Olomoucké volejbalistky vyhrály i třetí turnaj v řadě

Týden po zisku vavřínu na pražském Mizuno Cupu si připisují volejbalistky Univerzity Palackého další prvenství, když slaví triumf na turnaji O pohár primátora statutárního města Olomouc. Stačily jim k tomu pouze dvě vítězství, neboť pořadateli turnaje, jímž byl Prostějov, odřekla účast Bratislava, a tak se hrálo pouze se třemi mužstvy.  

„Bylo pro nás příjemné hrát v domácím prostředí. Turnaj vypadal zprvu kvalitně obsazen, ale bohužel nepřijela Slávia Bratislava, takže jsme odehrály jen dvě utkání,“ zhodnotil trenér Olomouce Jiří Teplý turnaj, který trošku paradoxně pořádal Prostějov v metropoli Hané.

Hned na úvod turnaje čekalo Olomouc derby s Prostějovem, který pro nadcházející ročník snížil rozpočet, a tak se v extralize dají očekávat daleko vyrovnanější utkání, než tomu bylo v předchozích letech. To napověděl i zahajovací duel.

„Byl to poměrně nervozní zápas. Střídali jsme dobré výkony se slabšími,“ zhodnotil pětisetovou bitvu trenér Teplý, kterou zvládlo lépe jeho družstvo a v tie-breaku zvítězilo 15-8.

V sobotu se Hanačky utkaly s maďarským UTE Budapešť, kterou bez větších problému přehrály 3-0. V neděli si oba soupeři utkání zopakovaly. Vysokoškolačky po pomalejším začátku, kdy se trošku hledaly, nakonec zvítězily opět ve třech setech.

„Pro nás jsou takovéto turnaje přínosem, kdy můžeme změřit síly s týmy mimo naši ligu. Protočili jsme všechny hráčky,“ pochvaloval si rozprostření sil na celý tým Jiří Teplý.

Tomu byl poprvé po ruce jeho nový asistent Miroslav Jehlář, který nahradil na lavičce Pavla Hápa. „Pavel z pracovních důvodů musel téhle činnosti zanechat. V klubu však nadále zůstává. Je členem výboru a bude se starat o mezinárodní styky,“ objasňuje změnu Jiří Teplý.

„Mirek dlouhá léta působil úspěšně u mládeže, kde odváděl skvělou práci. Věřím, že nám spolupráce bude fungovat,“ říká na adresu svého nového parťáka.

Další prověrkou nově složeného trenérského dua bude 3. října utkání ve slovinském Mariboru, kde Hanačky vstoupí do nového ročníku Středoevropské ligy.

Doma se poprvé představí ve středu 10. října, kdy od 17 hodin přivítají maďarskou Békéscsabu. O den později hostí v rámci extraligy od 17 hodin Frýdek-Místek.

Výsledky utkání VK UP Olomouc na turnaji O pohár primátora statutárního města Olomouc:

VK UP Olomouc – VK Prostějov 2-3 (13, -19, -24, 12, 8)

VK UP Olomouc – UTE Budapešť 3-0 (18, 12, 19)

VK UP Olomouc – UTE Budapešť 3-0 hráno mimo turnaj

foto: VK Prostějov

8 komentářů: „Olomoucké volejbalistky vyhrály i třetí turnaj v řadě

 • 24.9.2018 (5:21)
  Permalink

  V článku se píše, že další zápasy doma hrají holky 10. a 11. října. Ale na hlavní stránce vpravo nahoře jsou uvedeny termíny 10.11. a 11. 11.

  Reagovat
  • 24.9.2018 (13:13)
   Permalink

   Opraveno – primárně platí, co je v článku či sekci zápasy.

   Reagovat
 • 24.9.2018 (11:50)
  Permalink

  Petr Březina na diskuzi k článkům na pwc stránkách je dílo….

  Reagovat
 • 24.9.2018 (15:42)
  Permalink

  Pro mě velké zklamání – co se turnaje týče, pořádat turnaj pro 4 družstva z čehož jedno má být Slavia Bratislava (herně průměr naší ligy – celkově 2 nej tým slovenské ) a nakonec to odehrát jen ve 3 družstvech – líto mi tím pádem bylo i týmu z Maďarska…

  Zajímalo by mě kolik za takovou komedii dostal klub Prostějova peněz na pořádání takového turnaje, očekával bych alespoň 8 týmů.. když byl turnaj rozepsán na 3 hrací dny, pak by člověk akceptoval i různorodost herních výkonností týmu apod.

  O přístupu pořadatele v průběhu turnaje taky nelze moc pochvalně hovořit, když míče podávají fanoušci z tribuny… protože si pořadatel nezajistil ani podavače míčů – možná by stačilo, kdyby napsali do Olomouce a zaplatili nějakou korunu holkám z mládeže a nebo si stačilo vzít svoje děvčata.. ale ani jedno se nekonalo.

  Na pořádání takového turnaje bych nedal potom ani korunu bohužel…

  Reagovat
  • 25.9.2018 (18:06)
   Permalink

   Nehledě na to proč by měl VK Prostějov pořádat turnaj právě o Pohár primátora města Olomouce? A ještě navíc v Olomouci. To ale jistě není problém našich děvčat, je to ale zamyšlení i pro vedení města Olomouce.

   Reagovat
 • 27.9.2018 (18:30)
  Permalink

  Info pro věrné fanoušky. Dnes odehrálo VK Prostějov poslední přípravu před ligou s Duklou Liberec s výsledkem 2:3. Liberec v pátém setu vedl 14:8, nakonec to dohrál 15:13.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *