Univerzita načala novou ligovou sezonu výhrou v Brně

Až ve druhém soutěžním kole vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc do nového ročníku extraligy, která má letos opět lichý počet devíti členů. V brněnském Králově Poli nečekal vysokoškolačky rozhodně lehký zápas, proti značně posílenému soupeři však podaly solidní výkon, díky němuž se radovaly z vítězství 3:1.
Královo Pole prošlo před sezonou značnou obměnou, když na lavičku přišel slovenský reprezentační trenér Marek Rojko. Ten si do kádru přivedl i své dvě svěřenkyně z reprezentace Salanciovou s Kosekovou, dále dvojici Američanek nebo exolomouckou smečařku Lucii Poláškovou. Vzhledem k tomu, že v Brně udrželi i loňskou oporu Vendulu Měrkovou, mohli před sezonou vyhlásit útok na medailové příčky. A že to letos myslí vážně, ukázalo hned první kolo, v němž královopolské volejbalistky vyhrály na hřišti silné Ostravy.
Úvod zápasu vyšel lépe volejbalistkám Brna, které se dostaly do vedení 9:5. Díky dobrému servisu Michalíkové se ale vysokoškolačkám povedlo otočit na 10:9. Za stavu 14:14 šla podávat hostující Košická a její dva přímé body se ukázaly jako velmi cenné. A když na ně navázala na servisu i Sajdová, na tabuli rázem svítilo skóre 20:15 pro Hanačky. Set nakonec Olomoučanky dotáhly k vítězství 25:21.
Druhá sada byla v úvodu vyrovnaná, poté Brňanky odskočily do vedení 16:11. Volejbalistky Olomouce dokázaly zkorigovat na 17:18, ale v tu chvíli se do hry vložil rozhodčí a jeho sporná rozhodnutí dodala na klidu domácímu celku, jenž uzmul druhý set na svou stranu poměrem 25:21.
Ve třetím dějství měla univerzita doslova raketový nástup, který řídila dlouho bodovou šňůrou na servisu Sajdová (3:11). Vytvořený náskok si hostující hráčky hlídaly a set vyhrály s velkým přehledem 25:15.
Začátek čtvrtého setu byl vyrovnaný až do stavu 8:8. Poté se jako správná kapitánka ukázala olomoucká nahrávačka Dudová. Ta zaznamenala na servisu pětibodovou sérii a nasměrovala Hanačky ke třem bodům. Závěr setu byl ještě trošku dramatický, když královopolské volejbalistky snížily na 22:23. To však bylo z jejich strany vše a zápas ukončila tvrdou smečí Ćutuková.
„Brno přes léto hodně posílilo, takže jsme čekaly opravdu těžký zápas, což se i potvrdilo, protože je to kvalitní soupeř. Naštěstí se nám dnes podařilo zatlačit protivníka hlavně na servisu,“ pochvalovala si olomoucká kapitánka Katarína Dudová.
„Myslím, že jsme podali dobrý výkon, sice s menšími výkyvy, ale první zápas sezony s sebou určitě nese i hodně nervozity. Ale zvládli jsme to dobře, takže jsme rádi za tři body,“ kvitoval kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý.
Už tuto sobotu čeká Olomoučanky od 17 hodin ve sportovní hale UP domácí premiéra, v níž budou hostit Sokol Frýdek-Místek. Ve zpravodaji se diváci mohou btěšit na medailonek od Olomoucké drbny s chorvatským liberem René Sainovou. Také je připravena přestávková losovací soutěž. Přijďte si užít sobotní podvečer na volejbal, těšíme se na vás!

VK KP Brno – VK UP Olomouc 1:3 (-21, 21, -15, -22)
Sestava Brna:
Brownová, Koseková, Salanciová, Nwaezeová, Měrková, Polášková
Libero Doležalová
Střídaly: Tesařová, Suchá, Šloufová, Mikelová, Kopáčová
Sestava Olomouce:
Dudová, Košická, Sajdová, Orvošová, Michalíková, Ćutuková
Libero: Sainová
Střídaly: Dedíková, Strušková, Přibylová

6 komentářů: „Univerzita načala novou ligovou sezonu výhrou v Brně

 • 22.10.2016 (7:44)
  Permalink

  Brno na nás vystartovalo s 5 novými hráčkami základu. O takové sestavě si loňský trenér Brna Napolitano mohl nechat jen zdát. Přesto je výsledek stejný jako v loňském roce i když tehdy první set vyhráli domácí.. Trenér Brna Rojko se pochlapil, když na stránkách svazu při hodnocení zápasu prohlásil, že Brno bylo volejbalově lepší i když to na výsledku nebylo vidět. Já jsem zase rád že náš volejbal na výsledku vidět byl. Pochválit je třeba celé mužstvo, které až na koncovku čtvrtého setu hrálo soustředěně, s dobrým příjmem, mazáckou nahrávkou a velmi solidní obranou. Na účku hraje stále naděje českého volejbalu Gábina, která pak chybí jako rozdílová hráčka v kadetkách i juniorkách. Rád bych tam už viděl avizovanou Bojanu, protože první zápas s Agelem se blíží.

  Reagovat
  • 22.10.2016 (8:22)
   Permalink

   Bojana už dnes bude připravená do zápasu naskočit.

   Reagovat
   • 22.10.2016 (10:38)
    Permalink

    V tom případě měla účko Gábina dnes hrát do poledne ve Šternberku důležitý zápas kadetek s Brnem o průběžné první místo. Nebyla tam a chyběla i blokařka Dudová. Škoda ….

    Reagovat
    • 23.10.2016 (8:32)
     Permalink

     Dudová už není kadetka, nemáte na mysli tu žačku, co hraje v žačkách, kadetkách i juniorkách s dresem Dudové?

     Reagovat
     • 24.10.2016 (12:35)
      Permalink

      Natalie Dudová nar.23.2.1999 je věkem kadetka. Registrovaná je v ženách Sokola a v Juniorkách. V kadetkách už vedena není, to máte pravdu.

    • 24.10.2016 (13:40)
     Permalink

     věk kadetek pro ročník 2016/2017 je – narozené 1. 7. 1999 a mladší

     Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *