Olomoucký volejbal šetří, klub zúžil kádr

Na současnou situaci, která zdaleka nepřeje nejen profesionálnímu sportu, musely zareagovat také extraligové kluby volejbalistek. Univerzita Palackého Olomouc se z ekonomických důvodů rozloučila se třemi hráčkami, jež neúměrně zatěžovaly klubový rozpočet. V další „nejisté sezoně“ se tak tým musí spolehnout na podstatně užší kádr.
V Olomouci se má přitom ještě během podzimu hrát vedle nejvyšší domácí soutěže rovněž prestižní Champions League. Do ní už trenéři nebudou moci nasadit českou smečařku Martinu Michalíkovou, americkou blokařku Olivii Kofieovou ani chorvatskou nahrávačku Jovanu Gogićovou. „Dnešní doba není profesionálnímu sportu nakloněna a nevytváří mu dobré podmínky. V podstatě nemáme možnost se adekvátně připravovat, hráčky trénují venku na antuce a ani při případném obnovení soutěží nemůžeme počítat s účastí diváků, televizními přenosy a s tím odpovídajícími příjmy,“ zmiňuje předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.
Také proto se jím vedený klub bez ohledu na blížící se start v Lize mistryň rozhodl na situaci zareagovat a s těžkým srdcem uvolnil trojici kvalitních, avšak zároveň drahých hráček. „Víme, že jdeme do velkého rizika, nicméně zkusíme odehrát obě soutěže v základní šestce plus s liberem. Možná to sice ovlivní naše výsledky a výkony, ale nesmíme a nechceme ohrozit existenci vrcholového ženského volejbalu v Olomouci do budoucích let,“ zdůrazňuje Zemánek.

23 komentářů: „Olomoucký volejbal šetří, klub zúžil kádr

 • 30.10.2020 (15:43)
  Permalink

  Tak to je docela rána…
  Milá Martino, jako fanoušek Vám moc děkuju za všechno, co jste pro VK UP Olomouc udělala. Za ty roky jste olomouckým fanouškům přinesla spoustu radosti. Budete nám chybět nejen po sportovní stránce, ale i lidsky. Ať už budete kdekoli, moc Vám přeju, ať se Vám daří.

  Reagovat
  • 30.10.2020 (16:11)
   Permalink

   Gogič jde hrát do Rumunska, tak doufám, že holky nepůjdou posílit kluby z ČR..

   Reagovat
 • 30.10.2020 (17:43)
  Permalink

  Dalo se to čekat, jen jsem myslel že to nebude tak brzy. Mgr. Zemánek na kraji jako první náměstek skončil a s tím i dotace olomouckému volejbalu. Co se dá čekat od nového hejtmana, kterým je leadr z Pirátské strany, která by ráda legalizovala marijánku, podporuje migraci a žaluje na vládu v Bruselu. Co jsme si zvolili, to na 4 roky máme. Za všemi politickými čachry před i po volbách stál předseda KDÚ, který nakonec ostrouhal kolečka a nedostal se ani do rady.
  Dival jsem se ještě na naše partnery, nebo spíše sponzory a myslím, že ti nejsou současnou krizí nijak dotčeni a mohli by olomouckému volejbalu nezanedbatelně pomoci. ( AŽD, TescoSW, Strabag, Eurovia. Marius Pedersen, Oorr, nebo Meopta).Vzhledem k tomu, že pan předseda oddílu už nemá potřebný politický vliv, ztrácí klub pro tyto sponzory zajímavost.

  Reagovat
  • 30.10.2020 (19:34)
   Permalink

   Výstižně napsáno…. Plně souhlasím.

   Reagovat
  • 30.10.2020 (21:11)
   Permalink

   Píšeš tu krávoviny – hejtman není lídr Pirátů, ale STAN.

   Reagovat
   • 30.10.2020 (22:36)
    Permalink

    Je leadrem koalice Piráti a STAN. Ono je to nakonec jedno. Kraji budou chybět peníze a první co se seškrtá bude profi sport.

    Reagovat
     • 31.10.2020 (18:40)
      Permalink

      Frustrace koblih a jiných soudruhů začíná být hmatatelná 😀

   • 31.10.2020 (18:46)
    Permalink

    Žádná flustrace není, jen správné pojmenování.!!!!

    Reagovat
  • 2.11.2020 (20:07)
   Permalink

   Vpodstatě ve všem máte pravdu až na předsedu KDÚ ten vůbec neostrouhal byl jen tvář pro získání hlasů, což se povedlo nejvíc preferenčních a jeho boj a priorita je ve sněmovně ruku v ruce s Fialou a Adamovou do roka a do dne při volbách do PS stát se ministrem. Bohužel paradoxně podporu profesionálního sportu v OL kraji muže trochu prosadit ODS ikdyž její slovo nebude velké. V našem kraji nejsou společnosti které ten prof.sport zafinancují samy. A konec kvalitního prof.sportu v klubech by dlouhodobě v řádu let znamenal úbytek v mladežnických kategoriích, vždy tam musí být nějaký vzor, touha dostat se nahoru.

   Reagovat
  • 4.11.2020 (19:52)
   Permalink

   A vy si myslíte, že sport je dnes pro firmy lukrativní záležitostí ? Ty budou rádi, když udrží zaměstnanost a nebudou muset své kvalifikované pracovníky propuštět ! O politickém vlivu pana náměstka bych radši mlčel.

   Reagovat
 • 31.10.2020 (12:06)
  Permalink

  Sám jsem nečekal takovou odpověď na můj dotaz u předminulého příspěvku. Ale asi to jinak nemohlo dopadnout. Sponzoři řídnou, dotace také (viz volby), a státni dotace jsou jen pro někoho. Nicméně je to škoda a také riziko. Ale snad jsou nějaké mladé talenty pro rezervu. Martině velký dík za všechno, co tady udělala. Kofie a Gogič snad oželime. Ale na druhé straně: bude se vůbec ta liga mistryñ u nás hrát ? A kdy začne domácí liga ?

  Reagovat
 • 31.10.2020 (15:40)
  Permalink

  Nebude. Hrát se bude formou turnajů v Polici a Novaře. Je k tomu obsáhlý článek na iDnesu

  Reagovat
  • 31.10.2020 (17:46)
   Permalink

   To je sice hezké, ale bez treninku v hale to nemá cenu tam jezdit, italky i rusky hrají, polky nevím, ale když se tam jezdí trenovat hokej, tak asi mohou nejmíň do haly. Stačilo by, kdyby nás teď pustili do haly?

   Reagovat
 • 31.10.2020 (18:34)
  Permalink

  Teď když už se trochu zklidnily emoce, tak si myslím, že pokud nebude zůžování týmu pokračovat, tak by to v lize pokud se bude hrát a dohraje nemuselo až tak vadit. Vzhledem ke treningovému výpadku můžeme ligu mistryň v klidu odepsat a bude třeba se soustředit na ligu a pohár. Martiny je samozřejmě škoda, ale realizační tým asi při svém rozhodování ví víc než my. Martina má opakovaně operované rameno, myslím že jí také zlobil kotník. V těch kolech které se odehrály v podstatě nezasáhla do hry.
  Pokud nedojde k nějakému zranění tak by to na blocích mohly Nikola s Michaelou odehrát. Střídají se pravidelně s liberem, takže si budou moct odfrknout.
  No a to nejdůležitější je nahrávka. Přejme si aby Katce drželo problémové koleno, aby mohla na nahrávce prodat svou kvalitu.
  Před sezonou jsem si koupil 2 permanentky. Jsou v šuplíku, ale pokud je to s fiancemi tak zlé, tak bych ještě 3 dokoupil na podporu klubu. Jen bych chtěl požádar admina o účet na který mám peníze poslat.
  Poslední zpráva je špatná. Do konce listopadu nebude povolen trening v halách. Pokud se zhorší počasí ??

  Reagovat
  • 1.11.2020 (12:27)
   Permalink

   Nevím zda tam kádrové věci řeší pan výkonný ředitel, nebo osobně předseda klubu. Myslím, že je to v podstatě jedno. Veronika Trnková si v mediích postěžovala na jednání klubu vůči ní, Eva Hodanová neobnovila smlouvu vzhledem ke vztahům v klubu, teď Martina a je to jako přes kopírák. Chápu, že když nejsou peníze, je třeba to řešit, ale způsob jakým se dají vyřešit i nepříjemné věci svědčí o úrovni realizačního týmu a ta je v těchto případech žalostná.
   Pokud se dohraje liga, myslím, že karty jsou rozdány jasně. Dukla i Olymp mají financování zajištěné z rozpočtu ministerstva obrany a ministerstva vnitra, takže na tohle finále bych si klidně vsadil. A taky se může stát, že Martina bude za 14 dní v Liberci a pak se dá dopředu trenérské dvojici Gálikových pogratulovat.

   Reagovat
  • 2.11.2020 (20:11)
   Permalink

   Hala jako na balkáně, tak vedení jako na balkáně, aspoň chci věřit že to nebylo z hlavy pana Teplého….Tvář klubu, kde se podíváš a dle jejího rozhovoru i opravdová srdcařka a jde první z kola ven, bez komentáře

   Reagovat
 • 1.11.2020 (16:12)
  Permalink

  No, co k tomu dodat…. Když se nám vyhnou zranění, tak se to se základní sestavou dá uhrát na nejvyšší stupně…

  Reagovat
 • 2.11.2020 (18:29)
  Permalink

  Tak jedna dobrá zpráva. Vláda uvolnila trening profesionálním sportovcům v halách, to se týká i volejbalu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *