Opět naděje ve dvou setech a pak prohra. Ve finále ztrácíme 0:2

Ani na druhý finálový pokus volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc nezdolaly hrozbu jménem VK Prostějov. V domácím duelu vrcholné série play-off letošního ročníku extraligy vysokoškolačky stejně jako v úvodním střetnutí podlehly obhájkyním titulu 1:3, přestože začátek zápasu znovu naznačil jejich možnosti.
Olomoucký tým doplatil v prvním finále na prostějovské palubovce na promarněné koncovky v úvodních dvou setech a v domácím prostředí chtěl za podpory bezmála patnáctistovky výtečných fanoušků toto zaváhání napravit. Po úvodním náporu univerzity (5:2) přišla odpověď hostí (6:9) a Prostějov pak vedl prakticky neustále až do stavu 20:21. Potom si ale vzala slovo na servisu Šárka Kubínová, s její pomocí domácí celek otočil na 24:21 a díky druhému proměněnému setbolu ovládl první část zápasu 25:22.
Olomoučanky byly v laufu a úvod druhého dějství byl znovu v jejich režii (5:2). Obhájkyně titulu skóre dorovnaly (5:5), jenže domácí volejbalistky při podání Michalíkové opět odskočily na 11:7 a bezpečné vedení držely až do stavu 15:10. To už však přicházelo postupné snižování stavu ze strany hostí (15:13, 16:15), kteří poprvé převážili skóre na svou stranu od stavu 19:17 na 19:21. Definitivní ránu olomouckým ambicím zasadila šňůra servisů nejlepší hráčky dosavadního průběhu série Horké, po níž to bylo 20:24 a vzápětí i 21:25.
Třetí set vysokoškolačkám vůbec nevyšel; už v jeho úvodu prohrávaly 2:7, dokázaly se sice ještě dostat do hry (6:8, 8:10), ale fatální chvíle pro ně přišla při podání tradičně střídající servismanské specialistky Prostějova Nové, po níž to bylo z ještě nadějných 13:16 rázem 13:23. Konečný výsledek 16:25 už byl jen kosmetickou úpravou hrozícího debaklu.
Olomoučanky ještě jednou v elektrizující atmosféře vlastní haly zmobilizovaly všechny síly a po několika akrobatických zákrocích v poli vedly ve čtvrté sadě 3:0 a 7:4. Následovaly však dva údery při servisech nahrávačky Weissové (7:10) a již zmíněné Horké (10:16) a ze zbytku zápasu se stala spíše formalita. Prostějov vyhrál čtvrté dějství 25:17 a celé utkání znovu 3:1.
„Byl to důstojný finálový zápas, ve kterém jsme my byli výborní v útoku a Olomouc v obraně. Nakonec jsme ale náš tlak zúročili a zaslouženě druhé finále vyhráli,“ pravil prostějovský kouč Miroslav Čada.
„Začali jsme dobře a v tempu jsme hráli set a tři čtvrtě. Utkání se lámalo ve zbytečně prohrané koncovce druhé sady. Tu třetí jsme odehráli velmi špatně, ve čtvrté jsme se snažili bojovat, ale i kvůli zbytečným chybám jsme byli pořád pod tlakem. Teď se musíme snažit, aby série neskončila v sobotu v Prostějově, a všichni fandové viděli, že pro to děláme a uděláme opravdu všechno,“ burcoval olomoucký kormidelník Jiří Teplý.
Třetí finálové utkání, které již v případě výhry domácích rozhodne o držitelkách mistrovského titulu pro letošní extraligovou sezonu, se uskuteční v sobotu 28. dubna od 17 hodin v Prostějově.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 1:3 (22, -21, -16, -17)
Rozhodčí: Grabovský, Velinov
Čas: 102 minut
Diváků: 1400
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Ćutuková, Orvošová, Michalíková, libero Sainová. Střídaly: Dedíková, Sajdová, Dudová, Napolitano Šenková.
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídala: Nová.

DSC03128 DSC03122 DSC03118 DSC03112

5 komentářů: „Opět naděje ve dvou setech a pak prohra. Ve finále ztrácíme 0:2

 • 26.4.2018 (7:24)
  Permalink

  Až do poloviny druhého setu naprosto famózní výkon. Podle toho byly prostějovské hráčky i patřičně vykulené. Speciálně od 19. bodu prvního setu hraného snad ramínkem, či jak to vlastně v té rychlosti bylo, prostě paráda! Poté se prostějovské hráčky jaksi vzpamatovaly a nasadily zbraně olomouckých – razantní hru v útoku, perfektní bloky, koncentraci na hru .. Celkový výsledek byl bohužel i tentokrát nepříznivý. Jak ale říkám, úvod byl hraný možná jako nejlepší pasáž v celé sezoně. Skvělý osobní výkon tentokrát předvedla Gábina a to v průběhu celého utkání. V sobotu tedy bude další příležitost prolomit stav série, herní výkon a štěstěna se doufejme obrátí na naši stranu.

  Reagovat
 • 26.4.2018 (8:31)
  Permalink

  Holky dnes strašně moc chtěly, dřely, ale chyběla tomu trochu lehkost a trocha štěstíčka. Po zápase jsem měl proto pocit, že v sobotu v Prostějově jsme hráli líp. Na obou stranách se snížila úspěšnost útoku, v průměru kolem 30%, přesto nakonec Horká z VK uhrála v závěru důležité míče. Bernarda která byla v základu hrála s obrovským nasazením a podle mě byla povzbuzením pro ostatní děvčata. Škoda že ji trenér ve třetím setu po dvou vyhozených útocích vystřídal. S Gábinou se jim dařilo na bloku, stavěly spolu opravdu zeď a i přes chyby měla Bernarda nejvyšší úspěšnost v útoku ze všech našich tj. 50% a ve třetím zápase by podle mě neměla na place chybět. V sobotu bude psychický tlak na straně domácích. Budou chtít moc vyhrát a slavit doma. To je naše výhoda. Pro trenéra je tady jedno zadání se kterým se zatím nevyrovnal. Na lavičce sedí nejzkušenější hráčka domácích Šeňa. Trenér dává přednost mladé Orvošové, která získává cenné zkušenosti, ale mužstvu na druhé straně neúčast Jany evidentně chybí.

  Reagovat
 • 27.4.2018 (6:50)
  Permalink

  Holky se snažily, ale nestačilo to. V sobotu do toho půjdou znovu, tak je pojďme fandové podpořit. Zkusme jim udělat u konkurence domácí atmosféru, po minulé zkušenosti můžu říct, že to není až takový problém.
  Pro Jomuola – nemusíš sedět sám na galerii jako minulou sobotu a přijď si taky zařvat 🙂

  Reagovat
  • 27.4.2018 (9:59)
   Permalink

   Bohužel, to já nebyl – fandil jsem ze špitálu na webu. Zítra budu!

   Reagovat
   • 27.4.2018 (11:08)
    Permalink

    Tak to pardon, chybička se vloudila

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *