Olomoucké volejbalistky se zapojily do projektu Univerzita pro sport

Ještě těsnější spolupráci než doposud chystají volejbalistky VK UP Olomouc se svou mateřskou Univerzitou Palackého v Olomouci. Stane se tak v rámci projektu Univerzita pro sport, jehož autorem je student fakulty tělesné kultury Michal Zbraněk. Tento projekt, jenž unikátním způsobem propojuje olomouckou vysokou školu a špičkové sportovní kluby působící ve městě, nabídne mimo jiné zajímavé besedy se sportovci a odborníky, studijní stáže nebo vzájemné využívání sportovního zázemí. Vedle volejbalistek se jej účastní i fotbalová Sigma, hokejisté HC Olomouc, házenkářky DHK Zora a Golf Resort Olomouc.
„Naše začlenění do tohoto projektu je od jeho počátku velmi logické, protože olomoucký volejbal je univerzitním sportem a toto spojení trvá již šedesát let,“ připomněl asistent trenéra žen VK UP a zároveň proděkan fakulty tělesné kultury Pavel Háp. „Navíc jsme přímo Volejbalový klub Univerzity Palackého, takže bychom asi byli zařazeni, i kdybychom nechtěli, jakože my samozřejmě chceme,“ pousmál se s nadsázkou Háp.
„Zhruba před rokem a půl jsem v rámci svých studijních povinností řešil zápočtový úkol a inspiroval jsem se při něm ve Velké Británii, kde něco podobného úspěšně funguje ve městech Swansea a Hull,“ popsal vznik projektu jeho autor Michal Zbraněk. „Univerzita Palackého má 21 tisíc studentů, stovky zaměstnanců a tisíce absolventů, což je pro kluby hodně zajímavá cílová skupina,“ dodal Zbraněk.
Projekt podle jeho slov nabídne především marketingovou spolupráci, která otevře sportovcům komunikační kanály školy, dále stáže studentů v klubech, využití zázemí univerzity včetně špičkového aplikačního centra Baluo, možnost vzdělávání pro trenéry a další členy klubů a naopak besedy pro studenty se sportovními osobnostmi.
Jak připomíná Pavel Háp, řada věcí už ve volejbalovém klubu funguje. „Na zápasy umožňujeme vstup studentům a zaměstnancům univerzity zdarma či se slevou, nabízíme v klubu také trenérské i jiné stáže. Vítáme však také další formy spolupráce, které projekt nabízí, například využití centra Baluo či užší kooperaci mezi kluby na fanouškovské bázi, což už jsme mimochodem také dříve realizovali,“ doplnil asistent trenéra vysokoškolaček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *