.

Olomoučanky nezapočaly cestu za postupem zrovna dobře, byť v úvodu vedly 3:0, o náskok záhy přišly a v technickém time outu prohrávaly 6:8. Vasas odskočil na rozdíl čtyř bodů (6:10), ale vysokoškolačky se dvakrát vytáhly na blocích a donutily hostujícího kouče vzít oddechový čas (9:10). Poté však přišla šňůra na servisu hostující Hardy, a začalo to vypadat zle, když Univerzita ztrácela už šest bodů (9:15). V zápětí však dokázala při servisu Martiny Michalíkové vyrovnat (15:15). Po smeči Bernardy Ćutuk vedla Olomouc 20:18, ale hostující tým dokázal otočit na 20:22 a set nakonec i vyhrál (22:25).

Druhý set začala Univerzita aktivně, když si vypracovala náskok 5:0 při podání Šárky Kubínové. Ač se její náskok v průběhu několikrát ztenčil na bod či dva, tak stále byla o krok před hostujícím celkem. V závěru Budapešť stáhla z 21:18 na 21:20, ale to bylo z jejich strany všechno. Vysokoškolačky po smeči Ćutuk vyrovnaly na 1-1 na sety.

Třetí set byl od úvodu v režii domácího týmu, který vedl v prvním technickém time outu 8:5. Poté ještě vedení navýšil na 14:9, ale Vasas dokázal snížit na 14:13 a 16:15. Ovšem domácí dokázaly odskočit na 20:16. V závěru setu excelovala na servisu Monika Dedíková, která zaznamenala tři přímé body v řadě a poslala domácí v utkání do vedení (25:17).

K postupu měly nyní oba týmy stejně daleko – potřebovaly vyhrát set. Maďarky se otřepaly z předešlých dvou ztracených setů a šly do vedení 8:5, které si držely až do druhého technického time outu (14:16). Pak začala úřadovat Univerzita, která uhrála šest bodů v řadě, a rozhodla utkání ve svůj prospěch (25:19).

Bodově se dařilo Dedíkové, která zaznamenala 18 bodů. Jen o bod méně měla chorvatská blokařka Ćutuk. Na dvojciferné číslo se dostaly ještě třináctibodová Napolitano-Šenková a 11 bodů měla Michalíková.

Už zítra čeká Hanačky extraligové utkání proti Ostravě od 17 hodin ve Sportovní hale UP.

Fotogalerie Davida Myšky Fotogalerie Jiří Novotný (Regionsport)

VK UP Olomouc – Vasas Óbuda Budapest (22:25, 25:21, 25:17, 25:19)

Sestava: Michalíková, Napolitano-Šenková, Dedíková, Strušková, Ćutuk, Dudová libero Sain střídaly: Košická, Kubínová

Text:T.Příhoda foto:David Myška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *