Olomoučankám začíná sezona, na první turnaj MEVZA míří do Slovinska

První ostré měření sil v nové sezoně čeká v nadcházejících dnech volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky se ve středečních dopoledních hodinách vydaly na dlouhou cestu Lublaně, kde budou mít od čtvrtka obnovenou premiéru v mezinárodní soutěži MEVZA, jíž se účastní týmy ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Slovinska a Maďarska.
Ve slovinské metropoli čekají tým z Hané dvě utkání. Nejprve se univerzita střetne ve čtvrtek 13. října od 19 hodin s domácím týmem Calcit Kamnik Ljubljana, o den později se ve stejný čas postaví chorvatským soupeřkám z HAOK Mladost Zagreb.
„Půjde o dvě velmi kvalitní utkání, která nás prověří před domácí extraligou,“ těší trenéra Olomoučanek Jiřího Teplého. Favoritem nejen zítřejšího utkání, ale i celé devítičlenné soutěže bude domácí družstvo, které obhajuje loňské prvenství. „Bude to těžká prověrka hned na úvod,“ uvědomuje si Teplý. O síle slovinských mistryň může vypovídat i fakt, že usilují o účast ve volejbalové Champions League. Ve druhém předkole, jehož se účastní i Prostějov, narazí Calcit na italskou Modenu. Tým tvoří domácí hráčky, které jsou doplněny o zahraniční reprezentantky Slavinu Kolevovou z Bulharska, Oliveru Kostičovou ze Srbska a Ilku Van de Vyverovou z Belgie.
Pikantní je výjezd do Slovinska pro chorvatskou blokařku v olomouckém dresu Bernardu Ćutukovou, která v pátek může nastoupit proti svému mateřskému klubu ze Záhřebu. „Je to vždy výzva hrát proti týmu, ve kterém jsem vyrůstala,“ říká odchovankyně třináctinásobných chorvatských mistryň. Proti svému mateřskému týmu nastoupí již potřetí. „Znám tam spoustu holek. Mají kvalitní tým s několika opravdu dobrými hráčkami,“ říká předsezonní posila Univerzity Palackého o družstvu, mezi jehož opory patří zkušené volejbalistky Vrbancová  nebo smečařka Bečićová s kterou olomoucká blokařka při svém působení v Záhřebu nastupovala. „Jsou velmi dobré na bloku,“ vyjmenovává zbraně soupeře Ćutuková.
Hanačky v úvodu nové sezony stále nemají k dispozici smečařku Dedíkovou a bulharskou posilu Andreevovou, které se dávají dohromady po zraněních z přípravy. Ve Slovinsku však chce tým trenéra Jiřího Teplého i v okleštěné sestavě uspět.

11 komentářů: „Olomoučankám začíná sezona, na první turnaj MEVZA míří do Slovinska

 • 13.10.2016 (21:39)
  Permalink

  Tak jsme první utkání prohráli 1:3 po vyrovnaných setech. Na to že nehrála Dědíková a Bulharka na účku, je to solidní výsledek.

  Reagovat
 • 14.10.2016 (21:21)
  Permalink

  Druhý zápas se nám povedl. Holky vyhrály s Chorvatskou Mladostí 3:0 a jedou domů. (25:23, 25:15, 25:9)

  Reagovat
 • 17.10.2016 (15:29)
  Permalink

  Správci tohoto webu : Tak mizernou informovanost nemá ani druholigový klub. Info z MEVZY nic, info že ve čtvrtek hrajeme od 18 hod. v Brně nic, info o tom jak hrály ostatní kluby nic, info jak jsou na tom naše hráčky nic, info zda už bude hrát Dědíková a Bojanka také nic? A to si klub letos dělá ty nejvyšší ambice. Běžte se vycpat.

  Reagovat
  • 17.10.2016 (17:34)
   Permalink

   Nic nového pod sluncem, po dva roky píši „budíííček“ a stále stejná odezva „O“ .To je panečku marketink, sponzoři žasnou a mohou se s podporou přetrhnout. Co který okresní kopálista kopnul se vždy včetně zaražených p.dů dočtu v mediích, ale od vedení klubu jednoho s předních kolektivních olomouckých družstev nula od nuly vzešla!!! Takže pánové znovu „budíček“ !!! Nebo jsou vám fandové u spodní části zad?

   Reagovat
 • 18.10.2016 (14:40)
  Permalink

  Bohužel se musím připojit k předchozím přispěvovatelům. Dlouhodobě jsem fanouškem SK UP, ale nyní mi nové informace na stránkách opravdu chybí. Vždyt tam není ani aktuální soupiska, ostatní údaje jsou snad ještě z uplynulé sezony. Je to opravdu škoda.

  Reagovat
 • 18.10.2016 (16:36)
  Permalink

  Zdravím pánové,

  máte pravdu, že web je ve špatné kondici. Chybí tady řada informací, které sportovní fanoušek žádá. Počínaje novinkami, soupiskou, rozpisem domácích utkání a tabulkou konče. To se bavíme pouze o základu.

  Novinky ohledně týmu najdete na Facebooku ( https://www.facebook.com/volejbalolomouc/ ). Chápu, že web to nenahradí, ale co se týče aktuálního dění, tak se stanete součástí týmu. :)))

  Kdo dorazí na sobotní utkání, tak se může těšit ve zpravodaji na medailonek s chorvatským liberem-René Sain, který zpracovala Olomoucká drbna.

  A jedna z věcí, která se zde neobjevila, tak máte možnost si pořídit permanentku za 350 kč. Platí na všechna domácí utkání holek (Extraliga, CEV, MEVZA a domácí pohár.) i volejbalistek Šternberka. Navíc je pro držitele připravena soutěž o hodnotné ceny, která bude vyhodnocena na konci sezony.

  Jestli máte další připomínky kromě již zmíněného webu, tak pište na prihoda.tomas92@gmail.com

  Doufám, že dorazíte na domácí premiéru v sobotu od 17 hodin s Frýdkem-Místkem.

  TP

  Reagovat
 • 20.10.2016 (8:42)
  Permalink

  že se jedná o spřízněné kluby se Šternberkem je poznat podle stránek i facebooku. a připomínky jsou jednoznačně aktualizace soupisek, pozvánky na zápasy i novinky v klubu. U mne jednoznačně na nejlepší klubové stránky aspiruje vkkp brno, a co se týká facebooku, který dokonce v loňském roce ani neměli, tak VK Prostějov. Pro klub by mělo být potěšující, že fanoušci chtějí být v kontaktu, že se zajímají. Taky by určitě nebylo špatné informovat o mládeži. Mnoho zdaru oběma spřízněným družstvům.

  Reagovat
 • 20.10.2016 (10:20)
  Permalink

  bude představení Olomouce a Šternberka na stránkách cvf. kde už se prezentují ostatní kluby ex? A také asi spoustu diváků sezon minulých zajímá, kam se poděla Alex.

  Reagovat
  • 20.10.2016 (11:40)
   Permalink

   Představování týmů je v režii cvf. My tým představujeme na našem facebooku (zítra poslední hráčka), informace jsou i na Olomoucké drbně a Ol. deníku. Aktuální soupisky jsou na webu cvf a stránkách MEVZI, kterou letos hrajeme.
   Ano, v Brně to funguje velmi dobře. Co se týče facebooku, tak bych si dovolil nesouhlasit a před Prostějov zařadil minimálně 3-4 kluby, které pracují lépe a se zajímavějším obsahem. Alex skončila.

   Reagovat
 • 21.10.2016 (8:42)
  Permalink

  A kdo nemá facebook, jako by nežil, že? Běžte se vycpat…….

  Reagovat
 • 21.10.2016 (12:24)
  Permalink

  Facebook neužívá každý, takže Tomáši dík za osvětu ohledně děvčat. Pokud jste novinář, tak proč stejně neoslovíte majitele klubu o vysvětlení a názor na začínající soutěž, zastaralé klubové stránky a jejich přístup k nám fandům. Mám si myslet, že Drbna je stejná jako všechna korektní media a „pomazaných hlav “ se ptát není IN! Proč potom „Drbna“ v pravém slova smyslu?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *