Olomouc posílila nahrávačka Erica Handley z USA

Všechno se to seběhlo velice rychle, když za vedením Olomouce přišla nahrávačka Šárka Kubínová se zprávou, že čeká miminko. Skvělá zpráva, řekl by si každý! Ne však pro volejbalovou Olomouc. Ta v rozběhnutém ročníku přišla o jednu z osobností, která se podílela na tažení za loňským zlatým hattrickem. Vedení ovšem dokázalo klíčový post rychle obsadit, když získalo americkou nahrávačku Eriku Handley.

Ta už má zkušenosti z Evropy, když působila v Polsku, Francii a Finsku.

„Všechny tři země, ve kterých jsem hrála, byly od sebe velmi odlišné. Z každé z nich jsem si vzala kousek a užívala jsem si to tam. Teď, když jsem se vrátila do téhle části Evropy, nacházím hodně věcí, které si vybavuji a mám je ráda. Každý den objevuji nové věci a užívám si to tady,“ říká čtyřiadvacetiletá Handley o svých předchozích zkušenostech s Evropou.

Letos přidá další, když se z Lakeville v Minnesotě přesunula přímo do srdce Evropy.

„Vím, že to byl velmi rychlý přesun pro všechny, ale jsem moc vděčná za ochotu a schopnosti každého, kdo mi pomohl být rychle s týmem. Ten mě skvěle přijal,“ těší Ericu Handley.

O víkendu už ji trenér Petr Zapletal zapojoval do hry při vítězném obratu proti Šelmám z Brna. Všechno chce však čas. Usměvavá Američanka do Olomouce přicestovala minulý týden v úterý.

„O Olomouci jsem slyšela jenom skvělé věci. Zatím jsem neměla moc času prozkoumat město, ale těším se na něj. Teď se, ale chystáme na Ligu mistryň,“ připomíná Handley úterní zápas s ukrajinským Khimikem Yuzhny, který začíná v 18:10 ve Sportovní hale UP na Lazcích.

Hanačky se po roce opět chystají na boj o základní skupinu nejprestižnější evropské klubové soutěže.

„Strašně se na ten zápas těším. Je to čest, pro každého hráče hrát tuhle soutěž a získat takovou zkušenost. Předchází tomu hodně tvrdé práce se tam dostat. Jsem vděčná, že si můžu s tímto úžasným týmem zahrát takový velký zápas,“ těší se na bitvu roku Erica Handley.

Budete u toho?

6 komentářů: „Olomouc posílila nahrávačka Erica Handley z USA

 • 20.10.2019 (18:18)
  Permalink

  Vítej v Olomouci Erico, moc jsi včera neodehrála a pokud jsi byla na kurtě, vždy jsi pomohla. Sleduji volejbal v Olomouci skoro třicet let a sám jsem byl překvapen – při rozcvičení byly nahrávky dost dobré a dle mého posouzení amatéra jedna jako druhá. Je jen otázkou jak se bude dařit dále po sehrání s kolektivem. Pravda, rozcvičení je věc jedna a hra v utkání věc druhá, ale ty naše „LVICE“ ti zcela jistě pomohou!!!

  Reagovat
 • 20.10.2019 (19:11)
  Permalink

  Can’t wait to see you get your chance to show your true form! Creating one-on-one situations, blocking, second ball attacks and a desire to win has always been your game! Go get it!

  Reagovat
 • 22.10.2019 (7:14)
  Permalink

  Nebylo by nĕco o soupeři ???. A nebo zda to možno nĕkde vidět kromě se zpoždĕnim na ČT sport.

  Reagovat
  • 22.10.2019 (10:08)
   Permalink

   O soupeři k tomu moc není k dohledání. Jen na CEVu, tým tvoří domácí hráčky. Nebezpečná je smečařka Boyko, v odvetě zaznamenala 27 bodů.

   Vidět bude možno utkání pouze na ČT Sport.

   Reagovat
 • 22.10.2019 (13:25)
  Permalink

  Tak určitě má realizační tým k dispozici videa. A určitě se na soupeře dobře připravil takticky.
  Na nás divácích je, abychom tým podpořili z hlediště.

  Reagovat
 • 22.10.2019 (13:53)
  Permalink

  Tak prohraly venku 3 : 0 , naopak doma vyhraly taky 3 : 0 a rozhodl zlaty set. A co ta Burbelyuk ? Zná je ? Budeme samozřejmĕ držet všechny palce !!.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *