Opět doma výhra ve třech setech a klepeme na finálovou bránu!

Jediné vítězství dělí volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc od postupu do extraligového finále. Ve třetím duelu semifinálové série play-off vyhrály vysokoškolačky na domácí palubovce nad Ostravou stejně jako v prvním utkání 3:0 a vedou nad ní 2:1 na zápasy.
Olomoucké volejbalistky jako by chtěly v úvodu třetího semifinále odčinit sobotní zaváhání, které je stálo druhý zápas série v Ostravě, a do svého soupeře se pustily s velkou chutí. Jejich náskok postupně narůstal (5:1, 9:3), hosté se sice ještě jednou dotáhli (11:9), ale druhá polovina sady už patřila univerzitě. Ta opět navyšovala své vedení (14:9, 17:10) a nakonec zvítězila jistě 25:18.
Druhá část duelu nabídla podobný obrázek, vysokoškolačky měly znovu od jejího začátku navrch (5:2, 9:4), a když při servisu Struškové zvýšily na 15:5, bylo o osudu hry rozhodnuto. Univerzita Palackého povolila soupeři pouhých deset výměn a zvýšila na 2:0.
Pořádná bitva se strhla až ve třetím setu. V jeho úvodu šla Ostrava poprvé do vedení (1:3, 4:6), pak měly zase těsně více domácí hráčky (7:6, 12:10), které následně při podání Michalíkové šňůrou čtyř bodů odskočily na 17:13. V koncovce však jejich náskok opět roztál (21:18, 21:20) a k dílčímu vítězství měly v jednu chvíli dokonce blíž Ostravanky (22:23). Olomoucké družstvo ale v pravou chvíli zapnulo, vybojovalo následující tři výměny a po výsledku 25:23 i celý třetí semifinálový zápas.
„Soupeř opět potvrdil svou domácí roli a přehrál nás na servisu a v útoku. S výjimkou druhého setu jsme dnes ale předvedli lepší pasáže než v minulém olomouckém utkání. Musíme však hrát ještě bojovněji a na hraně rizika. Série pokračuje, těšíme se domů před naše fanoušky,“ řekl trenér Ostravy Zdeněk Pommer.
„První set byl po prohře v Ostravě pro nás dost důležitý, potřebovali jsme se v něm chytit. Naštěstí nám vyšel začátek, pomohla nám Katka Dudová na servisu, holky hrály pozorně v obraně a výsledkem byla vcelku jistá výhra,“ oddechl si domácí kouč Jiří Teplý. „Druhá sada byla z naší strany téměř bez chyb, měli jsme velmi dobrý servis a hostům prakticky nedali šanci. Pak už to bylo blízko, takže opět přišlo lehké znervóznění, na začátku třetího setu i několik nevynucených chyb, soupeř začal být nepříjemný na servisu a opět se chytil. Naštěstí nám ale neodskočil moc, takže jsme to nakonec zvládli. Dnešní důležité vítězství by mělo družstvo zklidnit a do čtvrtého utkání v Ostravě bychom si mohli věřit. Série sice ještě nekončí, ale chtěli bychom ji už dotáhnout k úspěšnému závěru,“ plánuje Teplý.
Možná poslední utkání tohoto semifinále se uskuteční v sobotu 14. dubna od 17 hodin v Ostravě. Olomoucký klub pořádá i na tento zápas autobusový výjezd pro fanoušky. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu vkup@email.cz nebo na čísle 777 175 721. Dopravu hradí klub, fanoušek si na místě platí vstupenku. Odjezd autobusu je v 15 hodin od haly na Lazcích.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (18, 10, 23)
Rozhodčí: Kavala, Velinov
Čas: 75 minut
Diváků: 800
Olomouc: Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sainová.
Ostrava: Makauskaiteová, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Diatková, Sedláčková, Žolnerčíková.

DSC03013 DSC03011 DSC03009

5 komentářů: „Opět doma výhra ve třech setech a klepeme na finálovou bránu!

 • 11.4.2018 (21:08)
  Permalink

  Velká gratulace! Výborně sehrané celé utkání, bez zbytečné nervozity a se skvělou souhrou všech hráček. Viděli jsme od všeho něco – esa, výtečné bloky, dramatické výměny, chytře hrané míče i chytře – bystrým okem René kontrolovaný a svému osudu ponechaný servis ostravských do autu. Dobré je, že se tentokrát soupeřkám nepodařilo uhrát ani třetí set, i když se opět snažily. Do utkání v Ostravě přeji holkám podobně rozhodný a hladký výkon! Předvedený způsob hry s ještě malinko větší agresivitou útoku by myslím mohl stačit i na finále s Prostějovem!
  Pro dnešek končím, 22:22 už zřejmě budu spát, dobrou noc a sladké sny všem!

  P.S. pestré a četné příspěvky pod předchozím článkem by mohly sloužit i jako scénář divadelní hry, zamyslím se výhledově nad titulem hry

  Reagovat
  • 12.4.2018 (19:21)
   Permalink

   Já myslím, že team už v Ostravě musí hrát svoje maximum, bez ohledu na to, jaký bude stav.
   Cokoliv jiného, než maximální možný výkon, na připravený Prostějov prostě stačit nebude.
   Nahrávka Kathleen Weiss… nejlepší libero v lize Julie Kovářová a Helena Horká, která je díky výšce a zkušenostem schopná uhrát skoro cokoliv.
   Chyby typu – jsem překvapená, přestávám hrát nebo balon padá na střed a díváme se na něj – zbytečné věci tam prostě být nesmí… GL HF

   Reagovat
 • 11.4.2018 (22:03)
  Permalink

  Dnes to byl zcela jiný zápas než v sobotu v Ostravě, i když třetí set se začíná stávat trochu strašákem hlavně pro nás fanoušky. Jinak u mě tzv. dobrý. V útoku všechny hráčky přes 40 %, blokařky dokonce kolem 80 %. Hodně pěkné pokoukání, v sobotu by jsme to měli v Ostravě ukončit.

  Reagovat
 • 12.4.2018 (10:54)
  Permalink

  Bylo to jako vždy doma super. Ale teđ se hlavnĕ nebát třetího setu v Ostravĕ.

  Reagovat
 • 12.4.2018 (11:05)
  Permalink

  Pěkně se děvčatům včera dařilo, trošku rezerva byla u útoků blokařek středem, kde se to nějak s nahrávkou nescházelo, nicméně body z toho i tak byly a pak liberko bývá na příjmu lepší. Obě smečařky podaly výborné výkony a tak snad zavřely místnímu škarohlídovi jeho občas nevymáchaná ústa. (Rozumněj, poslaly ho tím nejlepším způsobem do prdele). Atmosféra fajn a navíc působila děvčata velmi dekorativně 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *