Olomouc potvrdila roli favorita a KP Brno jede domů s prázdnou

Šlágrem extraligového kola, tak se dalo nazvat utkání druhé Olomouce se čtvrtým týmem tabulky KP Brno. Očekávalo se vyrovnané utkání, které bylo vidění v Brně. Domácí však nepovolily hostujícímu celku ani set a zaslouženě vyhrály 3-0.

Univerzita do utkání vstoupila aktivně a při servisu Dariny Košické šla do pětibodového vedení (6:1). Královopolské volejbalistky nenacházely recept na dobře hrající domácí, jež navyšovaly vedení. Po esu Martiny Michalíkové (12:6) sáhl trenér hostí Rojko k oddechovému času, ale ani ten brněnskému celku nepomohl a vysokoškolačky vedly ve druhém technickém time outu 16:8. I po něm se obraz hry neměnil, když se dařilo zejména chorvatské blokařce Ćutuk. Až při podání Venduly Měrkové se Brno osmělilo a dokázalo uhrát pár bodů v řadě, když stáhlo na 19:15. To však bylo z jeho strany vše a set ukončila po dlouhé rozehře Košická (25:19).

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Hanačky šly v úvodu při podání Nikol Sajdové do vedení 5:1, ale Královo Pole dokázalo reagovat a pětibodovou šňůrou na servisu Měrkové stav otočilo. Bodová přetahovaná pokračovala a byl to domácí celek, který si vypracoval tříbodové vedení, když v poli zabojovala Ćutuková (11:8) a donutila brněnského trenéra k time outu. Ten Brnu pomohl a i díky nevynuceným chybám na domácí straně srovnalo. Ve vypjaté koncovce setu za stavu 21:21 poslal domácí trenér do hry Moniku Dedíkovou a byl to skvělý tah. Olomoucká desítka uhrála následující dva body, které dopomohly k vítězství 25:23.

I třetí set začaly lépe Olomoučanky a v prvním technickém time outu vedly 8:5. Brno se však stále drželo na dohled a dokázalo se přiblížit na pouhý bod (9:8). Definitivní zlom ve třetím setu přišel při podání Michalíkové, když nejprve skvěle zablokovala soupeřku Dedíková, k ní se přidala dalším úspěšným blokem sehraná dvojice Dudová s Ćutuk a poslední hřebíček do brněnské rakve zatloukla esem právě podávající Michalíková (15:8). Hanačky byly na vlně, kterou musel přibrzdit za stavu 20:9 hostující trenér Rojko oddechovým časem, ale ani ten nepomohl a domácí celek zvítězil velkém rozdílem 25:13.

Pro volejbalistky Olomouce to byl v letošním roce poslední extraligový zápas na domácím hřišti. Nyní je čeká dlouho cesta do Nizozemska, kde se představí v rámci poháru CEV. Domácí odveta se hraje 21. Prosince od 17 hodin v hale UP.

VK UP Olomouc – VK KP Brno 3-0 (25:19, 25:23, 25:13)

Sestava Olomouce:

Ćutuk , Košická, Dudová, Michalíková, Orvošová, Sajdová  libero: Sain

Střídaly: Andreeva, Dedíková

Nejlépe bodující hráčky: Michalíková, Ćutuk, Sajdová všechny po 11

Hodnocení trenérů:

Jiří Teplý (trenér domácích): „Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas. V prvním a ve třetím setu hráčky dobře servírovaly a soupeř hůř přihrával. Ve druhém setu jsme trochu ztratili koncentraci a jsem rád, že jsme v koncovce rozhodli set v náš prospěch.“

Marek Rojko (trenér hostů): „Myslím si, že první dva sety jsme hráli servis a obranu v poli velmi slušně. Měli jsme velké množství ubráněných útoků, ale úroveň našich smečařek je jednoduše slabá na první tři družstva v extralize. V podstatě nás drží pouze Měrková, ale to je málo. Máme ještě slušnou jednu blokařku, ale s dvěma hráčkami se utkání jednoduše vyhrát nedá.“

Text: Tomáš Příhoda Foto: Jiří Novotný, Regionsport

4 komentáře: „Olomouc potvrdila roli favorita a KP Brno jede domů s prázdnou

 • 11.12.2016 (16:26)
  Permalink

  Děkuji za informaci o cestě do Holandska. Nikde ale není upřesněno, kdy tam vlastně hrají. Až o odvetě je zmínka. Dá se to sdělit?

  Reagovat
  • 11.12.2016 (17:33)
   Permalink

   14.12. 20.00 – ve většině případů lze sledovat na laola1.tv.com ,ale nevím zda i tohle utkání?

   Reagovat
   • 14.12.2016 (14:30)
    Permalink

    Tohle utkání v nabídce laola TV, bohužel nikde nevidím, tak pouze livescore…

    Reagovat
 • 12.12.2016 (18:42)
  Permalink

  Díky, mám v Holandsku přátele Čechy, dám jim informaci, snad to stihnou.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *