Olomoucké starší žákyně skončily v kvalifikaci ČP druhé

Starší žákyně VK UP Olomouc se třetí říjnový víkend zúčastnily kvalifikace Českého poháru. Turnaj se uskutečnil v Uherském Hradišti.
V sobotu se mladé Hanačky představily v místní sportovní hale ve skupině C, kterou tvořily týmy TJ Ostrava, TJ Břeclav a TJ Valašské Meziříčí. Na úvod hráčky UP narazily na nejtěžšího soupeře, kterým byla Ostrava. Začátek utkání vyšel lépe Olomoučankám, které však vydržely hrát jen do stavu 11:5. „Soupeř se nechal zaskočit naší nebojácnou a odvážnou hrou, jenže náš výkon dlouho nevydržel. Dostali jsme se do jednoho postavení, v němž nás protivník zatlačil servisem, a my jsme se poskládali jako domeček z karet. Ostrava se chytila a její výkon šel nahoru. Začali si věřit, v pohodě utkání dohráli bez větších problémů a my jsme si připsali porážku 0:2 hned na úvod turnaje,“ litoval trenér olomouckých mládežnických celků Miroslav Polák.
Dalším soupeřem jeho svěřenkyň bylo družstvo z Valašského Meziříčí. V tomto utkání byly Olomoučanky favoritkami, nenechaly se zaskočit a zvítězily jednoznačně po setech 25:12 a 25:10 i přesto, že nastoupily také hráčky z lavičky. Poslední duel ve skupině proti Břeclavi měl podobný průběh, účinnými servisy a tvrdým útokem naše děvčata rozdrtila protivníka 25:9 a 25:11, což znamenalo konečné druhé místo za Ostravou.
Ještě v sobotu následoval přesun na místní gymnázium, kde tým VK UP čekala k odehrání skupina CC s Bílovcem, Znojmem a Karvinou. „Sobotní den jsme zakončili utkáním proti Bílovcem, které bylo dlouho vyrovnané, bohužel jsme v závěru chybovali na útoku a servisu, soupeř vedl 23:21 a vypadalo to s námi zle. Kritickou část jsme ale zvládli s bravurou, otočili jsme koncovku důrazným servisem a útokem a první set vyhráli 25:23. Od tohoto momentu jsme protivníka dostali pod tlak, za což mohl opět výborný servis a důrazný útok, k tomu zodpovědný výkon v obraně a bojovnost – to vše vedlo k vítězství25:16,“ řekl Polák, jehož potěšilo, že až na první zápas s Ostravou měl výkon družstva stoupající tendenci, díky čemuž si děvčata začala věřit.
Bylo to důležité také proto, že v neděli začínaly Hanačky s jedním z favoritů, volejbalistkami Znojma. „Čekali jsme, že zápas bude těžký, což se potvrdilo. Vstup do něj jsme přitom měli výborný, těžkým servisem, důrazným útokem a výbornou obranou na síti a v poli jsme soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili hladce 25:13. Do druhého setu ale protivník začal riskovat na servisu, úvod jsme sice stále měli pod kontrolou, bohužel od stavu 11:9 jsme zkazili servis, potom navíc zaúřadoval rozhodčí, který si nevšimnul, že zadní hráčka měla velký přešlap při smeči, soupeři se začal dařit servis a my jsme se položili. Znojmo toho plně využilo a vyhrálo 25:16. Úvod tiebreaku vyšel lépe soupeři, kterému se dařil výborný servis, a točili jsme za stavu 8:3 pro Znojmo. My potom ještě srovnali, ale další odskočení protivníka na 11:8 a tři naše zkažená podání přinesla porážku 12:15,“ popsal nejdelší bitvu svého celku na turnaji Miroslav Polák.
V posledním turnajovém vystoupení šel jeho tým na děvčata z Karviné a zahrála si i lavička. „První set byl z naší strany výborný a skončil 25:9, bohužel jsme si víkend zkazili špatným přístupem ve druhé sadě. I když se vyhrálo 25:18, výkon byl nedůstojný a děvčata by si z toho měla vzít ponaučení, že s takovým přístupem bychom neuspěli. Celkově jsme skončili na druhém místě a dostali se do druhé skupiny, což je škoda, protože první skupina byla hodně blízko,“ mrzelo trenéra.
Ten nicméně kvitoval, že hráčky ukázaly, že mají chuť a elán se poprat. „Bohužel sem tam ta psychika není zrovna ideální. Víme, kde nás bota tlačí, některá děvčata překvapila a jsem rád, že si zahrála všechna a nezklamala,“ uzavřel Miroslav Polák.
Turnaje se zůčastnili tyto hráčky: Abendrothová, Ambruzová, Musilová, Szromková, Mertová, Horká, Keková, Hrabská a Vyjídáková.
image8 image7 image6 image5 image3 image2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *