Olomoučanky míří na mistrovství Evropy

V pátek začíná mistrovství Evropy žen, které hostí Azerbajdžán a Gruzie. Představí se na něm i trojlístek olomouckých volejbalistek – Veronika Strušková, René Sain a Bernarda Ćutuk.

Velká výzva stojí před Češkami v sestavě s Veronikou Struškovou. „Los nám moc nepřál, když nám nalosovali Srbsko, Holandsko a Belgii,“ říká rozpačitě.

A má pravdu. Vždyť Srbky skončily loni na LOH 2016 v Rio de Janeiru stříbrné a Nizozemky braly nepopulární „bramborové“ medaile. Oba celky potkaly i letos v rámci kvalifikací na MS a oběma podlehly shodně 0-3. Ovšem šance na postup do osmifinále tu je – porazit Belgii.

„Uděláme všechno proto, abychom přes ně postoupily,“ hlásí odhodlaně Strušková, která patří v letošním roce k pilířům sestavy Zdeňka Pommera mladšího a dodává: „Známe je dobře. Hrály jsme s nimi tři přípravné zápasy a závěrečnou kvalifikaci o MS. Tam jsme prohrály v tiebreaku, takže budou rozhodovat určitě maličkosti a aktuální forma,“ přemítá nad klíčovým duelem skupiny s Belgií olomoucká blokařka.

Mnohem příznivější byl los k dvojici Sain a Ćutuk, když ve skupině narazí jejich Chorvatsko postupně na Bělorusko, domácí Gruzii a Itálii.

„První tři týmy ve skupině půjdou dál. Věřím, že to zvládneme, protože máme dobrý tým a atmosféra v něm je skvělá,“ přibližuje situaci z chorvatského výběru Bernarda Ćutuk.

Šance rozhodně mají. Favoritem skupiny jsou Italky, které letos skončily stříbrné na finálovém turnaji Word Grand Prix, ale další dvě místa jsou volná.

V osmifinále pak může dojít i na pikantní „olomoucký“ souboj. Za předpokladu, že Česky skončí ve skupině na třetím místě a Chorvatky druhé – utkají se spolu o čtvrtfinále.

Letos se už jednou potkaly, když sehrály dvě přípravná utkání.

17 komentářů: „Olomoučanky míří na mistrovství Evropy

 • 23.9.2017 (17:12)
  Permalink

  Tak s Belgii Verunka Struskova nejlepe bodujici hrackou !

  Reagovat
  • 24.9.2017 (9:49)
   Permalink

   Moc hezký zápas, vypadá to tak, že by se děvčata mohla dostat až do čtvrtfinále (pokud by porazila Bělorusko), ale tam zase čekají Srbky…

   Reagovat
 • 24.9.2017 (10:22)
  Permalink

  Holky hraji v Gliwicich a nic se o tom nepíše……

  Reagovat
  • 24.9.2017 (10:31)
   Permalink

   Napsáno o tom bylo včera na sociálních sítích. Více se tu objeví po turnaji v Petrohradě.

   Reagovat
 • 26.9.2017 (19:01)
  Permalink

  Tak holky na ME skončily. Prohrát zápas z vedení 2:0 a další sety v podstatě o dva pro mě znamená že to prokaučoval jako už vícekrát trenér. První nahrávačka se na Evropě opravdu nepotkala s formou a měla střídat hned ve druhém setu a ne až nám tekla voda do bot. Jedno nechápu. Mužstvo se 3 měsíce připravuje, piluje všechny možné herní varianty a pak první nahrávačka nedokáže nahrát blokařkám na středu sítě rychlejší balón, aby se do toho mohly opřít. Na druhé straně nám to tam sázely z takových nahrávek běloruské blokařky jak chtěly. Druhá nahrávačka je na 20 let velmi dobrá, ale zkušenosti na takový zápas chybějí. Když jsem někde psal, proč není v reprezentaci zkušená Šárka Kubínová, dostal jsem kiki, že trenér ví co dělá. Tož tak. Veronika byla opět z blokařek nejproduktivnější, 17 bodů je s ohledem na serie mizerných nahrávek skvělých a tu chybu na servisu v pátém setu za stavu 15:15 bych jí nevyčítal. Zápas se prohrál někde úplně jinde. Verčo byla jsi celé mistrovství skvělá a tady nám hodně chybíš. Za pár začíná liga už by jsme tě tady rádi viděli.

  Reagovat
 • 26.9.2017 (20:40)
  Permalink

  Mnohdy s Mirkem nesouhlasím, ale dnes má plnou pravdu! Pokud jde o nahrávačky je s podivem -Smutná je nahrazena, Šárka s otazníkem, proč alespoň zkusmo v tak dlouhé přípravě, Valková se snažila a je příslibem a budu kacíř – OV. A trenér roku – kapitola sama o sobě! Mám pocit,že bylo třeba prodat AT + PK, klika že Iva prodávala zkušenosti nabyté v UP, kde odvedla kus volejbalové práce.
  Pro Veroniku,René a Berni – vydýchejte zklamání s prohry,klidný návrat s trochou odpočinku a již se těším na Vaši hru nejen já, ale asi celá volejbalová komunita v Olomouci.

  Reagovat
  • 27.9.2017 (9:26)
   Permalink

   Docela zajímavý názor na včerejší zápas jsem našel na centrum.cz.

   MartinM • před 11 hodinami
   Vincourová pro mě nikdy nebyla víc než průměrná, nadhodnocená nahrávačka, která měla štěstí, že hrála v Prostějově, kde spoustu jejích chyb napravily spoluhráčky. Navíc nafoukaná nána. V rozhodujících fázích zápasu všechno hrnula na Anetu, která sotva tahala nohy. Žádná změna, žádné překvapení – každý útok na kompaktní dvojblok. V dnešním zápase snesly měřítko jen Strušková a Dostálová na liberu, Havelková bohužel, když bylo nejvíc potřeba, nesložila nic. Na druhou stranu ale asi pravdivý obraz současného ženského volejbalu u nás. Družstvo druhého sledu…

   Reagovat
 • 27.9.2017 (9:13)
  Permalink

  Pár informací pro diskutující:

  Dnes vyrazily holky do Petrohradu. Za soupeřky budou mít domácí Leningradku, Leningradku „B“, Tulu, Astanu a finské LP Viesti. Tula a L. „B“ hrají nižší ligu. Více informací v po turnaji. Rozpis utkání bude napravo nahoře. Průběžné info snad na sociálních sítích.

  V sekci MEVZA je už aktualizovaný rozpis. Příští týden míříme do Maďarska.

  T.P.

  Reagovat
  • 27.9.2017 (13:39)
   Permalink

   Taky chválím, jen bych se chtěl ještě pozeptat kdo tam vůbec letěl a jaká výpomoc je od Sokolek. Díky.

   Reagovat
   • 27.9.2017 (15:14)
    Permalink

    Výpomoc Dudová s Kneiflovou, jinak klasická sestava oproti Gliwicím ready i s Dedíkovou (nemoc) a Michalíkovou(škola).

    Reagovat
 • 29.9.2017 (8:06)
  Permalink

  Díval jsem se na ten rozpis MEVZY a všechno hrajeme venku. Nemohli by jste pro fanoušky udělat z těch venkovních zápasů live přenosy? To se současnou technikou není problém, stačí jedna menší kamera, to dokážou i studenti z gymplu. Ví se alespoň kde bude finále?

  Reagovat
  • 30.9.2017 (8:35)
   Permalink

   Z venkovních zápasů live přenos ne. Hrát by se mělo i doma, jak tomu bylo loni předpokládám (mám tolik informací, co vy z oficiálních stránek MEVZY). Vychází mi teda kvalitní utkání Calcit, Vasas, Zagreb a Bratislava. Doma se hrát určitě nebude – zkusím zjistit kde.

   Výsledky z Ruska jsou aktualizované. Dnes proti Finkám a Tule – výsledky večer.

   Reagovat
 • 3.10.2017 (11:04)
  Permalink

  Agel angažoval místo Heidy Casanova Alvarez Gábinu Tomašekovou. To je pro nás dobrá zpráva, na druhé straně útočná trojka Agelu Horká, Kossy a Emonts je i přes tento neplánovaný výpadek konkurence zatraceně silná. Takže jeden dotaz. Sehnalo vedení avizovanou smečařku???? A na závěr : Zítra začíná MEVZA, jsou už konečně děvčata komplet, nebo stále někdo chybí.

  Reagovat
 • 3.10.2017 (11:18)
  Permalink

  Menší technická, tým bude rozdělen na dva konkrétně ve čtvrtek když se hraje i mevza i český pohár nebo bude něco přesunuto?

  Reagovat
 • 3.10.2017 (11:22)
  Permalink

  Klub momentálně s žádnou hráčkou nejedná.

  Do Maďarska už s Rene Sain a V.Struškovou.

  Tým se určitě dělit nebude – Český pohár nehrajeme toto kolo.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *